Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє «Божественну комедію»

Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє «Божественну комедію»

На честь 700-річчя з дня смерті Данте італійці запустили онлайн-архів живопису, який був створений під впливом його твору «Божественна комедія». За всі ці роки кількість таких робіт просто безмежна.

Як ідеться на сайті Open culture, ці роботи почали з’являтися за десятки років після смерті поета, і це продовжується навіть у наш час.

На щастя, для істориків мистецтва та дослідників творчості Данте відтепер існує Divine Comedy Digital — чудово оформлена база даних, яка об’єднує ці твори мистецтва – розповсюджені по всьому світу – разом в одному віртуальному місці.

За лічені хвилини ви зможете ознайомитися з ілюстраціями до «Божественної комедії», про які ви ніколи не чули, – від «Чудової гори» Сальвадора Далі (1950 рік) до гравюр 1544 року, які ввійшли до упорядкованого Алессандро Веллутелло аналізу творчості Данте.

Сайт дозволяє не лише вивчати вже наявні мистецькі роботи, але й пропонувати свої. Творці переконані: у 17-18 столітті їх було набагато більше, ніж їм поки вдалося зібрати.

Що відомо

  • У 1951 роки під час підготовки до святкування 700-річчя від дня народження Данте італійський уряд замовив Сальвадору Далі серію ілюстрацій до нового видання «Божественної комедії».
  • На жаль, через політичні суперечки замовлення згодом скасували. Проте художник, який із дитинства був прихильником «Божественної комедії», вирішив довести справу до кінця.
  • За кілька років митець намалював 100 акварелей: по одній до кожної зі 100 пісень «Комедії», по-своєму інтерпретувавши кожен момент. Кожна гравюра має окрему назву, вигадану Далі.

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Італійці запустили онлайн-архів живопису, який ілюструє «Божественну комедію»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"