Історії про цісаря та гуцулів. Народні казки Буковини та Прикарпаття можна послухати онлайн

Історії про цісаря та гуцулів. Народні казки Буковини та Прикарпаття можна послухати онлайн

Народні казки, які збирав буковинський письменник Михайло Івасюк, можна послухати онлайн. Це фольклор, який переповідали своїм дітям жителі Буковини та Верховини. Івасюк упорядкував та видав їх.

Казки озвучили журналісти Суспільне Буковина та опублікували на каналі у YouTube.

Михайло Івасюк захопився казками, які розповідала мама. Вона була неписьменною, але знала напам’ять багато народних історій. Зібрані казки письменник видав у книзі “Казки Буковини. Казки Верховини”.

У плейлисті Суспільного зібрано 10 казок різної тривалості. Деякі з них можна прослухати за хвилину, інші — за 20. Кожна казка ілюстрована малюнками, які створив чернівецький аквареліст Павло Півень.

Казки наповнені місцевими фразеологізмами та гумором. У них засуджують жадібність та дурість, їм протиставляють щирість та кмітливість. Поширеними сюжетами є боротьба між багатими та бідними. Також у сюжетах згадуються села Буковини та народний побут жителів області — тайстри, шапка-кучма, цимбали.

Попеловий коржик

Найкоротша казка. У ній розповідається про наймита Гаврила, який був бідний та мав багато дітей. Заробляв тим, що ходив проситись до панів на роботу. Про одну з таких подорожей розповідається у казці.

Наймитова кучма

Багатий чоловік дуже насміхався з гуцулів. Один з парубків прийшов проситися до нього на роботу. За рік праці він попросив у пана кучмуВисока шапка з баранячої шерсті.. Як гуцул провчив багатого чоловіка — слухайте у казці.

Опришок-сміхованець

Вдова Ядвіга, коли геть зморщилася та осліпла, захотіла вийти заміж за найкращого хлопця в селі. Серед Довбушевих опришків був дуже веселий парубок, йому і наказав Довбуш оженитися з Ядвігою.

Казка про десять корів

У бідній родині, що мала лише одну корову, народилася дитина. Чоловік прийшов до “Попа”, аби охрестити немовля. “Піп” попросив за це великі гроші, яких у родини не було. Тому піп сказав привести йому єдину корову як плату.

Марійка й баба-відьма

Після смерті матері батько Марійки одружився на іншій жінці. Та незлюбила дівчину і при нагоді вигнала її з хати в дощ, аби та взяла вогню. Марійка потрапила до хати старої відьми.

Що відомо

  • Михайло Івасюк (1917-1995) — буковинський письменник та літературознавець, який народився в Кіцмані. Батько співака та композитора Володимира Івасюка.

Оригінал статті на Читомо: Історії про цісаря та гуцулів. Народні казки Буковини та Прикарпаття можна послухати онлайн

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"