2021 року відзначається 130-річчя української імміграції до Бразилії

У 2021 році відзначається 130-річчя української імміграції до Бразилії, яка розпочалася ще в 1891 році та мала три хвилі. Про це повідомляє сайт svitua.org.
З нагоди святкування 130-річчя з прибуття перших українських іммігрантів до Бразилії та у співпраці з посольством Бразилії y Києві, хочемо познайомити Вас, шановні читачі, з Гуто Пашко – бразильським кінорежисером українського походження. Він був президентом Асоціації відео та кінематографії штату Парана та директором бразильської Асоціації документального кіно, є віце-президентом Союзу аудіовізуальної індустрії штату Парана – SIAPAR і власником студії та акторської агенції GP7 Cinema.

Гуто Пашко народився 27 травня 1976 року неподалік м. Прудентополіс, штат Парана в родині українських іммігрантів із Тернопільщини в 4-му поколінні. Він був найстаршим серед 11 дітей, які виховувалися в українських традиціях. До 11-ти років він навіть не розмовляв португальською, лише українською.
Тож невипадково у своїй творчості як режисер Гуто Пашко звертався до свого національного коріння і зняв п’ять фільмів про українську діаспору в Бразилії (в цілому він знімає серіали для телебачення Бразилії, художні фільми та документалістику).

Так, першим, 20 років тому, він зняв документальний фільм «Made in Ucrania. Українці Парани» (Made In Ucrania – Os Ucranianos no Paraná), що розповідав про життя української діаспори у штаті Парана, де найбільший осередок української діаспори в Бразилії, її проблеми, відносини з батьківщиною. Його головна мета – показати свою “малу Україну” в Бразилії, у штаті Парана, де він виріс. Там і досі розмовляють українською говіркою кінця ХІХ ст., дотримуються українських традицій, святкують Великдень та Різдво, як в Україні, готують борщ і голубці…
Також Гуто Пашко намагається зробити внесок у збереження своєї “малої України” не лише як митець, а й як громадський та політичний активіст. Він балотувався в депутати на місцевих виборах від Народної соціалістичної партії та увійшов до муніципальної ради з питань культури міста Курітіба.
Така відданість українській культурі та громаді цілком закономірна для багатьох українців Бразилії, адже вони усвідомлюють себе не лише громадянами Бразилії, а й українцями. “Я – бразилець, але моя душа – українська“, – запевняє Гуто Пашко, та підкріплює ці слова своєю щирою любов’ю до України і підтримкою української діаспори в Бразилії.
Текст підготовлено за матеріалами зі сторінки Diaspora.ua.
Запрошуємо переглянути фільм «Made in Ucrania. Українці Парани», що розміщено на ютубканалі посольства Бразилії y Києві:
Нагадаємо, у Бразилії відзначають 130-річчя імміграції українців до країни. З цієї нагоди посольство Бразилії y Києві організувало низку заходів, що розпочалися 28 травня і триватимуть до 18 листопада.
Оригінал статті на НСПУ: 2021 року відзначається 130-річчя української імміграції до Бразилії
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.