Історики встановили, хто міг здати Анну Франк та її родину нацистам

Історики встановили, хто міг здати Анну Франк та її родину нацистам

Команда з істориків, експертів та колишнього агента ФБР, яка протягом шести років займалася розслідуванням, встановила, що Арнольд ван ден Берг, єврейський діяч в Амстердамі, імовірно, «здав» родину Франків, щоб врятувати власну сім’ю. Про це повідомило канадське інформагентство CBS News. 

 

Ван ден Берг був членом Єврейської ради Амстердама, органу, змушеного проводити нацистську політику в єврейських районах. У 1943 році його розформували, а членів відправили до концтаборів. Попри це, Арнольд ван ден Берг залишився в Амстердамі. Команда дослідників припустила, що член Єврейської ради надавав нацистам цінну інформацію.

 

«Коли ван ден Берг втратив усі свої засоби захисту, які звільняли його від необхідності ходити в табори, він повинен був надати щось цінне нацистам, з якими він мав контакти, щоб дозволити йому та його дружині залишатися в безпеці», — повідомив CBS News колишній агент ФБР Вінс Панкоке. 

 

Дослідники стверджують, що їм складно було змиритися з відкриттям про те, що, імовірно, зрадником Франків був інший єврей. Крім того, вони знайшли докази, які свідчать, що Отто Франк, батько Анни, міг сам знати про роль ван ден Берга у їхньому розкритті, але тримати її в таємниці. У файлах попереднього слідчого дослідники знайшли копію анонімної записки, надісланої Отто Франку, в якій Арнольда ван ден Берга ідентифікували як зрадника. 

 

«Ми повинні мати на увазі, що той факт, що [ван ден Берг] був євреєм, означав, що нацисти поставили його в безвихідне становище, коли він мав зробити щось, щоб врятувати своє життя», — зазначив Вінс Панкоке.

 

Водночас це припущення підтримали не всі дослідники історії Голокосту. Почесний професор дослідження Голокосту та геноциду в Амстердамському університеті Йоганнес Хоувінк Тен Кейт сказав, що якби існували списки євреїв, які переховуються, вони б з’явилися раніше. Він сказав слідчим: «З гучними звинуваченнями потрібні ще й вагомі докази».

 

Анна Франк (1929-1945) — єврейська дівчинка-підліток. Її сім’я втекла від нацистського режиму в 1933 році з Німеччини до Амстердама. Під час Другої світової війни протягом 25 місяців сім’я переховувалася, після виявлення їх відправили до концтаборів, де Анна загинула. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вийшов трейлер анімаційного фільму за мотивами щоденника Анни Франк, а у видавництві «Видавництво» надрукували графічну адаптацію всесвітньовідомих спогадів. 

 

Оригінал статті на Suspilne: Історики встановили, хто міг здати Анну Франк та її родину нацистам

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"