Історики встановили, хто міг здати Анну Франк та її родину нацистам
Команда з істориків, експертів та колишнього агента ФБР, яка протягом шести років займалася розслідуванням, встановила, що Арнольд ван ден Берг, єврейський діяч в Амстердамі, імовірно, «здав» родину Франків, щоб врятувати власну сім’ю. Про це повідомило канадське інформагентство CBS News.
Ван ден Берг був членом Єврейської ради Амстердама, органу, змушеного проводити нацистську політику в єврейських районах. У 1943 році його розформували, а членів відправили до концтаборів. Попри це, Арнольд ван ден Берг залишився в Амстердамі. Команда дослідників припустила, що член Єврейської ради надавав нацистам цінну інформацію.
«Коли ван ден Берг втратив усі свої засоби захисту, які звільняли його від необхідності ходити в табори, він повинен був надати щось цінне нацистам, з якими він мав контакти, щоб дозволити йому та його дружині залишатися в безпеці», — повідомив CBS News колишній агент ФБР Вінс Панкоке.
Дослідники стверджують, що їм складно було змиритися з відкриттям про те, що, імовірно, зрадником Франків був інший єврей. Крім того, вони знайшли докази, які свідчать, що Отто Франк, батько Анни, міг сам знати про роль ван ден Берга у їхньому розкритті, але тримати її в таємниці. У файлах попереднього слідчого дослідники знайшли копію анонімної записки, надісланої Отто Франку, в якій Арнольда ван ден Берга ідентифікували як зрадника.
«Ми повинні мати на увазі, що той факт, що [ван ден Берг] був євреєм, означав, що нацисти поставили його в безвихідне становище, коли він мав зробити щось, щоб врятувати своє життя», — зазначив Вінс Панкоке.
Водночас це припущення підтримали не всі дослідники історії Голокосту. Почесний професор дослідження Голокосту та геноциду в Амстердамському університеті Йоганнес Хоувінк Тен Кейт сказав, що якби існували списки євреїв, які переховуються, вони б з’явилися раніше. Він сказав слідчим: «З гучними звинуваченнями потрібні ще й вагомі докази».
Анна Франк (1929-1945) — єврейська дівчинка-підліток. Її сім’я втекла від нацистського режиму в 1933 році з Німеччини до Амстердама. Під час Другої світової війни протягом 25 місяців сім’я переховувалася, після виявлення їх відправили до концтаборів, де Анна загинула. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вийшов трейлер анімаційного фільму за мотивами щоденника Анни Франк, а у видавництві «Видавництво» надрукували графічну адаптацію всесвітньовідомих спогадів.
Оригінал статті на Suspilne: Історики встановили, хто міг здати Анну Франк та її родину нацистам
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.