Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. Рильського

Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. Рильського

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтелерадіо.

Конкурс 2025 року, як і попередні, має 2 номінації:

  • за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів;

  • за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу.

 

Подати роботу можна до 1 листопада 2025 року. На премію висувають нові оригінальні переклади, які були опубліковані у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше ніж за пів року до подання. Ініціювати подання можуть творчі спілки, видавництва, редакції, наукові установи, асоціації та освітні заклади.

.

До пакета документів потрібно додати:

  • клопотання з характеристикою твору й автора перекладу (у паперовій та електронній формі);

  • три друковані примірники твору та електронну версію;

  • розширену анотацію;

  • за наявності — рецензії та відгуки у ЗМІ;

  • копію паспорта й реєстраційного номера платника податків.

 

Заявки слід надсилати з поміткою «На здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського» за адресою: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2.

 

Премія імені Максима Рильського — премія для письменників, поетів і перекладачів за переклад українською мовою творів видатних зарубіжних авторів або за переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу.

 

Заснована 1972 року і відновлена 2013 року за ініціативою Держкомтелерадіо, благодійної організації «Фонд Максима Рильського «Троянди й виноград», Українського фонду культури України та НСПУ. Присуджується щороку на конкурсних засадах у розмірі 20 тисяч гривень коштом державного бюджету.

 

Нагадаємо, науковець, член комітету перекладацької премії імені Максима Рильського Максим Стріха у 2024 році оголосив, що виходить зі складу комітету премії через те, що однією із її лавреатів за 2023 рік стала збірка віршів «Ірпінь – мій дім». На його думку, таке рішення комітету премії було помилковим через низку причин: переклад віршів зроблений неякісно, видавництво «Саміт-Книга» друкує книжки російською мовою, а Ендрю Шеппард перекладає з російської мови і є редактором журналу Британсько-Російського товариства «Східно-Західний огляд».

 

Після цього перекладацький фестиваль Translatorium і культурна спільнота закликали змінити комітет премії Рильського. Натомість Держкомтелерадіо не знайшов причин скасувати рішення про премію Рильського, а Дмитро Дроздовський називав виданий текст проєктом культурної дипломатії. Наприкінці 2024 року премію за 2023 рік таки вручили.

 

Лавреатів премії за 2024 рік досі не оголосили.

 

Скриншоти з сайту Держкомтелерадіо.

 

26 травня Читомо надіслало до Держкомтелерадіо запит щодо:

  • дати оголошення лавреатів премії імені Максима Рильського 2024 року;
  • причини відтермінування оголошення лавреатів цієї премії (премія традиційно присуджується до дня народження Максима Рильського 19 березня);
  • склад комітету з присудження премії 2024 року.

Наразі Читомо очіує відповідь від комітету.

 

Серед змін в умовах подання на премію у 2024 та 2025 роках — лише вимога надіслати електронну версію твору, якої не було в 2024 році.

 

 

Чільне зображення: Держкомтелерадіо

Оригінал статті на Suspilne: Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. Рильського

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. Рильського

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтел

В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграмі

У червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
І

Від атаки рф на столицю пошкоджений склад «Нашого Формату»

Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав

Тараса Кременя звільнили з посади мовного омбудсмена

Кабінет Міністрів звільнив Тараса Кременя із посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення строку призначення.  Про це у своєму телеграм-каналі повідомив постійний представник Кабм

На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів Ратушних

Платформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"