Історії про цісаря та гуцулів. Народні казки Буковини та Прикарпаття можна послухати онлайн

Історії про цісаря та гуцулів. Народні казки Буковини та Прикарпаття можна послухати онлайн

Народні казки, які збирав буковинський письменник Михайло Івасюк, можна послухати онлайн. Це фольклор, який переповідали своїм дітям жителі Буковини та Верховини. Івасюк упорядкував та видав їх.

Казки озвучили журналісти Суспільне Буковина та опублікували на каналі у YouTube.

Михайло Івасюк захопився казками, які розповідала мама. Вона була неписьменною, але знала напам’ять багато народних історій. Зібрані казки письменник видав у книзі “Казки Буковини. Казки Верховини”.

У плейлисті Суспільного зібрано 10 казок різної тривалості. Деякі з них можна прослухати за хвилину, інші — за 20. Кожна казка ілюстрована малюнками, які створив чернівецький аквареліст Павло Півень.

Казки наповнені місцевими фразеологізмами та гумором. У них засуджують жадібність та дурість, їм протиставляють щирість та кмітливість. Поширеними сюжетами є боротьба між багатими та бідними. Також у сюжетах згадуються села Буковини та народний побут жителів області — тайстри, шапка-кучма, цимбали.

Попеловий коржик

Найкоротша казка. У ній розповідається про наймита Гаврила, який був бідний та мав багато дітей. Заробляв тим, що ходив проситись до панів на роботу. Про одну з таких подорожей розповідається у казці.

Наймитова кучма

Багатий чоловік дуже насміхався з гуцулів. Один з парубків прийшов проситися до нього на роботу. За рік праці він попросив у пана кучмуВисока шапка з баранячої шерсті.. Як гуцул провчив багатого чоловіка — слухайте у казці.

Опришок-сміхованець

Вдова Ядвіга, коли геть зморщилася та осліпла, захотіла вийти заміж за найкращого хлопця в селі. Серед Довбушевих опришків був дуже веселий парубок, йому і наказав Довбуш оженитися з Ядвігою.

Казка про десять корів

У бідній родині, що мала лише одну корову, народилася дитина. Чоловік прийшов до “Попа”, аби охрестити немовля. “Піп” попросив за це великі гроші, яких у родини не було. Тому піп сказав привести йому єдину корову як плату.

Марійка й баба-відьма

Після смерті матері батько Марійки одружився на іншій жінці. Та незлюбила дівчину і при нагоді вигнала її з хати в дощ, аби та взяла вогню. Марійка потрапила до хати старої відьми.

Що відомо

  • Михайло Івасюк (1917-1995) — буковинський письменник та літературознавець, який народився в Кіцмані. Батько співака та композитора Володимира Івасюка.

Оригінал статті на Читомо: Історії про цісаря та гуцулів. Народні казки Буковини та Прикарпаття можна послухати онлайн

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Запрошуємо до написання нового роману-печворку «Врятувати Білобога» молодь до вісімнадцяти років

Колектив літературних рекордсменів України – 228 авторів першого роману-печворку «Босорка», організатор рекордів, винахідник жанру «Колективний літературний печворк», голова громадської організації «Коле

Проза Ґабора, Кононенко та Ілюхи — нові переклади за кордоном

Роман «Останнє бажання» Євгенії Кононенко вийшов друком у Єгипті, книжка «Чи ви любите?..» Василя Ґабора — у Болгарії, а збірку оповідань «Мої жінки» Юлії Ілюхи видали в Італії, Словачч

Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?

У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.
Гостя книгарні Косецька

Мінкульт: Через росію пошкоджені 750 бібліотек

З початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили або зруйнували 1179 об’єктів культурної спадщини та 2109 об’єктів культурної інфраструктури, серед них 750 бібліотек. П

На Черкащині дозволили демонтувати пам’ятник Пушкіну

Міністерство культури та стратегічних комунікацій видало розпорядження щодо чотирьох пам’яток у місті Кам’янка Черкаської області, які відтепер можна демонтувати.
Тепер можна знести пам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"