На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів Ратушних

Платформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася спецпроєкту 4 липн, на відкритті фестивалю «Протасів Яр» у Києві.
.
Проєкт розповідає, як Роман і Василь Ратушні, два брати-воїни, боронили честь, гідність і свободу – свою і своєї країни. Авторкою стала журналістка Характер.медіа Альона Мартинюк, ілюстраторкою – художниця Марина Соломенникова.
.
«Чи може лицар падати з самокату посеред Києва, безбожно палити, складати книги стосами завбільшки як китайська стіна? А друїд – чи може любити вибухівку, вважати міста гулагами, жити на самих бутербродах, власноруч будувати Дім Над Рікою – і не бути, насправді, відлюдником – знайти собі мавку, закохатися раз і назавжди? А якщо листи лицарів стають електронними, а їхня зброя не відразу буде мечем і рушницею – а це будуть знання, непідкупність і мирний протест? Що, якщо так?», – сказала на відкритті Альона Мартинюк.
.
Образ Лицаря і Друїда – наскрізний у репортажі. Авторка і команда проєкту зазначають: така легендарна форма, художні ілюстрації і метафори допомагають розкрити внутрішні світи героїв.
.
«Усі ви знаєте, що ці хлопці були героями. Жили вони чесно, а загинули гідно. А як вони стали такими? Що любили, а що ненавиділи? Як Вася в 17 захоче піти до війська, а Рома в лютому 22-го зупинить втечу Медведчука? Як Лицар стане Сенекою – і очолить підрозділ розвідки, а Друїд – Птахом Каштаном, і злетить над градом Київським, який захищав від юнацтва? Це історії двох братів-воїнів, які ми спробували розповісти від початку і до загибелі. Ми створили цей проєкт, щоби закарбувати їхній життєвий шлях і боротьбу», – сказала Альона Мартинюк.
.
«Я неймовірно вдячна за можливість бути дотичною до цього проєкту і відобразити в ілюстраціях те, якими Роман і Василь Ратушні були відважними, цікавими, сміливими. Дуже важливо шанувати і пам’ятати героїв, які поклали своє життя на захист України», – додала ілюстраторка Марина Соломенникова.
.
За мотивами репортажу команда презентувала також серію листівок, що буде розповсюджуватися під час фестивалю в рамках кампанії «Донат на пам’ять».
.
Спецпроєкт на честь Василя і Романа Ратушних можна прочитати за посиланням.
Як повідомлялося, 8 червня 2022 року на фронті загинув військовослужбовець, розвідник 93 ОМБР «Холодний Яр», київський активіст Роман Ратушний. Громадський активіст і військовий, учасник Революції Гідності Василь Ратушний загинув 27 лютого 2025 року.
Зображення надані організаторами фестивалю.
Оригінал статті на Suspilne: На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів Ратушних
Блог
Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. РильськогоДержавний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтел
В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграміУ червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
І
Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
Тараса Кременя звільнили з посади мовного омбудсменаКабінет Міністрів звільнив Тараса Кременя із посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення строку призначення. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив постійний представник Кабм
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.