Із книжок про Джеймса Бонда видалили расистські фрази

Із книжок про Джеймса Бонда видалили расистські фрази

У США романи Яна Флемінга про Джеймса Бонда відредагували, щоб видалити расистські вислови. Про це повідомляє The Telegraph.

Усі трилери автора за участю 007 мають бути перевидані у квітні 2023 року до 70-річчя виходу першої книги серії «Казино Рояль».

 

Ian Fleming Publications Ltd, компанія, яка володіє літературними правами на твори Флемінга, замовила рецензію читачів на класичні тексти під власним контролем.

 

До книжок додадуть застереження: «Ця книжка була написана в той час, коли терміни та погляди, які сучасні читачі могли б вважати образливими, були звичним явищем. У цьому виданні внесено низку правок, але зміст передано якомога ближче до оригінального тексту та періоду».

 

Зміни в книжках Флемінга стосуються того, що деякі описи темношкірих людей були перероблені або видалені. Зокрема видалили майже всі вживання образливого слова на позначення темношкірих людей.

 

«Ми в Ian Fleming Publications переглянули тексти оригінальних книг про Бонда і вирішили, що найкращим підходом буде наслідування прикладу Яна. Ми внесли зміни до Live and Let Die, які він сам дозволив. Дотримуючись підходу Яна, ми розглянули випадки кількох расових термінів у книжках і видалили кілька окремих слів або замінили їх на терміни, які є більш прийнятними сьогодні, але відповідно до періоду, в який були написані книжки», — зазначили у видавництві.

 

Нагадаємо, у Великій Британії із книжок Роальда Дала вилучили образливі слова.

 

Оригінал статті на Suspilne: Із книжок про Джеймса Бонда видалили расистські фрази

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"