Історії про цісаря та гуцулів. Народні казки Буковини та Прикарпаття можна послухати онлайн

Історії про цісаря та гуцулів. Народні казки Буковини та Прикарпаття можна послухати онлайн

Народні казки, які збирав буковинський письменник Михайло Івасюк, можна послухати онлайн. Це фольклор, який переповідали своїм дітям жителі Буковини та Верховини. Івасюк упорядкував та видав їх.

Казки озвучили журналісти Суспільне Буковина та опублікували на каналі у YouTube.

Михайло Івасюк захопився казками, які розповідала мама. Вона була неписьменною, але знала напам’ять багато народних історій. Зібрані казки письменник видав у книзі “Казки Буковини. Казки Верховини”.

У плейлисті Суспільного зібрано 10 казок різної тривалості. Деякі з них можна прослухати за хвилину, інші — за 20. Кожна казка ілюстрована малюнками, які створив чернівецький аквареліст Павло Півень.

Казки наповнені місцевими фразеологізмами та гумором. У них засуджують жадібність та дурість, їм протиставляють щирість та кмітливість. Поширеними сюжетами є боротьба між багатими та бідними. Також у сюжетах згадуються села Буковини та народний побут жителів області — тайстри, шапка-кучма, цимбали.

Попеловий коржик

Найкоротша казка. У ній розповідається про наймита Гаврила, який був бідний та мав багато дітей. Заробляв тим, що ходив проситись до панів на роботу. Про одну з таких подорожей розповідається у казці.

Наймитова кучма

Багатий чоловік дуже насміхався з гуцулів. Один з парубків прийшов проситися до нього на роботу. За рік праці він попросив у пана кучмуВисока шапка з баранячої шерсті.. Як гуцул провчив багатого чоловіка — слухайте у казці.

Опришок-сміхованець

Вдова Ядвіга, коли геть зморщилася та осліпла, захотіла вийти заміж за найкращого хлопця в селі. Серед Довбушевих опришків був дуже веселий парубок, йому і наказав Довбуш оженитися з Ядвігою.

Казка про десять корів

У бідній родині, що мала лише одну корову, народилася дитина. Чоловік прийшов до “Попа”, аби охрестити немовля. “Піп” попросив за це великі гроші, яких у родини не було. Тому піп сказав привести йому єдину корову як плату.

Марійка й баба-відьма

Після смерті матері батько Марійки одружився на іншій жінці. Та незлюбила дівчину і при нагоді вигнала її з хати в дощ, аби та взяла вогню. Марійка потрапила до хати старої відьми.

Що відомо

  • Михайло Івасюк (1917-1995) — буковинський письменник та літературознавець, який народився в Кіцмані. Батько співака та композитора Володимира Івасюка.

Оригінал статті на Читомо: Історії про цісаря та гуцулів. Народні казки Буковини та Прикарпаття можна послухати онлайн

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"