2022 року в США цензурували рекордну кількість книжок

2022 року в США цензурували рекордну кількість книжок

Протягом 2022 року у США зафіксували 1269 спроб заборонити бібліотечні книжки. Про це повідомляє Американська бібліотечна асоціація (ALA).

 

Іще один рекорд полягає у цензоруванні 2571 унікальної назви. За даними організації цей показник на 38% більший, ніж 2021 року. Як зазначають у ALA, переважна кількість цензурованих видань була написана членами ЛГБТКІА+ спільноти, людьми з не білим кольором шкіри або про них.

 

Найчастіше звернення щодо «проблемних книжок» надходили зі шкільних бібліотек (58%), а також публічних книгозбірень (41%).

 

У США існує практика відкликання книжок з бібліотек, коли їх вилучають з фондів і, відповідно, не видають читачам. ALA фіксує діяльність цілих груп цензорів, які створюють списки книжок, що мають, на їхній погляд, бути забороненими, поширюють їх у соціальних мережах, а потім звертаються до бібліотек.

 

«Їхня мета полягає в тому, щоб придушити голоси тих, кого традиційно не чують в нашій країні, наприклад представників ЛГБТКІА+ спільноти або кольорових людей», – заявила Дебора Колвелл-Стоун, директорка Офісу інтелектуальної свободи ALA.

 

«Кожна спроба заборонити книжку однієї з цих груп є прямою атакою на конституційно захищене право кожної людини вільно обрати, які книжки читати та які ідеї досліджувати, – підкреслила Дебора Колвелл-Стоун. – Вибір того, що читати, мають здійснювати читачі: діти чи їх батьки. Але цей вибір не належить самопроголошеній книжковій поліції».

 

Дослідження Американської бібліотечної асоціації показують, що американці, які представляють весь політичний спектр, виступають проти спроб вилучення книжок з бібліотек і вірять у те, що бібліотеки можуть ухвалювати правильні рішення щодо своїх фондів. Щоб активізувати підтримку бібліотек і відповісти на сплеск книжкових проблем та інші спроби придушити доступ до інформації, у 2022 році ALA запустила Unite Against Book Bans, національну ініціативу, щоб дати можливість читачам у всьому світі об’єднатися в боротьбі з цензурою.

 

Нагадуємо, із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

 

Оригінал статті на Suspilne: 2022 року в США цензурували рекордну кількість книжок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"