150 подій, 250 гостей, 25 тисяч відвідувачів: як пройшов книжковий фестиваль Book Space

Під час IV Міжнародного книжкового фестивалю Book Space, що пройшов 3-5 вересня у Дніпрі, відбулося 150 подій за участі 250 українських та іноземних гостей. Фестиваль та книжковий ярмарок, за підрахунками організаторів, відвідали близько 25 тисяч осіб.
Участь у книжковому ярмарку взяли участь 75 видавців зі всієї України, що пропонували читачам художню літературу, нон-фікшн, історичну літературу та книжки про війну на сході України, комікси, артбуки, нішеву та спеціалізовану літературу, дитячі та підліткові книжки.
Події фестивалю відбувалися у межах 9 спецпрограм та кількох спецпроєктів. Основна локація цьогорічного Book Space – дніпровський Фестивальний причал. Події фокусної програми – “Нова близькість” – проходили в однойменному павільйоні.

Серед гостей фокусної програми: бельгійський соціолог Паскаль Ґілен, бельгійська філософиня Марліс де Мунк, польський письменник та репортер Вітольд Шабловський, українські письменниці та письменники, інтелектуали та інтелектуалки, журналістки: Оксана Забужко, Ірена Карпа, Мирослав Лаюк, Ярослава Кравченко, Емма Антонюк, Ірина Старовойт, Мирослава Барчук, Ростислав Семків та ін.
Також у фокусному павільйоні відбувалася програма “не/знане” – про маловідомі в Україні літератури, учасниками та учасницями якої стали представники та представниці книжкової сфери Фінляндії, Греції, Туреччини, Гани та Філіппін, а також їхні українські колеги.
У дитячому павільйоні відбувалися події для дітей та підлітків: презентації, лекції, воркшопи, інтерактивні ігри тощо. Також тут була розміщена виставка дитячих книжок, які допомагають дітям краще зрозуміти явища смерті та втрати.
На музично-поетичній сцені відбувалися поетичні читання, музично-поетичний перформанс та музичні проєкти, за участі ZAVOLOKA, Sed Contra Ensemble, Thuyone, українських поетів та поеток.
“Book Space росте, викристалізовується, масштабується. Ми дуже вдячні за десятки, а то й сотні відгуків – від давніх друзів фестивалю і тих, хто відкрив його для себе цього року вперше. Водночас, ми розуміємо, що це також про великі сподівання й відповідальність, які ми й надалі намагатимемося виправдати”, – коментує креативна директорка фестивалю Юлія Лактіонова.
Організатором фестивалю вже чотири роки поспіль виступає місцева програма “Культурна столиця”. Подія відбувається за підтримки Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та Дніпровської обласної державної адміністрації.
Що відомо
- Book Space – найбільша книжкова подія сходу України, один із наймасштабніших літературних фестивалів України і перший український книжковий фестиваль із постійним фокусом на інноваціях у книговиданні.
- Фестиваль відбувається щороку у Дніпрі, починаючи із 2018-го.
Оригінал статті на Читомо: 150 подій, 250 гостей, 25 тисяч відвідувачів: як пройшов книжковий фестиваль Book Space
Блог
Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 рокуАнгломовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь
Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с.
У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт
УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитисяЗ 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я
Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір
У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.