15-річна киянка стала лауреаткою міжнародного поетичного конкурсу у Франції

15-річна киянка стала лауреаткою міжнародного поетичного конкурсу у Франції

Анна-Марія Баландіна посіла призове місце у французькому поетичному конкурсі Poésie en liberté. Про це йдеться на офіційному сайті конкурсу.

Киянці присудили друге місце у номінації «Французькі школи за кордоном» за вірш «Le Caricaturiste» («Карикатурист»). В ексклюзивному коментарі Читомо дівчина повідомила, що цей вірш про митців і те, як вони бачать світ:

 

«Цей вірш про те, що митці бачать світ по-іншому, − це їм ускладнює життя, насправді».

 

Твір присвячений однойменній картині дівчини. Під час написання поезії поетеса надихалась власними мистецькими почуттями та творами улюбленого письменника Альбера Камю.

Фото Анни-Марії Баландіної

Анна-Марія Баландіна на момент заявлення на конкурс навчалась у Ліцеї Анни Київської, зараз продовжує навчання в іншому навчальному закладі, також цікавиться перекладацькою та журналістською діяльністю і планує навчатись в університеті Сорбонна. Вона вперше взяла участь у міжнародному поетичному конкурсі. До того подавала твори на місцеві та шкільні. Поетеса також констатувала, що зараз бракує творчих конкурсів для неповнолітніх:

 

«Я шукала в інтернеті будь-які конкурси французькою мовою для неповнолітніх. Можливостей мало, але добре, що з кожним роком їх все більшає. Поки я не маю опублікованих творів, але зараз я працюю над збіркою французьких поезій з перекладом на українську та, можливо, англійську».

 

Посол України у Франції привітав її з досягненням. На фейсбук-сторінці посольства оприлюднили фото диплома переможниці.

 

Конкурс Poésie en liberté заснували у 1998 році. Його проводять у Мерії 5-ого району Парижа щорічно для поетів віком від 15 до 25 років. Організатори мають на меті популяризувати франкомовну поезію та залучати якомога більше талановитих людей до створення віршів. До складу журі конкурсу входять відомі французькі актори, письменники, музиканти. Твори переможців публікують у збірці віршів.

Нагадаємо, у жовтні відеопоезію української авторки відібрали для участі у міжнародному конкурсі у Мексиці. Тоді ж лауреаткою міжнародної літературної премії «Ангелус» стала Катерина Бабкіна.

Оригінал статті на Suspilne: 15-річна киянка стала лауреаткою міжнародного поетичного конкурсу у Франції

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"