Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє «Божественну комедію»
На честь 700-річчя з дня смерті Данте італійці запустили онлайн-архів живопису, який був створений під впливом його твору «Божественна комедія». За всі ці роки кількість таких робіт просто безмежна.
Як ідеться на сайті Open culture, ці роботи почали з’являтися за десятки років після смерті поета, і це продовжується навіть у наш час.
На щастя, для істориків мистецтва та дослідників творчості Данте відтепер існує Divine Comedy Digital — чудово оформлена база даних, яка об’єднує ці твори мистецтва – розповсюджені по всьому світу – разом в одному віртуальному місці.
За лічені хвилини ви зможете ознайомитися з ілюстраціями до «Божественної комедії», про які ви ніколи не чули, – від «Чудової гори» Сальвадора Далі (1950 рік) до гравюр 1544 року, які ввійшли до упорядкованого Алессандро Веллутелло аналізу творчості Данте.
Сайт дозволяє не лише вивчати вже наявні мистецькі роботи, але й пропонувати свої. Творці переконані: у 17-18 столітті їх було набагато більше, ніж їм поки вдалося зібрати.
Що відомо
- У 1951 роки під час підготовки до святкування 700-річчя від дня народження Данте італійський уряд замовив Сальвадору Далі серію ілюстрацій до нового видання «Божественної комедії».
- На жаль, через політичні суперечки замовлення згодом скасували. Проте художник, який із дитинства був прихильником «Божественної комедії», вирішив довести справу до кінця.
- За кілька років митець намалював 100 акварелей: по одній до кожної зі 100 пісень «Комедії», по-своєму інтерпретувавши кожен момент. Кожна гравюра має окрему назву, вигадану Далі.
Джерело: suspilne.media.
Оригінал статті на НСПУ: Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє «Божественну комедію»
Блог
Очолити Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів може Артем БіденкоКолишній держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко ймовірно стане президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це стало відомо з в
Російські письменники принижували українців століттямиЗневажливо висловлювалися про українців у своїх творах Пушкін, Тургенєв, Чехов, Короленко, Ільф і Петров, Булгаков та інші.
Як інформує УМ, про це говориться в досліджені SPRAVDI оприлюдненому в соцмереж
У Львові пропонують перейменувати вулицю Аральську на честь української письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомляється на телеграм-каналі «Деколонізація.Україна».
Команда проєкту
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив про початок приймання літературно-мистецьких творів. Про це повідомили на офіційному сайті Комітету.
Заявки приймают
В Україні створили друкований журнал «Поміж» про Дніпро та навколо від однойменного незалежного онлайнового видання. Про це повідомила команда медіа на інстаграм-сторінці.
Видання присв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.