В одному з міст Київщини демонтували пам’ятник Тарасові Шевченку через борг скульптору

В одному з міст Київщини демонтували пам’ятник Тарасові Шевченку через борг скульптору

У місті Сквира демонтували пам’ятник Тарасові Шевченку, який можуть замінити іншими монументами. Про це повідомили на сайті Сквирської міської ради.

31 серпня під час апаратної наради міська голова Валентина Левіцька повідомила про демонтаж пам’ятника Тарасові Шевченку, що був на площі Героїв Небесної Сотні.

 

За її словами, демонтаж викликав широкий резонанс у громаді та соціальних мережах. Посадовиця наголосила, що пам’ятник дозволили демонтувати і отримати його власнику, скульптору Григорію Літошу. Таким чином виконали рішення Сквирської міської ради від 15 вересня 2011 року «Про розгляд припису прокурора Сквирського району про усунення порушень чинного законодавства».

 

Вона повідомила, що від громадськості, краєзнавців, науковців почали надходити пропозиції щодо встановлення на цьому місці різних монументальних споруд.

 

У березні цього року на фейсбук-сторінці газети «Провінція Сквира» оприлюднили свідоцтво Григорія Літоша про реєстрацію авторського права на пам’ятник та його звернення до міської ради, де йдеться про вимогу демонтувати пам’ятник, що належить йому, і повернути у власність через невиплачені з 2008 року кошти.

 

Як пояснює «Провінція Сквира», конфлікт між міською радою та Григорієм Літошем через пам’ятник почався у 2008 році. Тоді пам’ятник встановили на центральній площі міста, не заплативши за нього скульптору. Він заявляв, що уклав з міською радою договір про купівлю-продаж вже готової скульптури, вартість якої тоді становила 400 тисяч гривень. Однак належних йому коштів скульптор не отримав. Відтак, він вимагав повернути його пам’ятник.

 

«У даний час дійові особи залишаються ті ж, змінені лише назви посад: Валентина Левіцька – голова Сквирської міської ради і Тетяна Власюк – секретар цієї ж ради, які будуть продовжувати протидіяти автору пам’ятника Кобзарю в отриманні належної оплати за виготовлення цієї скульптури або повернення до сільського двору його помешкання. За майже 13 років цієї боротьби Григорія Літоша місцева влада, м’яко кажучи, просто не сприймала. Як буде цього разу і чи зможе автор відстояти своє законне право на даний витвір мистецтва? Будемо спостерігати та всіляко сприяти звичайному сільському пенсіонеру», − написали у березні журналісти газети.

 

Журналіст Єгор Шуміхін на своїй фейсбук-сторінці оприлюднив фото порожнього постаменту, і додав що міська рада не взяла пам’ятник на баланс.

 

Нагадаємо, у червні вчинили акт вандалізму щодо пам’ятника Тарасові Шевченку в Копенгагені.

 

Зауважимо, цього року попри проросійський спротив, пам’ятник Тарасові Шевченку відкрили у сербському місті Новий Сад.

Оригінал статті на Suspilne: В одному з міст Київщини демонтували пам’ятник Тарасові Шевченку через борг скульптору

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Олександр Алфьоров озвучив 5 пріоритетів трансформації Українського інституту національної памʼяті

Новопризначений голова Українського інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи та презентував п’ять ключових напрямів роботи, які визн

На окупованих територіях росія нав’язує школярам пропагандистські «азбуки»

На тимчасово окупованих територіях України першокласників навчають за «азбуками», наповненими російською пропагандою. Про це на фейсбук-сторінці повідомив правозахисник і засновник Схід

Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»

З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,

Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мову

У першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с

В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусі

У червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"