Інституції України вимагають у Зеленського рішучих дій через закриття російського та міжнародного «Меморіалу»

Інституції України вимагають у Зеленського рішучих дій через закриття російського та міжнародного «Меморіалу»

У очільників України вимагають надати оцінку ліквідації «Міжнародного Меморіалу» та Правозахисного  центру «Меморіал» російськими судами. Про це йдеться у заяві, яку оприлюднив Центр досліджень визвольного руху. 

 

Українські громадські діячі закликають «українську владу, а саме президента України Володимира Зеленського, очільника Міністерства закордонних справ України Дмитра Кулебу, Голову Верховної Ради України Руслана Стефанчука та народних депутатів України:

 

  1. Надати політичну та правову оцінку діям російських посадовців щодо приховування злочинів комуністичного тоталітарного режиму та заборони діяльності «Меморіалу».
  2. Наголосити на небезпеці перебування українських громадян на території Росії та надати допомогу в евакуації тим, хто опинився там під загрозою репресій і має потребу залишити країну.
  3. Звернутися до міжнародних партнерів у Центральній та Східній Європі щодо ініціювання Міжнародного трибуналу над комуністичним тоталітарним режимом». 

 

Автори листа зазначають, що Правозахисний центр «Меморіал» та «Міжнародний Меморіал» забезпечували велику просвітницьку роботу щодо комуністичних репресій з 1987 року. Поки російський політичний ландшафт змінювався, а російська влада дедалі більше боялася відкрити світу архіви радянських спецслужб, ці організації у співпраці з істориками та правозахисниками різних країн збирали факти та відкривали Україні та світу мільйони імен репресованих та невинно вбитих радянською владою. 

 

«Росія системно відбілює тоталітарний режим СРСР та комуністичних злочинців. Були поступово закриті або виставлені з країни міжнародні організації, а російські отримали статус іноземного агента. Влада зачистила і витіснила з країни практично всі незалежні медіа та журналістів, а тим, хто залишився, створила нестерпні умови для роботи», — наголошують автори звернення.

Повідомляється, що заява є відкритою для підписання та поширення. Наразі її підписали ГО «Центр досліджень визвольного руху», ГО «Харківська правозахисна група», Мирослав Маринович, проректор УКУ, в’язень сумління (1977 – 1987), Рух «Простір свободи», ГО «Інститут масової інформації», ГО «Фундація Суспільність», ГО «Мережа відповідальних», ГО «Центр громадянських свобод», БО «Благодійний фонд Восток SOS», ГО «Правозахисний центр Поступ», Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті, Освітній дім прав людини в Чернігові, ГО «Форум видавців», ГО «Освітній центр з прав людини у Львові», Олег Турій, історик, проректор УКУ, Андрій Андрушків, виконавчий директор ГО «Центр спільних дій», ГО «Історична правда», ГО Truth Hounds, ГО «Платформа прав людини», Національний музей Революції Гідності, ГО «Музею Майдану», ГО «ОПІРОРГ», Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу, ГНО Інститут етнічних досліджень в Одесі, Одеська обласна організація ВГО КВ, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська обласна фундація Громадська Альтернатива, Центр демократії та верховенства права, Центр політико-правових реформ, ГС «Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ», ГО «Український інститут медіа та комунікації», ГО «Альянс української єдності» та БО «БФ Україна за ґратами».

 

Міжнародне історико-просвітницьке, правозахисне та благодійне товариство «Меморіал» — це товариство, яке займається збереженням пам’яті стосовно політичних репресій у СРСР у XX сторіччі. Правозахисний центр «Меморіал» — товариство, що проводить правозахисну діяльність щодо сучасних випадків порушення прав людини. Цього тижня «Міжнародний Меморіал» ліквідували та оголосили іноагентом, Правозахисний  центр «Меморіал» ліквідували через «непрозоре здійснення фінансової діяльності».

 

Нагадаємо, російський суд збільшив вирок голові карельського відділення «Меморіалу» Юрію Дмитрієву до 15 років колонії суворого режиму. Раніше термін ув’язнення складав 3,5 роки, потім його збільшили до 13 років позбавлення волі

 

Оригінал статті на Suspilne: Інституції України вимагають у Зеленського рішучих дій через закриття російського та міжнародного «Меморіалу»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"