Ініціативна група «Першого грудня» закликає світ боротися проти росії всіма способами

Ініціативна група «Першого грудня» закликає світ боротися проти росії всіма способами

Ініціативна група «Першого грудня» звернулася до міжнародної спільноти, закликаючи відкрити проти росії другий фронт, посилити економічні санкції та продовжити постачання зброї Україні. Звернення опублікували на сторінці групи у Facebook. 

«Сьогоднішня війна проти путінської росії – це війна не лише за Україну. Це війна між цивілізацією та варварством, гідністю і безчестям, свободою та рабством. Немає жодної причини, чому таку боротьбу має вести лише одна Україна. Україна не закликає битися на полі бою – але закликає забезпечити максимально ефективний другий фронт: економічний, політичний та ресурсний», – зазначається у зверненні, яке має назву “Why the world needs a second front against Russia” (Чому світу потрібен другий фронт проти росії).

 

Ініціативна група закликає світ зробити такі кроки:  

 

  • посилити санкції проти росії, щоб не дати російській економіці поповнювати свої ресурси; 
  • продовжити й посилити постачання сучасної зброї Україні – і забезпечити виробництво цієї зброї для потреб України; 
  • допомогти Україні не лише відновити свою територіальну цілісність у межах 1991 року, а й повністю позбутися військової присутності росії, зокрема у вигляді військових баз, які існували в Криму ще до окупації 2014 року.
  • допомогти Україні відновити свої права на судноплавство в Чорному та Азовському морях, що можливе лише позбавленням росії претензій на монополію в цих морях, які мають перебувати під міжнародним контролем;
  • продовжити провадження тотальної ізоляції Росії, її інституцій та її громадян, на всіх можливих рівнях, від політичного та економічного до культурного та спортивного. 

 

Крім того, в ініціативній групі зазначають, що повернення правосуддя та засудження росії на міжнародному трибуналі поверне мир і територіальну цілісність не тільки Україні, а й Грузії та Молдові, та створить передумови для самовизначення поневолених народів росії: 

 

«Це допоможе також оздоровити демократичні суспільства (причому не лише Східної Європи) від руйнівного російського впливу, якого вона досягає через міжнародну корупцію та безсоромну глобальну пропаганду».

 

Лист підписали учасники групи Оля Гнатюк, Володимир Єрмоленко, Євген Захаров, Йосиф Зісельс, Ігор Козловський, Мирослав Маринович, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків. 

 

Ініціативна група «Першого грудня» — об’єднання, створене у 20-ту річницю референдуму за незалежність України відомими інтелектуалами та громадськими діячами у відповідь на звернення трьох традиційних українських церков (Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви та Української православної церкви Московського патріархату). В основу програмних документів групи закладена декларація, яка містить базові принципи для об’єднання українського народу, та Хартія Вільної Людини.

 

Нагадаємо, що німецькі інтелектуали критикують своїх колег і вимагають від канцлера Олафа Шольца швидкої поставки зброї Україні

 

Також раніше 156 публічних інтелектуалів, науковців, експертів у східноєвропейських питаннях закликали уряд Німеччини вжити рішучих заходів для припинення російсько-української війни і сприяння перемоги України.

Оригінал статті на Suspilne: Ініціативна група «Першого грудня» закликає світ боротися проти росії всіма способами

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"