Івано-Франківщина розпочала відзначення 150-річчя Василя Стефаника

Івано-Франківщина розпочала відзначення 150-річчя Василя Стефаника

Різноманітними заходами на Прикарпатті розпочали відзначення 150-річчя класика української літератури, майстра психологічної прози Василя Стефаника. Про це пише golos.com.ua.

У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, що в Коломиї, 11 травня відбулася святкова Академія, на якій із тематичними доповідями виступили гендиректор Ярослава Ткачук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства імені Івана Крип’якевич доктор філологічних наук Наталія Мочернюк, а також викладач Коломийського навчально-наукового інституту, лауреат літературної премії імені В. Стефаника, кандидат філологічних наук Микола Васильчук.

Цього ж дня в Прикарпатському національному університеті імені Стефаника за сприяння та підтримки ректора ПНУ Ігоря Цепенди відбувся фінал комп’ютерної гри-вікторини «Шлях Василя Стефаника». В Центрі інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» змагалися дванадцять команд із навчальних закладів області. За змаганнями можна було спостерігати віртуально.

Учні отримали дипломи та цінні подарунки, а їхні педагоги — сертифікати з підвищення кваліфікації на тему «Використання комп’ютерних технологій на уроках української мови та літератури. Комп’ютерна гра-вікторина «Шлях Василя Стефаника».

Треба сказати, що в першому етапі обласного онлайн-турніру комп’ютерної гри-вікторини «Шлях Василя Стефаника» взяли участь 78 команд. Головний персонаж — карпатська рись, яка є символом ПНУ, ставить кожному учаснику 20 запитань. Змагання відбувалися під супровід автентичної покутської музики.

На 12 травня в Меморіальній кімнаті Андрія Чайковського Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського призначені літературні читання «Василь Стефаник: наближення». В заході візьмуть участь студенти й викладачі Коломийського навчально-наукового інституту та музейники.

Основні ж ювілейні заходи відбудуться 14 травня, у день 150-річчя Василя Стефаника. Насамперед — у Меморіальному музеї письменника, що в його рідному селі Русів Снятинської територіальної громади, а також у Снятині, Івано-Франківську та Києві. Пошанують класика в навчальних закладах та бібліотеках Прикарпаття.

Людмила СТРАЖНИК

Івано-Франківська область

Фото надано автором

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Івано-Франківщина розпочала відзначення 150-річчя Василя Стефаника

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"