Івано-Франківщина розпочала відзначення 150-річчя Василя Стефаника
![Івано-Франківщина розпочала відзначення 150-річчя Василя Стефаника Івано-Франківщина розпочала відзначення 150-річчя Василя Стефаника](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2021/05/222-696x522.jpg)
Різноманітними заходами на Прикарпатті розпочали відзначення 150-річчя класика української літератури, майстра психологічної прози Василя Стефаника. Про це пише golos.com.ua.
У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, що в Коломиї, 11 травня відбулася святкова Академія, на якій із тематичними доповідями виступили гендиректор Ярослава Ткачук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства імені Івана Крип’якевич доктор філологічних наук Наталія Мочернюк, а також викладач Коломийського навчально-наукового інституту, лауреат літературної премії імені В. Стефаника, кандидат філологічних наук Микола Васильчук.
Цього ж дня в Прикарпатському національному університеті імені Стефаника за сприяння та підтримки ректора ПНУ Ігоря Цепенди відбувся фінал комп’ютерної гри-вікторини «Шлях Василя Стефаника». В Центрі інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» змагалися дванадцять команд із навчальних закладів області. За змаганнями можна було спостерігати віртуально.
Учні отримали дипломи та цінні подарунки, а їхні педагоги — сертифікати з підвищення кваліфікації на тему «Використання комп’ютерних технологій на уроках української мови та літератури. Комп’ютерна гра-вікторина «Шлях Василя Стефаника».
Треба сказати, що в першому етапі обласного онлайн-турніру комп’ютерної гри-вікторини «Шлях Василя Стефаника» взяли участь 78 команд. Головний персонаж — карпатська рись, яка є символом ПНУ, ставить кожному учаснику 20 запитань. Змагання відбувалися під супровід автентичної покутської музики.
На 12 травня в Меморіальній кімнаті Андрія Чайковського Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського призначені літературні читання «Василь Стефаник: наближення». В заході візьмуть участь студенти й викладачі Коломийського навчально-наукового інституту та музейники.
Основні ж ювілейні заходи відбудуться 14 травня, у день 150-річчя Василя Стефаника. Насамперед — у Меморіальному музеї письменника, що в його рідному селі Русів Снятинської територіальної громади, а також у Снятині, Івано-Франківську та Києві. Пошанують класика в навчальних закладах та бібліотеках Прикарпаття.
Людмила СТРАЖНИК
Івано-Франківська область
Фото надано автором
Оригінал статті на НСПУ: Івано-Франківщина розпочала відзначення 150-річчя Василя Стефаника
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.