В Україні хочуть продовжити дії санкцій проти видавництв-пропагандистів із РФ

В Україні хочуть продовжити дії санкцій проти видавництв-пропагандистів із РФ

У березні наступного року може завершитись термін дії санкцій щодо дев’яти російських видавництв, що видають антиукраїнські книжки. Про це повідомила пресслужба Держкомтелерадіо.

Відповідно до рішення РНБО України санкції застосовано до дев’яти російських видавництв, що найбільше видавали антиукраїнську літературу: «Эксмо», «АСТ», «Питер», «Центрполиграф», «Яуза», «Яуза-пресс», «Алгоритм», «Книжный мир» та «Вече». Вони не мають легальних способів потрапити на український ринок.

 

Оскільки після застосування санкцій ці видавництва продовжують продукувати видання антиукраїнського змісту, Держкомтелерадіо має намір ініціювати продовження санкцій, термін дії яких закінчується у березні 2022 року. Також за ініціативою відомства та за поданням Служби безпеки України до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці, внесли дев’ять російських авторів: Всеволода Сахарова, Лева Вєршиніна, Олександра Широкорада, Олександра Терещенка, Михайла Полікарпова, Ростислава Іщенка, Олександра Тамонікова, Олександра Дугіна і Захара Прілєпіна.

 

За результатами моніторингу, на сайті відомства оприлюднюють Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Зі списком можна ознайомитись за посиланням. Станом на серпень 2021 року, до Переліку внесено 264 видання творів 171 автора, випущених 64 видавцями.

 

«Перелік має рекомендаційний характер і постійно оновлюється. Основне його призначення – застерегти суб’єктів господарювання від завідомо невдалих спроб отримати дозволи на ввезення цих видань в Україну, а також зорієнтувати правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб про те, що факти розповсюдження цієї продукції можуть містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 110, 300, 436 Кримінального кодексу України», − пояснюють у Держкомтелерадіо.

 

Перелік став основним джерелом інформації під час відбору російських видавництв, щодо яких рішенням РНБО від 19 березня 2019 року застосували санкції у зв’язку з систематичним випуском ними видань антиукраїнського змісту.

 

Додамо, цього року в Україні видали менше дозволів на ввезення книжок з Росії, ніж минулоріч. У 2019 році зросли штрафи за незаконне ввезення російських книжок.

 

Як відомо, більшість міського населення України підтримує державне регулювання ввезення російських книжок.

 

Оригінал статті на Suspilne: В Україні хочуть продовжити дії санкцій проти видавництв-пропагандистів із РФ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Українська письменниця та ґік-портал стали переможцями премії «Єврокон»

Українська письменниця, сценаристка та кіноредакторка Катерина Пекур та портал UAGeek стали одними з переможців премії Європейської спільноти наукової фантастики «Єврокон». Про це повід

В Одесі відбудеться III фестиваль української культури «Виделкаfest»

В Одесі з 25 по 27 липня відбудеться третій фестиваль української культури «Виделкаfest».

Про це повідомив Український ПЕН, передає Укрінформ.

Фестиваль започаткований у 2023 році. Раніше він проходив

Через обстріл рф згоріли обкладинки мальописів українського видавництва

Внаслідок ракетного удару російськими військами по Києву вночі з 3 на 4 липня 2025 року, згоріли обкладинки до мальописів українського видавництва UA Comix. Про це повідомляється на фей

Книжка Андрія Любки — у фіналі престижної польської нагороди

Польське видання книжки «Війна з тильного боку» українського письменника, перекладача й есеїста Андрія Любки стало фіналістом міжнародної нагороди «Амбасадор нової Європи» 2024 року. Пр

Олександр Алфьоров озвучив 5 пріоритетів трансформації Українського інституту національної памʼяті

Новопризначений голова Українського інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи та презентував п’ять ключових напрямів роботи, які визн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"