4 із 10 компаній у креативних індустріях призупинили свою діяльність — дослідження CASES
В Україні провели дослідження впливу війни на роботу креативних індустрій за час повномасштабного вторгнення, про це свідчать результати опитування фахової соцмережі для креативних індустрій CASES. Їх опублікували на сторінці платформи.
В опитуванні йдеться про те, скільки компаній продовжили роботу, які галузі креативних індустрій ліпше долають кризу, а які — гірше, скільки фахівців наразі залишились без роботи тощо.
За даними дослідження, до повномасштабного вторгнення більша частина респондентів мала сталу роботу — 73% опитаних. 27% такої роботи не мали (до цієї групи відносяться як студенти, так і фрилансери). Так, майже 4 із 10 компаній в креативних індустріях призупинили свою діяльність.
37,2% відповіли, що їхні компанії стало працювали до наступу, але призупинили свою діяльність (пауза у роботі або повна зупинка діяльності). А найкраще з викликаною війною кризою впорались компанії з галузі ІТ.
Також ситуація болісно вдарила по ринку праці. 34,6% відсотків фахівців, що мали сталу роботу до війни, втратили роботу. Серед них чимало дизайнерів (графічних, веб- та продуктових), контент-менеджерів та комунікаційників. Але також без роботи залишилися і фахівці вищої ланки — креативні директори, артдиректори.
Лише 7,4% тих, хто втратив роботу, вже знайшли альтернативу, а працівники, які зберегли робочі місця, відзначають скорочення обсягів роботи більш ніж вдвічі. 46,7% фахівців робота стала віддаленою. Також більш ніж в третини спеціалістів скоротили заробітну плату.
На момент опитування, найбільше респондентів виїхали з Києва та Харкова. Найменше люди полишали Львів. Загалом за межі України виїхали близько 20% опитаних. .
Опитування проводилося з 28 по 31 березня за допомогою анкети Google Forms. У ньому взяли участь понад 1000 респондентів. Зокрема представники сфер маркетингу, реклами, брендингу, дизайну, ІТ, комунікацій тощо.
CASES — це фахова соцмережа для креативних індустрій, створена в Україні. На платформі можна створювати профілі для фахівців та компаній, які працюють у сферах створення продуктів із залученням творчої складової, а також вести власні блоги, ділитися новинами та кейсами, продавати послуги та шукати фахівців у свою команду.
Нагадаємо, що Читомо провели опитування «Як працюють українські видавці в умовах війни», у якому йдеться про пошкодження 20 офісів та складів видавництв, можливість виплачувати заробітну плату працівникам видавництв, бачення книговидавничої сфери щодо допомоги держави під час війни.
Також зазначимо, що внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україні тільки 2,4% видавництв змушені були покинути Україну та ведуть свою діяльність за кордоном.
Оригінал статті на Suspilne: 4 із 10 компаній у креативних індустріях призупинили свою діяльність — дослідження CASES
Блог
На найбільшому букіністичному ринку Львова продають російські книжкиНа площі в районі вулиці Підвальної біля пам’ятника першодрукарю Івану Федорову продають на «блошиному ринку» книжки з російською пропагандою, які «оспівують російські спецслужби та імп
Видавчиня зі Сакартвело стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавцівКерівниця відділу міжнародних зв’язків в картвельському видавництві «Intelekti» Ґванца Джобава стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на оф
95% учителів вважають, що успішність учнів погіршиласяЗгідно з результатами опитування компанії Rakuten Viber та студії онлайн-освіти EdEra, 95% учителів відзначили, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.
Основні пр
У межах ХXXІ Lviv Book Forum відбулася публічна розмова із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда. Ми записали 10 най
Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної»
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.