Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє «Божественну комедію»

Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє «Божественну комедію»

На честь 700-річчя з дня смерті Данте італійці запустили онлайн-архів живопису, який був створений під впливом його твору «Божественна комедія». За всі ці роки кількість таких робіт просто безмежна.

Як ідеться на сайті Open culture, ці роботи почали з’являтися за десятки років після смерті поета, і це продовжується навіть у наш час.

На щастя, для істориків мистецтва та дослідників творчості Данте відтепер існує Divine Comedy Digital — чудово оформлена база даних, яка об’єднує ці твори мистецтва – розповсюджені по всьому світу – разом в одному віртуальному місці.

За лічені хвилини ви зможете ознайомитися з ілюстраціями до «Божественної комедії», про які ви ніколи не чули, – від «Чудової гори» Сальвадора Далі (1950 рік) до гравюр 1544 року, які ввійшли до упорядкованого Алессандро Веллутелло аналізу творчості Данте.

Сайт дозволяє не лише вивчати вже наявні мистецькі роботи, але й пропонувати свої. Творці переконані: у 17-18 столітті їх було набагато більше, ніж їм поки вдалося зібрати.

Що відомо

  • У 1951 роки під час підготовки до святкування 700-річчя від дня народження Данте італійський уряд замовив Сальвадору Далі серію ілюстрацій до нового видання «Божественної комедії».
  • На жаль, через політичні суперечки замовлення згодом скасували. Проте художник, який із дитинства був прихильником «Божественної комедії», вирішив довести справу до кінця.
  • За кілька років митець намалював 100 акварелей: по одній до кожної зі 100 пісень «Комедії», по-своєму інтерпретувавши кожен момент. Кожна гравюра має окрему назву, вигадану Далі.

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє «Божественну комедію»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Непристойна поведінка зі знижкою 25%

Вітаю, мої любі Натхненники!!!

Сьогодні діє знижка 25% на книгу

Художник, для якого закортить бути Музою.
Фарби, пристрасть…

«Непристойна поведінка».

Уривок:

— Ти ображаєшся за те, що я з тобою чесний?

Знижок багато не буває) Подарунки до свята!

Привіт, дівчатка!

В честь сьогоднішнього свята я приготувала для вас знижку. І не тільки я)) До вашої уваги ще книги колег, які сьогодні також мають знижку)) Приємного читання!

(картинки всі клікабельні)

Уляся Смольська

Закінчила “Мій драконе!”

Вітаю! Запрошую прочитати мою закінчену казку “Мій драконе” у збірці “Мій драконе! (збірка про кохання)”.

Щойно її закінчила. В цій збірці ще будуть нові твори. А поки що насолоджуйтеся історією кохання дівчини

У Криму окупаційна влада переслідує 11 кримських громадянських журналістів

11 громадянських журналістів, кримських татар, стали жертвами політичних переслідувань російською окупаційною владою. Про повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.
«Це чергова хвиля

Рушді приходить до тями, проте його стан ще важкий

Британський письменник Салман Рушді приходить до тями після замаху на його життя. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters із покликом на слова аґента письменника Ендрю Вайлі. 
Ру

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"