Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.

Автор петиції — голова правління благодійного фонду «Героїка» і член правління Національного українського молодіжного об’єднання Олег Слабоспицький.

 

Активіст закликав КМДА, КМВА і Київську міську раду здійснити організаційно-правові заходи щодо демонтажу з публічного простору таких об’єктів:

 

  • пам’ятника М. А. Булґакову (Андріївський узвіз, 13);
  • меморіальної дошки М. А. Булґакову (Андріївський узвіз, 13);
  • перейменування й зміни експозиції філії комунального Музею історії міста Києва — Літературно-меморіального музею М. Булґакова (Андріївський узвіз, 13).

 

«Прошу врахувати, що Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики визнала усі об’єкти (географічні об’єкти, назви юридичних осіб, пам’ятники та пам’ятні знаки), присвячені російському письменнику М. А. Булгакову (1891-1940), символікою російської імперської політики згідно з фаховим висновком від 27.03.2024», — зазначив Слабоспицький.

 

Також автор петиції додав, що наявність у публічному просторі Києва меморіальної дошки, пам’ятника й музею Булґакову є порушенням Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

 

На момент публікації новини петиція зібрала 5026 підписів із 6 000 необхідних.

 

Підписати петицію можна за посиланням за допомогою Дія.Підпис або BankID.

 

Як повідомлялося, Український інститут національної пам’яті (УІНП) визнав об’єкти, присвячених російському письменнику Міхаїлу Булґакову, символікою російської імперської політики.

 

 

Чільне фото: Вікіпедія

Оригінал статті на Suspilne: Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Раді Європи показали фільм Бадоєва «Довга доба» про злочини російських…

Документальний фільм «Довга доба» українського режисера Алана Бадоєва показали у Раді Європи.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу режисера.

«У штаб квартирі Ради Європи в Страсб

У Харкові позбулися Пушкінського метро, натомість будуть вулиці Вакуленка і Нестайка

У Харкові перейменували 367 топонімів, у місті тепер будуть вулиці на честь письменників, загиблих захисників, українських громадських і військових діячів, меценатів і митців, а також д

Які книжки найактивніше купували на фестивалі «Книжкова країна»

Низка українських видавництв поділилася переліками книжок, які відвідувачі фестивалю «Книжкова країна» купували найчастіше. Дані про найпопулярніші книжки видавці опублікували у своїх с

В ЄС заарештували крадіїв антикварних книжок з бібліотек Європи

Європол заарештував 9 громадян Сакартвело, які викрадали з бібліотек по всій Європі цінні антикварні книжки на суму в €2,5 млн (понад 105 млн гривень).
« У 2022 і 2023 роках злочинній

На окупованих територіях вилучають книжки про Голодомор й УПА і роздають Z-комікси

У тимчасово окупованому Криму росіяни проводять «чистки» в бібліотеках, під час яких вилучають книжки з інформацією про Голодомор і з зображенням тризуба, натомість роздають Z-комікси.

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"