Фестиваль-воркшоп «Прописи» оголосив переможців відбіркового конкурсу

Фестиваль-воркшоп «Прописи» оголосив переможців відбіркового конкурсу, серед яких дві авторки Читомо – Вікторія Фещук і Ганна Гнедкова. Про це повідомили на сайті Українського ПЕНу.
9-12 вересня в Івано-Франківську відбудеться Перший літературний фестиваль-воркшоп «Прописи», який організовує Український ПЕН. Журі оголосило десять переможців конкурсного відбору – авторів-початківців, які візьмуть участь у професійній програмі проєкту:
- Богдан Бень;
- Олеся Богдан;
- Ганна Гнедкова;
- Софія Головецька;
- Орися Грудка;
- Аріна Кравченко;
- Ростислав Кузик;
- Романія Строцька;
- Дарія Суздалова;
- Вікторія Фещук.
До журі відбору увійшли: письменики Андрій Курков, Тарас Прохасько, Остап Сливинський, виконавча директорка Українського ПЕНу Тетяна Терен та перекладач, проєктний менеджер ПЕНу Андрій Вахтель.
10 обраних авторів матимуть індивідуальні заняття з досвідченими менторами – Вікторією Амеліною, Галиною Крук, Тарасом Прохаськом та Ганною Улюрою. Лекції і воркшопи для них також проведуть Лариса Денисенко, Роман Малиновський, Богдана Неборак, Марися Нікітюк і Тетяна Терен. У жовтні вийде друком та в електронному форматі альманах з творами учасників проєкту.
«Ми отримали 62 зголошення, і кожне було по-своєму цікаве. Багато молодих авторів і авторок сприймають літературу не просто як текст, письмо, а як творення смислів на межі різних мистецтв, як суцільний неперервний процес, як активізм врешті-решт. Як діяльність, яка передбачає чутливість і відповідальність. І це нам видається особливо цінним і цікавим», – прокоментвав куратор проєкту, поет, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕНу Остап Сливинський.
Подавати заявки на участь могли письменники-дебютанти та початківці літературної критики віком 18-35 років, які мають щонайменше 3 художні чи критичні твори, опубліковані в інтернеті, медіа чи колективних збірках, однак жодної опублікованої книжки, й поділяють цінності та ідеали, закріплені в Хартії Міжнародного ПЕН.
«Тішуся бути у такій добрій компанії дебютантів – з окремими авторами уже не раз виступала на одній сцені, з іншими буду рада познайомитися наживо. Можливо, воркшопи стануть початком наших спільних проєктів чи нових натхненних комунікацій. Адже фестиваль «Прописи» сприймаю, насамперед, як нагоду для розмов – вдумливих і повільних, і впевнена – темп Івано-Франківська цьому сприятиме», – розповіла поетка, редакторка спецпроєктів Читомо Вікторія Фещук.
Для широкої аудиторії в межах «Прописів» запланована публічна програма, до якої долучаться письменники Юрій Андрухович, Мірек Боднар та Ілларіон Павлюк. Вхід на заходи буде вільним.
Команда проєкту сподівається, що в майбутньому фестиваль-воркшоп «Прописів» стане щорічним. Він сприятиме розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен, а також просувати правозахисні цінності ПЕН серед молодих авторів. Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.
Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 137 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Український ПЕН став співзасновником премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова, імені Георгія Ґонґадзе, а також Drahomán Prize.
Зазначимо, заявки на участь у «Прописах приймали з 3 липня по 5 серпня.
Додамо, редакторка спецпроєктів і авторка Читомо Вікторія Фещук нещодавно отримала IV премію в номінації «Поезія» літературного конкурсу «Смолоскип».
Минулого року авторка Читомо, літературна критикиня Ганна Гнедкова отримала австрійську літературну премію.
Оригінал статті на Suspilne: Фестиваль-воркшоп «Прописи» оголосив переможців відбіркового конкурсу
Блог
Олександр Алфьоров озвучив 5 пріоритетів трансформації Українського інституту національної памʼятіНовопризначений голова Українського інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи та презентував п’ять ключових напрямів роботи, які визн
На окупованих територіях росія нав’язує школярам пропагандистські «азбуки»На тимчасово окупованих територіях України першокласників навчають за «азбуками», наповненими російською пропагандою. Про це на фейсбук-сторінці повідомив правозахисник і засновник Схід
Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,
Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мовуУ першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с
В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусіУ червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.