В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграмі

У червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
Із цих 7 випадків 2 стосуються злочинів проти медіа та журналістів, скоєних росією. Серед них — замах на життя журналіста Дмитра Гордона та призупинення друкованого випуску регіональної газети через повномасштабну війну.
Також у червні загинув один медійник. Владислав Волобоєв, мобілізований журналіст криворізької міської газети «Пульс», загинув 1 червня внаслідок російського обстрілу навчального військового полігону. На момент загибелі він перебував на навчанні лише п’ять тижнів. У редакції «Пульсу» журналіст пропрацював п’ять років.
Служба безпеки України повідомила про запобігання замаху на журналіста Дмитра Гордона, який, за даними СБУ, готувала фсб рф. Виконавцем мав стати законспірований агент із росії, що створював у Києві агентурно-бойові групи. Підозрювані стежили за Гордоном, використовуючи авто, замасковане під таксі, із прихованими відеореєстраторами.
«За задумом ФСБ, після нападу на потерпілого з вогнепальною зброєю кілер мав швидко втекти з місця події, позбутися засобів злочину та “залягти на дно”. Для цього резидент підшукував мотоцикл», — повідомили в СБУ.
Ще один зафіксований випадок — припинення виходу друкованої версії газети «Вижницькі обрії» в Чернівецькій області. За словами директорки видання Марини Кисилиці, причиною стали фінансові труднощі, спричинені війною.
Окрім цього, ІМІ задокументував п’ять випадків порушення свободи слова, не пов’язаних із російською агресією. Йдеться про перешкоджання журналістській діяльності, обмеження доступу до публічної інформації, юридичний та непрямий тиск. Серед цих випадків:
- Редакція Bihus.Info заявила про тиск із боку народного депутата Олексія Гончаренка після виходу розслідування щодо його політичної та фінансової діяльності. Гончаренко звернувся до редакції з вимогою надати інформацію про донорів, бюджет і зарплати медіа. Депутат звинуватив команду у веденні спостереження за особами та порушенні стандартів;
- ІМІ також зафіксував відмову Державної прикордонної служби надати журналістам Радіо Свобода інформацію про перетин кордону Андрієм Портновим перед його вбивством. У відповіді зазначили, що запитувані дані мають обмежений доступ і стосуються приватного життя;
- Журналістка Олена Мудра із Закарпаття заявила про кампанію дискредитації: у кількох онлайн-ресурсах оприлюднили недостовірну інформацію про неї та її родину. Вона пов’язує ці дії зі своєю розслідувальною роботою щодо діяльності компанії «Вітряні парки України». Мудра звернулася до поліції.
Інститут масової інформації (ІМІ)– медійна громадська організація, що відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року.
Як повідомлялося, за квітень і травень 2025 року на фронті загинули 4 українські медійники. У 2025 році на фронті загинули військовий і поет Михайло Микусь та перекладач, волонтер, організатор фестивалю «Авдіївка ФМ» Олексій Савкевич.
Чільне фото: ІМІ
Оригінал статті на Suspilne: В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграмі
Блог
Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. РильськогоДержавний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтел
В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграміУ червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
І
Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
Тараса Кременя звільнили з посади мовного омбудсменаКабінет Міністрів звільнив Тараса Кременя із посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення строку призначення. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив постійний представник Кабм
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.