15 подій Львівського міжнародного BookForum, на які обов’язково треба сходити

15 подій Львівського міжнародного BookForum, на які обов’язково треба сходити

15-19 вересня у Львові відбудеться BookForum-2021– один з головних культурних фестивалів Східної Європи. Вже 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми.

Цього року BookForum вперше за свою історію пройде у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Заплановано понад 160 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки, розказали під час брифінгу організатори події.

Фокусна тема 28 BookForum – “Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними”, яка перегукується з 30-річчям незалежності. Її куратор – український літературознавець-германіст, перекладач, публіцист, есеїст, психоаналітик Юрко Прохасько.

Почесна гостя 28 BookForum Нобелівська лауреатка з літератури Ольга Токарчук, провідна польська романістка сучасності з українським корінням, а також одна з найтитулованіших і успішних письменниць Польщі. За перший роман “Мандрівку людей книги” (1993) здобула нагороду “Польського товариства книговидавців”.

Особливе визнання приніс їй роман “Бігуни” (2007): премія “Ніке”, Міжнародна Букерівська та Нобелівська премії з літератури. Це вперше в історії незалежної України Нобелівська лауреатка братиме участь в українському літературному фестивалі.

Спеціальна гостя 28 BookForum – психотерапевтка, авторка світового бестселера “Вибір”, яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц Едіт Івою Еґер.

15 подій Львівського міжнародного BookForum, на які обов'язково треба сходити

Фестиваль BookForum у Львові оголосив програму та список гостей

Події, на які варто прийти

Середа, 15 вересня

  • Презентація проєкту “30 знакових книжок нашої Незалежності”

Час та місце: 15:00 – 16:00 у Львівському палаці мистецтв.

Учасники : Директорка українського інституту книги Олександра Коваль, співачка Христина Соловій, телеведучій Вадим Карп’як.

Український інститут книги оголосить старт проєкту “30 знакових книжок нашої Незалежності”. Команда УІК, експерти та гості розкажуть про важливість проєкту, поговорять про книжки зі списку та проголосують за свої знакові видання.

  • Урочисте відкриття 28 Львівського міжнародного BookForum

Час та місце: 19:00 – 22:00, Lem Station

У програмі заходу:

  1. Урочисте відкриття 28 Львівського міжнародного BookForum
  2. Слово про Українсько-єврейську літературну премію “Зустріч” Наталія Федущак, директорка з комунікацій канадської недержавної організації “Українсько-Єврейська Зустріч” (UJE, Ukrainian Jewish Encounter)
  3. Оголошення переможця та фіналістів Премії-2021. Ліліана Гентош, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка
  4. Вечірка українського фанку від C.J. PLUS
15 подій Львівського міжнародного BookForum, на які обов'язково треба сходити

Четвер, 16 вересня

  • “Свій погляд – своє звучання”

Час та місце: 15:00 – 16:15, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Дискусія на фокусну тему за участі історика та мистецтвознавця Богдана Шумиловича, художника і куратора Андрія Лініката митців і музикантів Михайла Мануляка, Марти Кузій, Андрія Лініка та Нікіти Кадана.

  • Публічне інтерв’ю з Олександрою Коваль про заснування BookForum

Час та місце: 17:30 – 18:15, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України

  • Церемонія нагородження переможців BookForum Best Book Award

Час та місце: 19:00, музеї Етнографії та народного промислу Інституту народознавства НАН України.

П’ятниця, 17 вересня

  • Сепульки в сепулькарії, або Стрибок на високу полицю

Час та місце: 10:30 – 11:45, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України

Станіслав Лем починав як автор реалістичної прози про війну – однак зрештою віддав перевагу фантастиці. За цим вибором стояло різне: і сподівання на можливості жанру, й певні цензурні обмеження. Потім Лем страшенно дратувався через те, що його сприймають як фантаста і не прочитують закладене ним.

Чи сильно змінилася ситуація нині – особливо в Україні? Не секрет, що часом фантастику сприймають як розважальне чи підліткове читання. І часом мають для цього причини – але далеко не завжди.

  • Свій світ

Час та місце: 15:30-16:45, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Фокусна тема фестивалю пройде за участю поетки та перекладачки Галини Крук, журналіста та колумніста Маркіяна Прохасько, поетки та письменниці Катерини Калитко та письменника і журналіста Максима Беспалова.

Субота, 18 вересня

  • Листи з-за ґрат: IV Письменницький марафон на підтримку українських заручників Кремля

Час та місце: 10:00 – 11:15, Площа Ринок

Четвертий рік поспіль Український ПЕН, Центр громадянських свобод та Львів – місто літератури ЮНЕСКО організовують у рамках Book Forum письменницький правозахисний марафон на підтримку українських заручників Кремля. Як і в попередні роки, ця подія об’єднає авторів, що долучаються до правозахисних кампаній на підтримку українських полонених в ОРДЛО та наших політв’язнів у Росії і Криму. Під час марафону ми будемо читати фрагменти їхніх листів та листів їхніх рідних, сторінки зі щоденників та стенограми виступів у судах.

  • Свій дім

Час та місце: 13:30-14:45, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Фокусна тема фестивалю пройде за участю дослідниці Олени Галети, письменника та перекладача Василя Махна, письменника Юрія Андруховича, поетки Олени Гусейнової та географа-дослідника Романа Лозинського.

  • Мультикультурність: національні спільноти та корінні народи України

Час та місце: 15:30 – 16:15, Музей етнографії та художнього промислу Інституту.

Учасники автор проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко та шеф-редакторка текстових форматів Ukraїner Євгенія Сапожникова.

Восени 2021 року медіаорганізація Ukraїner презентує ілюстроване видання, що описуватиме різноманіття культур, які співіснують на території України. Книга розповідатиме читачам пізнавальні історії про життя, часом трагічні причини міграцій, побут та культуру, ремесла та мистецтво, цікаві ініціативи представників різних національних спільнот та корінних народів України.

Матеріал для видання команда Ukraїner збирала протягом кількох останніх років, дослідивши майже 30 національних спільнот, що мешкають на території України. Серед них: гагаузи, приазовські греки, австрійці, роми, євреї, чехи, кубинці, нігерійці та інші, а також корінні народи України: кримські татари, кримчаки та караїми. Книга матиме назву «Ким ми є?» і саме на це запитання Ukraїner спробує пошукати відповіді на її сторінках.

  • “Ніч поезії та музики non-stop”

Час та місце: 21:00 – 03:00, !FESTrepublic

“Ніч поезії та музики non-stop” – один з найпопулярніших заходів Львівського міжнародного BookForum. Це поєднання поезії іноземних та українських учасників фестивалю з музикою українських гуртів. На гостей чекає звукова інсталяція наживо. Учасники: Zapaska гурт, BRAT гурт, Хамерман Знищує Віруси, проєкт”Пришестя”, Пиріг і Батіг гурт, Аґда Баві Пейн, Йоланда Бом, Адам Горовіц, Рената Айхінгер.

15 подій Львівського міжнародного BookForum, на які обов'язково треба сходити

Неділя, 19 вересня

  • Культура вибору: як ми обираємо

Час та місце: 13:00 – 14:15, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Це партнерський від Центральної виборчої комісії. Журналісти, письменники та співробітники ЦВК Андрій Куликов, Юрій Андрухович, Вікторія Амеліна, Андрій Бондар, Сергій Пустовій та Олена Гатаулліна будуть розмірковувати над тим, як українці обирали за 30 років незалежності і чи навчились нести відповідальність за свої рішення.

  • Свій край

Час та місце: 15:00 – 16:15, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Фокусна тема фестивалю за участі журналіста Андрія Куликова, журналіста та правозахисника Аліма Алієва, музиканта Тараса Компаніченка, головна редакторка видавництва “Човен” Олеся Яремчук, журналіста Богдана Логвиненко.

  • Бо є так: розмова з братами Юрком та Тарасом Прохаськом

Час та місце: 16:00 – 16:45, Львівський академічний театр імені Леся Курбаса

Літературна програма фестивалю.

  • Радіо Гараж приймає Радіо Ніч: звукова інсталяція наживо

Час та місце: 19:00 – 19:45, Радіо гараж

Учасники: Юрій Андрухович

Що відомо

  • 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми.
  • Торік, через пандемію коронавірусу, BookForum пройшов онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб. Усі дискусії 2020-го року доступні онлайн.
  • Суспільне Культура – інформаційний партнер BookForum.

Читайте також

У 28-му Львівському BookForum візьмуть участь чотири поети Західної Європи

Нобелівська лауреатка Ольга Токарчук стане почесною гостею 28 BookForum

30 років українського книжкового ринку: як це було та що потрібно змінити

Оригінал статті на Читомо: 15 подій Львівського міжнародного BookForum, на які обов’язково треба сходити

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"