Ірина Гондюл: «Що дає вивчення віршів напам’ять?»

Вивчення віршів напам’ять мало що дає! Такої думки вчителі німецької школи.
Мова та література в закладі освіти Німеччини – не два різні предмети. Вони лаконічно поєднані в Deutsch (німецька).
У школі відсутній конкретний перелік творів, які потрібно прочитати або вивчити напам’ять. Учитель пропонує перелік можливих творів для вивчення, а діти обирають спільною думкою ті, які вони хочуть читати й опрацьовувати. До переліку обов’язково входять і твори авторів сучасності.
Скільки читати – дитина вирішує сама. Напам’ять у школах вірші вчать лише за бажанням. Оскільки завчання віршів не тренує особливо нічого. Час відбирає, так.
Людська пам’ять побудована таким чином, що вона потребує більш емоційної прив’язки. Зрозумілий дитині текст, що сприйнятий через емоційно-візуальний ряд, запам’ятовується ніби сам собою. А от спроби впхнути в голову текстові об’єми без емоційної складової – марна трата часу. А текст забувається учнем ще до кінця уроку.
Тому діти програють вірш у вигляді театральних постановок, можуть писати твори за ним, пробують намалювати його, розповісти вірш своїми словами, описуючи звуки чи запахи, які є в історії, що описана у вірші.
Тупе зазубрювання, не прив’язане до емоційної пам’яті, до розуміння прочитаного, аж ніяк не розвиває пам’ять і користі не приносить.
Замість вивчення віршів напам’ять учителі в німецькій школі обирають написання власних віршів учнями. Тому дітей навчають різним прийомам того, як це можна зробити.
Автор: Ірина Гондюл, учитель, Німеччина
osvita.ua
Оригінал статті на НСПУ: Ірина Гондюл: «Що дає вивчення віршів напам’ять?»
Блог
Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 роціУпродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про це повідом
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.