10 цікавинок про “Скарби Примарних островів”

10 цікавинок про “Скарби Примарних островів”

10 цікавинок про “Скарби Примарних островів”

10 цікавинок до 10-ліття фентезійно-пригодницької трилогії

 

1. Перша версія трилогії була написана у 2006-2007 роках і починалася як творчий експеримент. Авторка і сама не знала, як далеко ця історія заведе її у той чарівний світ. 🙂

 

2. Перша публікація книг “Скарби Примарних островів. Карта і компас” і “Скарби Примарних островів. Кохана Пустельного Вітру” відбулися у видавництві “Навчальна книга – Богдан” у 2011-2012 рр. Заключна частина трилогії не вийшла через негідну поведінку видавництва. А права на твір, вкрадені в авторки видавництвом, довелося повертати за допомогою юристів, на що пішло кілька років. Останні документи “офіційного розлучення” між видавництвом та автором були підписані лише наприкінці 2019 року.

 

3. Презентації “Скарбів Примарних островів” на Шостому Київському Весняному книжковому ярмарку “Медвін” (2011), Форумі видавців у Львові (2011) і Львівському міжнародному дитячому фестивалі (2012) були костюмованими.

 

4. Буктрейлер, створений Дариною Корольовою у 2012 році, був одним із перших українських буктрейлерів. У ньому з’являється й Алла Марковська, яка згодом стала головним ілюстратором трилогії – https://www.facebook.com/natalia.devyatko/posts/3661257060656587

 

 

 

5. Сприйняття офіційного буктрейлеру було неоднозначним. Дехто з читачів вирішив, що така подача “надто дитяча” для такого серйозного світу. І вже за місяць з’явився фан-трейлер, який став головною атмосферною відео-презентацією світу “Скарбів Примарних островів”, – https://youtu.be/8ksYf7KAP-s

 

6. У 2013 році трилогія була суттєво перероблена і доповнена. Нині всі публікації і переклади здійснюються саме за цією повною версією.

 

7. Через яскраво виражену антиімперську тематику та деякі історичні паралелі частина читачів пов’язує “Скарби Примарних островів” з Революцією Гідності 2013-2014 рр., а дехто навіть вважає, що цей твір з’явився після тих подій. Проте, перші видання трилогії були у бібліотеці Майдану. Ці книги читали й на барикадах на Грушевського. Подальша доля книг невідома. Ті примірники могли не пережити нападу “силовиків” наприкінці лютого на Український дім.

 

 

 

 

 

 

8. “Скарби Примарних островів” існують також в аудіо-версії в авторському читанні. Перша книга трилогії була озвучена саме під час Революції Гідності, а публікація відбувалася на сайті “Гуртом.Толока” з 16 лютого по 8 серпня 2014-го, що було зумовлене тривалою роботою над звуком, – https://toloka.to/t54051

 

 

 

9. Ілюстрації до повного видання “Скарбів Примарних островів” намалювала львівська художниця Алла Марковська. Перша ілюстрація була завершена 27 грудня 2013 року. На повне ілюстрування трилогії пішло 7 років. У книгах загалом понад 120 оригінальних малюнків.

 

 

 

 

10. У 2017 році фентезійно-пригодицька трилогія “Скарби Примарних островів” увійшла до оновленої шкільної програми з вивчення української літератури для 9 класу.

 

А читати книгу можна тут – https://booknet.com/uk/book/skarbi-primarnih-ostrovv-karta-kompas-b237050

Джерело – https://chl.kiev.ua/KEY/Books/ShowBook/706

 

Оригінал статті на Букнет: 10 цікавинок про “Скарби Примарних островів”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Telegraf випустить друкований журнал про дизайн

Перший випуск друкованого журналу Telegraf про український дизайн вийде у червні обмеженим накладом у 500 примірників. Про це повідомив онлайн-журнал для дизайнерів Telegraf.
Обсяг перш

Які небезпеки приховують соцмережі – читаємо «Зафейсбучені» разом з експертами

Роджер Макнамі Зафейсбучені: як соціальна мережа штовхає світ до катастрофи пер. з англ. Оксана Макарова. Ірина Серебрякова. – К.: #книголав, 2021 – 376 с.

Нещодавно у видавництві «kn

У Чернівцях заснували премію імені Кожелянка

У Чернівцях оголосили про створення літературної премії на честь письменника Василя Кожелянка. Про це Читомо повідомили організатори нагороди.
Літературна премія імені Василя Кожелянка

Повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки з’явилося у вільному продажу

Повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки у 14 томах тепер можуть придбати всі охочі. Перший наклад був призначений для бібліотек, а також культурних установ та інституцій, тому у вільному прода

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"