Книжка Андрія Любки — у фіналі престижної польської нагороди

Книжка Андрія Любки — у фіналі престижної польської нагороди

Польське видання книжки «Війна з тильного боку» українського письменника, перекладача й есеїста Андрія Любки стало фіналістом міжнародної нагороди «Амбасадор нової Європи» 2024 року. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Маю неймовірну радість і високу честь! Моя книжка увійшла в фінал престижної міжнародної нагороди», — написав Любка.

 

Польською «Війна з тильного боку» вийшла у 2024 році у видавництві Pogranicze. Переклав книжку Марек Задура.

 

«Книжка Любки не залишає ілюзій щодо того, що війна — це смерть і руйнування, що вона привчає нас до себе, приручає до зла. Письменник не дозволяє нам про це забути, водночас показуючи війну з тилу, де є місце для людського тепла і надлюдської мужності, і де людина веде ще інші, невидимі бої – за право бути собою, за інтимний простір для душі, за добре заварене еспресо в металевій чашці», — йдеться в анотації до польського видання.

 

Всього до конкурсу 24 видавці та члени журі подали 69 назв. Внаслідок відбору до конкурсу допустили 58 видань, які представляли різні видавничі та літературні форми: репортажі, есе, біографії, наукові та науково-популярні книги, художню літературу, а також поезію. 

 

Фіналістами премії стали 5 видань. Окрім Любки, до короткого списку премії увійшли:

 

  • польські історик, архітектор Лукаш Галусек та письменник Міхал Вішневський — «Соцмодернізм. Архітектура в Центральній Європі часів холодної війни»  (видавництво Міжнародного центру культури)
  • польський історик Пьотр Мацей Маєвський — «Бридке слово на “к”. Про колаборацію» (видавництво «Критична політика»)
  • польський історик Міхал Пшеперський — «Дикий Схід. Трансформація по-польськи 1986–1993» (видавництво Czarne)
  • українська історикиня Наталія Старченко — «Українські світи Речі Посполитої, переклад Томаш Годана, Катажина Котинська,  Видавництво Міжнародного центру культури

 

«Всі видання об’єднує критична рефлексія над європейською історією та сучасністю. Автори порушують теми, що мають ключове значення для ідентичності та колективної пам’яті: від складної спадщини колаборації та політичних перетворень, через архітектуру як вираз ідеології та соціальної практики, до українсько-польських історичних відносин та української перспективи щодо триваючої війни. Цьогорічний вибір був надзвичайно складним, але книжки, які потрапили до короткого списку, цілком заслуговують на те, щоб увійти до канону обов’язкових для прочитання європейцями», — зазначила членкиня журі Магдалена Мадей.

 

Переможця премії оголосять на початку вересня, а урочиста церемонія нагородження відбудеться під час Гданських книжкових ярмарків 14 вересня 2025 року. 

 

Премія «Амбасадор Нової Європи», заснована у 2011 році Європейським центром солідарності в Ґданську та Колеґіумом Східної Європи імені Яна Новака-Єзьоранського у Вроцлаві, відзначає найкращі видання польською мовою, які сміливо і безкомпромісно руйнує стереотипи, що визначають Європу та її мешканців, і шукає відповіді на питання, чим є Європа сьогодні.

 

Нагородою є звання Амбасадора Нової Європи, медаль, грошова премія в розмірі 20 тисяч злотих (€5 тисяч) та диплом. Для видавця – медаль та диплом.

 

Нагадаємо, у 2024 році український письменник, перекладач і есеїста Андрій Любка став лавреатом літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського.

 

Оригінал статті на Suspilne: Книжка Андрія Любки — у фіналі престижної польської нагороди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Українська письменниця та ґік-портал стали переможцями премії «Єврокон»

Українська письменниця, сценаристка та кіноредакторка Катерина Пекур та портал UAGeek стали одними з переможців премії Європейської спільноти наукової фантастики «Єврокон». Про це повід

В Одесі відбудеться III фестиваль української культури «Виделкаfest»

В Одесі з 25 по 27 липня відбудеться третій фестиваль української культури «Виделкаfest».

Про це повідомив Український ПЕН, передає Укрінформ.

Фестиваль започаткований у 2023 році. Раніше він проходив

Через обстріл рф згоріли обкладинки мальописів українського видавництва

Внаслідок ракетного удару російськими військами по Києву вночі з 3 на 4 липня 2025 року, згоріли обкладинки до мальописів українського видавництва UA Comix. Про це повідомляється на фей

Книжка Андрія Любки — у фіналі престижної польської нагороди

Польське видання книжки «Війна з тильного боку» українського письменника, перекладача й есеїста Андрія Любки стало фіналістом міжнародної нагороди «Амбасадор нової Європи» 2024 року. Пр

Олександр Алфьоров озвучив 5 пріоритетів трансформації Українського інституту національної памʼяті

Новопризначений голова Українського інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи та презентував п’ять ключових напрямів роботи, які визн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"