У квітні на фронті загинули 4 журналісти

У квітні на фронті загинули 4 журналісти

На фронті внаслідок російської агресії загинули чотири медійники, які захищали Україну від російської окупації. Про це свідчать дані Інституту масової інформації (ІМІ).

У ході бойових дій загинули Олег Шемчук, Андрій Топчій, Алла Пушкарчук і Юрій Сілюк. Про загибель Олега Шемчука стало відомо у квітні, раніше він вважався зниклим безвісти. 

 

За даними ІМІ, на початок травня 79 медійників загинули внаслідок російської агресії, 10 з них – під час виконання професійних завдань.

 

У квітні щонайменше четверо журналістів отримали поранення внаслідок російських обстрілів Харкова та Запоріжжя. Всі вони потрапили під повторний обстріл, коли знімали наслідки попереднього удару по містах. Це Віктор Пічугін, Юлія Бойко, Кіра Овес та Ольга Звонарьова.

 

Також у квітні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 19 випадків порушень свободи слова.

 

Зокрема, з-поміж зафіксованих випадків 14 є російськими злочинами. Це викрадення, поранення та погрози журналістам, обстріли телевежі і, як наслідок, зникнення українського мовлення, пошкодження редакцій медіа, кібератаки.

 

 

Також ІМІ зафіксував п’ять порушень свободи слова, за які відповідальні громадяни України. Це випадки обмеження доступу до публічної інформації, політичний та юридичний тиск, стеження за журналістами.

 

Серед політичного тиску  — випади щодо Суспільного мовника з боку народної депутатки Мар’яни Безуглої, а також прагнення вилучити Суспільне з праймтайм-ефірів Єдиного марафону.

 

Також ІМІ зафіксував випадок стеження за журналістом Слідства.Інфо Євгенієм Шульгатом, коли йому співробітники ТЦК намагалися вручити повістку. напередодні публікації його розслідування про статки дружини та матері начальника Департаменту з інформаційної безпеки СБУ Іллі Вітюка.

 

Крім того, внаслідок атаки росіян по Запоріжжю частково було зруйновано редакцію релокованого з Мелітополя «РІА Південь» (РІА Мелітополь). Водночас російські окупанти вимагали від адміністраторів видання здатися в полон. Крім того, у квітні стало відомо про перебування вже восьмий місяць у російському полоні журналістки «РІА Мелітополь» Анастасії Глуховської, яку окупанти затримали разом з адміністраторами телеграм-каналів «РІА Мелітополь» та «Мелітополь – це Україна» ще в серпні 2023 року. 

 

У Харкові росіяни 22 квітня вдарили по телевежі й зруйнували її. Внаслідок обстрілу телевежі в місті та найближчих населених пунктах зникло цифрове ефірне мовлення.

 

Впродовж квітня ІМІ зафіксував щонайменше чотири російські кібератаки на українські медіа. Ворог атакував українські телеканали на супутниках Astra4A та Hot Bird 13G, глушив їхні сигнали, втручався в ефіри, транслював свою пропаганду. Під кібератаки потрапили телеканали «1+1 медіа», Freedom, групи Starlight та низка інших. Крім того, росіяни атакували декілька днів сайт полтавського видання «Зміст».

 

Як повідомлялося, за два роки та один місяць з початку нової фази російсько-української війни росія скоїла 575 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

 

 

Чільне зображення: Вільне радіо

Оригінал статті на Suspilne: У квітні на фронті загинули 4 журналісти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"