4 із 10 компаній у креативних індустріях призупинили свою діяльність — дослідження CASES

4 із 10 компаній у креативних індустріях призупинили свою діяльність — дослідження CASES

В Україні провели дослідження впливу війни на роботу креативних індустрій за час повномасштабного вторгнення, про це свідчать результати опитування фахової соцмережі для креативних індустрій CASES. Їх опублікували на сторінці платформи.

В опитуванні йдеться про те, скільки компаній продовжили роботу, які галузі креативних індустрій ліпше долають кризу, а які — гірше, скільки фахівців наразі залишились без роботи тощо. 

 

За даними дослідження, до повномасштабного вторгнення більша частина респондентів мала сталу роботу — 73% опитаних. 27% такої роботи не мали (до цієї групи відносяться як студенти, так і фрилансери). Так, майже 4 із 10 компаній в креативних індустріях призупинили свою діяльність.

 

37,2% відповіли, що їхні компанії стало працювали до наступу, але призупинили свою діяльність (пауза у роботі або повна зупинка діяльності). А найкраще з викликаною війною кризою впорались компанії з галузі ІТ. 

 

Також ситуація болісно вдарила по ринку праці. 34,6% відсотків фахівців, що мали сталу роботу до війни, втратили роботу. Серед  них чимало дизайнерів (графічних, веб- та продуктових), контент-менеджерів та комунікаційників. Але також без роботи залишилися і фахівці вищої ланки — креативні директори, артдиректори.

Лише 7,4% тих, хто втратив роботу, вже знайшли альтернативу, а працівники, які зберегли робочі місця, відзначають скорочення обсягів роботи більш ніж вдвічі. 46,7% фахівців робота стала віддаленою. Також більш ніж в третини спеціалістів скоротили заробітну плату.

 

На момент опитування, найбільше респондентів виїхали з Києва та Харкова. Найменше люди полишали Львів. Загалом за межі України виїхали близько 20% опитаних. . 

 

Опитування проводилося з 28 по 31 березня за допомогою анкети Google Forms. У ньому взяли участь понад 1000 респондентів. Зокрема представники сфер маркетингу, реклами, брендингу, дизайну, ІТ, комунікацій тощо. 

 

CASES — це фахова соцмережа для креативних індустрій, створена в Україні. На платформі можна створювати профілі для фахівців та компаній, які працюють у сферах створення продуктів із залученням творчої складової, а також вести власні блоги, ділитися новинами та кейсами, продавати послуги та шукати фахівців у свою команду.

 

Нагадаємо, що Читомо провели опитування «Як працюють українські видавці в умовах війни», у якому йдеться про пошкодження 20 офісів та складів видавництв, можливість виплачувати заробітну плату працівникам видавництв, бачення книговидавничої сфери щодо допомоги держави під час війни. 

 

Також зазначимо, що внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україні тільки 2,4% видавництв змушені були покинути Україну та ведуть свою діяльність за кордоном.

Оригінал статті на Suspilne: 4 із 10 компаній у креативних індустріях призупинили свою діяльність — дослідження CASES

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"