Італійські видавці закликають уряд профінансувати закупівлю шкільних підручників

Італійські видавці закликають уряд профінансувати закупівлю шкільних підручників

Італійські асоціація видавців (AIE) та асоціація книготорговців (ALI-Confcommercio) закликають збільшити державне фінансування підручників для родин, котрі перебувають у складному фінансовому становищі. Про це йдеться у листі до прем’єр-міністерки Італії Джорджі Мелоні, оприлюдненому на сайті AIE.

Видавці просять надати податкову знижку за моделлю ідентичної знижки на медичні та спортивні витрати.

 

«Доступ до освіти є першочерговим конституційним правом і необхідною умовою для розвитку Італії. Однак для багатьох неповнолітніх це право ризикує залишитися на папері», — наголошують президенти Рікардо Франко Леві  й Паоло Амброзіні, президенти асоціації видавців та асоціації книгорозповсюджувачів відповідно.

 

За даними 2022 року, в Італії 1,9 мільйона сімей перебувають у стані абсолютної бідності і 2,9 мільйона сімей — у відносної. Статистика свідчить про те, що це переважно сім’ї з дітьми шкільного віку, батьки яких мають труднощі з придбанням підручників для школи.

 

«Нині держава щороку виділяє 133 мільйони євро для фінансування придбання підручників таким сім’ям, але ці кошти, як через брак інформації, так і через способи доставки, використовуються мало і надходять до сімей із великим запізненням. Обидві асоціації просять збільшити фонд щонайменше до 170 мільйонів, щоб охопити весь спектр малозабезпечених сімей та оптимізувати методи доставки», — ідеться в листі.

 

Президенти асоціації стверджують, що зміни до закону про бюджет для сімей, які перебувають в абсолютній бідності, дозволить вирішити багато інших проблем зі шкільними підручниками, починаючи від питання ліміту вартості підручників, дію якого прикупили у 2012 році — відтоді ціни (за даними ISTAT) зросли на 20 відсотків.

 

Асоціації AIE та ALI-Confcommercio також просять надати сім’ям можливість вираховувати податок із вартості шкільних підручників так само як це зроблено у галузі витрат на охорону здоров’я та аматорські спортивні заходи.

 

Як повідомлялося, Італія ухвалить новий закон про авторське право для захисту від піратства.

 

 

Чільне фото: leganerd.com

Оригінал статті на Suspilne: Італійські видавці закликають уряд профінансувати закупівлю шкільних підручників

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"