Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Як рік повномасштабного вторгнення вплинув на українські школи», проведеному благодійним фондом SavED разом з аналітичним центром Cedos.

Пошкоджені та зруйновані станом на січень школи становлять 11% усіх українських освітніх закладів. Найбільша частка шкіл постраждала у Донецькій (67%), Харківській (43%) та Луганській (41%) областях. Разом постраждалі школи цих трьох областей становлять половину всіх пошкоджених і зруйнованих по країні.

У Харківській області постраждали 296 шкіл, або 44% шкіл області. З них 35 шкіл були повністю зруйновані. У 23 з 5515 громад постраждала більш ніж половина шкіл, а в 9 з цих громад постраждала кожна школа. У Харкові, другому за величиною місті України, постраждала половина шкіл — 112. Руйнування та пошкодження нерівномірно розподілені районами області: в Ізюмському районі всі громади зазнали сильних руйнувань (постраждала більша частина шкіл), у Харківському та Чугуївському таких громад половина, натомість у Богодухівському районі із сильними руйнуваннями одна громада, а в Красноградському — жодної.

 

Від бойових дій постраждав 41% шкіл Чернігівської області — 70 пошкоджених і 3 зруйновані школи. З огляду на географію бойових дій, пошкодження нерівномірно розподілені територією області. Найбільше постраждали школи міста Чернігова — 27 із 34 закладів, з них два були повністю зруйновані. З 20 громад області у 7 постраждала більша частина шкіл.

У Київській області було пошкоджено 18% шкіл — порівняно менша частка, ніж в інших двох областях, але у кількісному вимірі їх багато — 123 заклади. Найбільший масштаб руйнувань освітньої інфраструктури був у Вишгородському та Бучанському районах — там постраждали школи майже в усіх громадах. Усього з 68 громад області пошкоджені школи є у 27, з них у 13 пошкоджена більша частина закладів.

Повний звіт можна прочитати за посиланням.

 

Як відомо, станом на лютий 2023 року росіяни знищили 441 школу.

 

 

Інфографіка: SavED, Cedos

Оригінал статті на Suspilne: Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"