Стало відомо, яка жанрова література стала найдорожчою у 2025 році

Стало відомо, яка жанрова література стала найдорожчою у 2025 році

В Україні проаналізували середні ціни на жанрову літературу в 1 кварталі 2025 року, найдорожчими виданнями виявились саги. Про це повідомляється на сайті аналітичного проєкту IndieBook Data.

Автори дослідження поділили жанрову літературу на 9 підкатегорій. Рейтинг формували спираючись на дані 6 незалежних книгарень із 6 регіонів України — Київ, Дніпро, Львів, Черкаси, Івано-Франківська та Київська області.

 

«До жанрової літератури ми загалом відносимо художні твори, які мають чіткі ознаки конкретного жанру, де жанровий сюжет превалює над розвитком героїв. При цьому орієнтуємося на те, до яких жанрів конкретну книгу відносить її український видавець, додатково враховуючи, до якого жанру книгу відносить автор та його оригінальний видавець», — зазначили в аналітичному проєкті.

 

Згідно з аналізом, у першому кварталі 2025 року найдорожчими в жанровій літературі стали саги — 534 гривні. За словами дослідників, така ціна виправдана великими обсягами видань.

 

Наступна підкатегорія, яка займає друге місце за середньою ціною, — «еротична проза».

 

«Ця підкатегорія суміжна до романтичної прози, втім у цих творах сексуальна лінія куди важливіша за романтичну лінію розвитку стосунків між героями. Ви можете визначити різницю між еротичною та романтичною підкатегоріями простою вправою: чи ця книга буде залишатися цілісним і незмінно цікавим для одного й того ж читача твором, якщо з нього прибрати сексуальні сцени або ж розвиток стосунків між героями», — зазначили автори дослідження.

 

За словами дослідників, до еротичної прози вони віднесли окремі книги Пенелопи Дуглас, «Переслідування Аделіни» Х.Д. Карлтон тощо. Середня ціна за один примірник жанру складає 485 гривень.

 

Третьою підкатегорією з найдорожчих стала «Наукова фантастика і Фентезі» — 474 гривні за примірник. За даними дослідження, ціна зумовлена кольоровими зрізами та загалом більшим вкладом у дизайн видань.

 

 

Нижче у рейтингу — детективи, трилери та горори. У категорії детективів домінують КСД, ВСЛ і «Віват» — здебільшого завдяки доступним виданням романів Аґати Крісті. Середня ціна на детектив становить 407 гривень. 

 

Найдешевшими стали «Горори та проза про паранормальне». Середня ціна — 384 гривні.

 

IndieBook Data — аналітичний проєкт, створений 5 березня 2024 року, який готує індивідуальну аналітику для видавництв, книгарень і фахівців галузі, а також випускає квартальні та річні ринкові звіти. Наразі до проєкту долучилися 6 книгарень із 6 регіонів України. Їм належить 50% усіх доходів, отриманих від використання їхніх даних.

 

Як повідомлялося, 9 червня 2025 року журналісти-розслідувачі виявили, що видавництво «Ранок» отримало держзамовлення на друк підручників для 8 класу. Найдорожчим серед них став інтегрований курс з мови та літератури — поліграфія коштувала 2 081 грн за примірник. Генеральний директор видавництва Віктор Круглов пояснив це технічною помилкою в розрахунках.

Оригінал статті на Suspilne: Стало відомо, яка жанрова література стала найдорожчою у 2025 році

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомі переможниці премії Women in Arts-2025

Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
 
Олена Герасим’юк — поетка

Оголосили переможців конкурсу п’єс «Драма.UA»

П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:

«Брідські явищ

У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»

У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по

У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років

2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія

Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"