Іноземці в Миколаєві. Тетяна Губська презентувала книгу-путівник

Іноземці в Миколаєві. Тетяна Губська презентувала книгу-путівник

22 липня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї презентували книгу Тетяни Губської «Потомкам славных фамилий. Иностранцы в Николаеве». Видання про миколаївців іноземного походження, які брали участь у заснуванні та розвитку Миколаєва з кінця XVIII ст.

Про це повідомляє suspilne.media.

У книзі «Потомкам славных фамилий. Иностранцы в Николаеве» вперше згадують про миколаївців іноземного походження: адміралів, письменників, власників заводів, священників, лікарів, інженерів, музикантів тощо.

Іноземці в історії Миколаєва. Тетяна Губська презентувала книгу про містян іноземного погодження

«Ось така тека — тисяча прізвищ. Наші миколаївці, наші іноземці. Ну, це так збирала десь років тридцять. У мене все десь 30-35 років. Отак щось знайшла туди, туди. Шматочок є якийсь — туди його. Потім уся ця купа лягла на мій робочий стіл і почалась робота. Книга адресована дослідникам, краєзнавцям та всім любителям історії нашого краю», — розповідає Тетяна Губська.

Іноземці в історії Миколаєва. Тетяна Губська презентувала книгу про містян іноземного погодження
Тетяна Губська. Фото — Юлії Філімон

«Я окопний екскурсовод. Тобто фести, квести — це не для мене. До мене приїжджають люди. Звертаються: Тетяна Миколаївно, розкажіть про місто Миколаїв. Я проводжу іноземців дуже багато. Спаська вулиця – це взагалі консульська вулиця, розумієте. Там дев’ять будинків віцеконсулів: німецьких, бразильських, французьких, італійських. Людина з Італії приїжджає і в захваті, що є частинка батьківщини», — додає авторка.

Іноземці в історії Миколаєва. Тетяна Губська презентувала книгу про містян іноземного погодження

Книга видана в кінці 2019 на початку 2020 року. Її не презентували через карантинні обмеження. Друкувалася у видавництві Ірини Гудим.

Іноземці в історії Миколаєва. Тетяна Губська презентувала книгу про містян іноземного погодження
Авторка книги Тетяна Губська та видавчиня Ірина Гудим. Фото — Юлії Філімон

«Виникла ідея зробити короткий путівник. Обов’язково з англійським перекладом. Роман і Раїса Боженкови зробили дуже якісний переклад. Можна спокійно давати іноземцем читати. Це перша ластівка таких путівників, я думаю, що буде продовження», — говорить видавчиня Ірина Гудим.

Книга вийшла накладом в 100 примірників. Написана двома мовами – російською та англійською. Також Тетяна Губська працює над україномовною версією.

Фото — Юлії Філімон

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Іноземці в Миколаєві. Тетяна Губська презентувала книгу-путівник

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За три місяці повномасштабної війни окупанти скоїли 280 злочинів проти медіа

За три місяці повномасштабної війни росія скоїла 280 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомив Інститут масової інформації.

Станом на 24 травня загалом російські

Премію Американського PEN вручили родині журналіста-політв’язня Єсипенка

Дружині та доньці Владислава Єсипенка, українського журналіста, засудженого в окупованому росією Криму, вручили премію Американського PEN Barbey Freedom to Write Award 2022.
 
Нагороду

В Україні відкриваються книгарні після вимушених перерв

Vivat та Видавництво Старого Лева відкривають свої книгарні в українських містах, які не працювала через обстріли міст російськими військовими. Про це Читомо повідомили представники вид

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"