Іспит на знання української мови склали майже 49 тисяч осіб

З липня по листопад в Україні обов’язковий іспит на знання державної мови склали майже 49 тисяч осіб. Про це йдеться у відповіді Національної комісії зі стандартів державної мови на запит Читомо.
Від початку відкриття реєстрації й до 2 листопада іспит на визначення рівня володіння державною мовою вже склали 48 992 особи. З них:
- іспит для держслужбовців за умовами, що діяли з 16 липня до 11 серпня, склала 4661 особа;
- іспит для держслужбовців за оновленими умовами (з 12 серпня) – 44 тисячі осіб;
- іспит на для набуття громадянства склали 228 осіб.
Крім того, у запиті повідомили, що пунктами для проведення таких іспитів стали 38 бібліотек, серед яких 4 – у Києві, решта – у 15 областях.
Як відомо, з 16 липня цього року такі іспити почали складати особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, зокрема, державні службовці. Також іспит складають претенденти на державні посади: майбутні прокурори, судді, кандидати на посади президента, прем’єра, міністрів, керівників облдержадміністрацій, СБУ, НАБУ, Нацполіції, майбутні директори закладів освіти всіх форм власності.
Нагадаємо, Українська бібліотечна асоціація і Національна комісія зі стандартів державної мови домовилися про створення у бібліотеках пунктів проходження іспитів на володіння державною мовою, а потім оголосили необхідні для цього умови.
Оригінал статті на Suspilne: Іспит на знання української мови склали майже 49 тисяч осіб
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.