Іноземці в Миколаєві. Тетяна Губська презентувала книгу-путівник
22 липня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї презентували книгу Тетяни Губської «Потомкам славных фамилий. Иностранцы в Николаеве». Видання про миколаївців іноземного походження, які брали участь у заснуванні та розвитку Миколаєва з кінця XVIII ст.
Про це повідомляє suspilne.media.
У книзі «Потомкам славных фамилий. Иностранцы в Николаеве» вперше згадують про миколаївців іноземного походження: адміралів, письменників, власників заводів, священників, лікарів, інженерів, музикантів тощо.
«Ось така тека — тисяча прізвищ. Наші миколаївці, наші іноземці. Ну, це так збирала десь років тридцять. У мене все десь 30-35 років. Отак щось знайшла туди, туди. Шматочок є якийсь — туди його. Потім уся ця купа лягла на мій робочий стіл і почалась робота. Книга адресована дослідникам, краєзнавцям та всім любителям історії нашого краю», — розповідає Тетяна Губська.
«Я окопний екскурсовод. Тобто фести, квести — це не для мене. До мене приїжджають люди. Звертаються: Тетяна Миколаївно, розкажіть про місто Миколаїв. Я проводжу іноземців дуже багато. Спаська вулиця – це взагалі консульська вулиця, розумієте. Там дев’ять будинків віцеконсулів: німецьких, бразильських, французьких, італійських. Людина з Італії приїжджає і в захваті, що є частинка батьківщини», — додає авторка.
Книга видана в кінці 2019 на початку 2020 року. Її не презентували через карантинні обмеження. Друкувалася у видавництві Ірини Гудим.
«Виникла ідея зробити короткий путівник. Обов’язково з англійським перекладом. Роман і Раїса Боженкови зробили дуже якісний переклад. Можна спокійно давати іноземцем читати. Це перша ластівка таких путівників, я думаю, що буде продовження», — говорить видавчиня Ірина Гудим.
Книга вийшла накладом в 100 примірників. Написана двома мовами – російською та англійською. Також Тетяна Губська працює над україномовною версією.
Фото — Юлії Філімон
Оригінал статті на НСПУ: Іноземці в Миколаєві. Тетяна Губська презентувала книгу-путівник
Блог
У підручнику з української мови 2024 року надрукували мапу України без Криму — ОновленоУ підручнику з української мови для 7 класу авторства філологині Анастасії Онатій й історика Тараса Ткачука надрукували стокову піктограму у формі мапи України без тимчасово окупованого
На Волині знайшли трафарети часів ОУН і УПА для агітаційних графітіУ селі Ощів Горохівської територіальної громади розкопали металеві таблички, які ймовірно належали повстанцям Горохівської округи ОУН і УПА й використовувалися від 1943 року. Про це пов
Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війниУ Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Docume
У музеї LUM в Перу з’явився аудіогід українськоюУ музеї LUM у Перу, який присвячений громадянському конфлікту 1980–2000 років між повстанськими комуністичними рухами та урядом, з’явився аудіогід українською – перший в іспаномовній Америці.
Як передає
Гурт «Жадан і Собаки» випустить серію благодійного мерчу з малюнками загиблої від російського ракетного обстрілу харківської художниці Вероніки Кожушко в пам’ять про мисткиню і її творч
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.