12-13 вересня відбудеться Всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «ШАБЕЛИНА»

12-13 вересня відбудеться Всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «ШАБЕЛИНА»

Всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «ШАБЕЛИНА» організовується з метою популяризації давньої та новітньої історії України, створення сюжетів героїчних постатей у пісенній та поетичній творчості, підтримки сучасної української пісні та поезії історичного спрямування.

Місце щорічного проведення пов’язане з іменами двох українських героїв різних епох, які народилися на Львівщині — гетьман Петро Сагайдачний, уродженець с. Кульчиці Самбірського району, та один з організаторів Січових Стрільців Андрій Мельник, народжений у селі Воля Якубова.

Одним із лейтмотивів фестивалю є гасло: «Єднаймося зі сходу – до заходу!».

Фестивальне дійство відбуватиметься в унікальному за своїм географічним ландшафтом місці – зоні зеленого туризму «Слобода Раковець» на околиці Волі Якубової. Основна цільова аудиторія – молодь! Саме тому серед учасників фестивалю – відомі сучасні рок-гурти, виконавці, а серед глядачів – представники скаутських організацій, молодіжні активісти, талановита юнь Львівщини, для якої буде проведено майстер-класи з естрадно-виконавського та літературного мистецтва, які проведуть відомі гості фестивалю.

Програма «ШАБЕЛИНИ» передбачає:

два кількагодинних концерти за участі відомих музикантів, співаків, поетів із різних регіонів України;
історичні пісні, вірші, виставка художників на історичну тематику;
історичні реконструкції подій часів Сагайдачного та Мельника;
вечірню ватру з локацією «Тіні незабутих предків», що збере в коло поетів, які мають у своїх творах історичні сюжети, оповіді про українських героїв.

Засновник фестивалю, автор ідеї та мистецького бренду — ТОВ «Готельно-санаторний комплекс «Карпати», м. Трускавець.

Співорганізатори: Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Львівська обласна рада, Львівська ОДА, Дрогобицька районна та міська ради Дрогобицької ОТГ, Трускавецька міська рада Трускавецької ОТГ, Національна спілка письменників України, Громадська спілка «Музичний батальйон», Творча спілка «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», меценати та благодійники.

Більше інформації буде висвітлено на офіційній сторінці фестивалю.

Коли: 12-13 вересня;
Де: село Воля Якубова, козацька «Слобода Раковець» (Львівська обл., Дрогобицький р-н).

Джерело: facebook.com/musicbattalion

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: 12-13 вересня відбудеться Всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «ШАБЕЛИНА»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"