10 цікавинок про “Скарби Примарних островів”

10 цікавинок про “Скарби Примарних островів”

10 цікавинок про “Скарби Примарних островів”

10 цікавинок до 10-ліття фентезійно-пригодницької трилогії

 

1. Перша версія трилогії була написана у 2006-2007 роках і починалася як творчий експеримент. Авторка і сама не знала, як далеко ця історія заведе її у той чарівний світ. 🙂

 

2. Перша публікація книг “Скарби Примарних островів. Карта і компас” і “Скарби Примарних островів. Кохана Пустельного Вітру” відбулися у видавництві “Навчальна книга – Богдан” у 2011-2012 рр. Заключна частина трилогії не вийшла через негідну поведінку видавництва. А права на твір, вкрадені в авторки видавництвом, довелося повертати за допомогою юристів, на що пішло кілька років. Останні документи “офіційного розлучення” між видавництвом та автором були підписані лише наприкінці 2019 року.

 

3. Презентації “Скарбів Примарних островів” на Шостому Київському Весняному книжковому ярмарку “Медвін” (2011), Форумі видавців у Львові (2011) і Львівському міжнародному дитячому фестивалі (2012) були костюмованими.

 

4. Буктрейлер, створений Дариною Корольовою у 2012 році, був одним із перших українських буктрейлерів. У ньому з’являється й Алла Марковська, яка згодом стала головним ілюстратором трилогії – https://www.facebook.com/natalia.devyatko/posts/3661257060656587

 

 

 

5. Сприйняття офіційного буктрейлеру було неоднозначним. Дехто з читачів вирішив, що така подача “надто дитяча” для такого серйозного світу. І вже за місяць з’явився фан-трейлер, який став головною атмосферною відео-презентацією світу “Скарбів Примарних островів”, – https://youtu.be/8ksYf7KAP-s

 

6. У 2013 році трилогія була суттєво перероблена і доповнена. Нині всі публікації і переклади здійснюються саме за цією повною версією.

 

7. Через яскраво виражену антиімперську тематику та деякі історичні паралелі частина читачів пов’язує “Скарби Примарних островів” з Революцією Гідності 2013-2014 рр., а дехто навіть вважає, що цей твір з’явився після тих подій. Проте, перші видання трилогії були у бібліотеці Майдану. Ці книги читали й на барикадах на Грушевського. Подальша доля книг невідома. Ті примірники могли не пережити нападу “силовиків” наприкінці лютого на Український дім.

 

 

 

 

 

 

8. “Скарби Примарних островів” існують також в аудіо-версії в авторському читанні. Перша книга трилогії була озвучена саме під час Революції Гідності, а публікація відбувалася на сайті “Гуртом.Толока” з 16 лютого по 8 серпня 2014-го, що було зумовлене тривалою роботою над звуком, – https://toloka.to/t54051

 

 

 

9. Ілюстрації до повного видання “Скарбів Примарних островів” намалювала львівська художниця Алла Марковська. Перша ілюстрація була завершена 27 грудня 2013 року. На повне ілюстрування трилогії пішло 7 років. У книгах загалом понад 120 оригінальних малюнків.

 

 

 

 

10. У 2017 році фентезійно-пригодицька трилогія “Скарби Примарних островів” увійшла до оновленої шкільної програми з вивчення української літератури для 9 класу.

 

А читати книгу можна тут – https://booknet.com/uk/book/skarbi-primarnih-ostrovv-karta-kompas-b237050

Джерело – https://chl.kiev.ua/KEY/Books/ShowBook/706

 

Оригінал статті на Букнет: 10 цікавинок про “Скарби Примарних островів”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"