ІМІ виявив чотири російські схеми «денацифікації української освіти»

ІМІ виявив чотири російські схеми «денацифікації української освіти»

Росія проводить «денацифікацію освіти» на окупованих територіях України, що свідчить усвідомлений геноцид з боку держави-агресорки. Про це свідчать результати дослідження «Як Росія знищує шкільну освіту на окупованих територіях України. Результати розслідування», проведеного Інститутом масової інформації (ІМІ).

Так звана «денацифікація освіти» фінансується з державного бюджету росії. Основний куратор цього процесу — перший заступник голови адміністрації російського президента Сєрґєй Кірієнко.

 

Головна задача російських педагогів на окупованих територіях — знищити національну ідентичність українців через освіту. ІМІ ідентифікував понад 100 осіб — організаторів та деяких виконавців цього злочину.

 

Дослідники виявили такі чотири шляхи «денацифікації освіти»:

 

  • вербування вчителів;
  • «гуманітарні місії» та студзагони;
  • «перепідготовка» і «підвищення кваліфікації» колаборантів;
  • терор українських освітян.

 

Росія вже завезла на окуповані території понад 800 тисяч попередньо відібраних і підготовлених книжок. Мова, зокрема, йде про побудовані на фейках псевдоісторичні підручники про «подвиги» російських військових, книжки про нібито «злочини» Києва на Донеччині тощо. Одним з найбільших організаторів-постачальників такої літератури є керівна партія «Единая Россия».

 

Інститут масової інформації наголошує, що намагання росії впровадити на окупованих територіях свою систему освіти й, відповідно, усі схеми та заходи, які на це спрямовувалися, варто розглядати в контексті культурного геноциду проти українського народу. 

 

Інститут масової інформації закликає українських правоохоронців та міжнародну спільноту:

  • внести зміни до Кримінального кодексу України — створити норму, яка б передбачала безпосередню відповідальність для російських педагогів, що приїжджають на тимчасово окуповані росією території, щоб знищувати національну ідентичність українських дітей і нав’язувати їм ідентичність країни-агресора через свою систему освіти;
  • внести російських фізичних та юридичних осіб, які відповідальні за незаконне впровадження російської освіти на тимчасово окупованих територіях України, до міжнародних санкційних списків;
  • враховувати культурний аспект геноциду під час фіксації злочинів росії проти України, зокрема тих, які пов’язані зі сферою освіти.

 

Ознайомитися зі списками відповідальних за незаконне впровадження російської освіти на тимчасово окупованих територіях України:

  • перелік організаторів і пособників злочину;
  • перелік російських вчителів, які точно працювали, або досі працюють у навчальних закладах окупованих територій;
  • перелік колаборантів та інших виконавців злочину.

 

Як повідомлялося, у тимчасово окупованому Мелітополеві представники російської окупаційної влади змушують дітей у школах писати листи російським солдатам.

 

 

Чільна світлина: 1 вересня в окупованому росіянами Маріуполі/Петро Андрющенко

Оригінал статті на Suspilne: ІМІ виявив чотири російські схеми «денацифікації української освіти»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"