«Є тільки в одному екземплярі»: у Полтаві планують оцифрувати понад 800…

«Є тільки в одному екземплярі»: у Полтаві планують оцифрувати понад 800…

В обласній бібліотеці імені Івана Котляревського цьогоріч планують оцифрувати близько восьми тисяч книг та газет. Це 16 відсотків від загальної кількості екземплярів, які у закладі хочуть перевести в електронний формат. Про це «Суспільному» розповіла заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко. Роблять це, каже, зокрема, щоб зберегти старі екземпляри. Знайти їх можна у вільному доступі.

Двічі на тиждень до обласної бібліотеки імені Котляревського у Полтаві приходить історик Олег Скирда. Тут він опрацьовує матеріали для своїх досліджень.

«Я працюю над матеріалами кінця ХІХ – початку ХХ (століття – ред.) – це як «Губернські відомості», «Єпархіальні відомості», переписи», – каже історик Олег Скирда.

"Є тільки в одному екземплярі": у Полтаві планують оцифрувати понад 800 тисяч видань

Фото: «Суспільне. Полтава». Працівниці займаються оцифруванням видань

Нині деякі матеріали з фондів бібліотеки є в електронному форматі.

«Я буду дома займатися краєзнавчою роботою і мені треба будуть якісь газети, ті самі «Губернські відомості», я зможу зайти в інтернет і знайти відповідну газету. Або, якщо я буду у відрядженні по області, наприклад, і мені треба буде якийсь матеріал, я швидко знайду, той матеріал, який мені потрібен, і буду ним користуватися», – додає Олег Скирда.

Книги та газети, які видали понад 70 років тому, оцифровують та завантажують у вільний доступ на сайт бібліотеки. За день в електронний формат переводять близько тисячі сторінок. Роблять це за допомогою спеціального сканера, каже Тетяна Татарко.

«Перед початком роботи сканера, ми фокусуємо камери, для того, щоб було чітке зображення книги. Або розворотом її скануємо, або конкретну сторінку. У процесі роботи під кожну книжку, або під кожну сторінку ми у програмі даній робимо налаштування – десь затемнюємо, десь висвітлюємо», – говорить бібліотекарка Тетяна Татарко.

"Є тільки в одному екземплярі": у Полтаві планують оцифрувати понад 800 тисяч видань

Фото: «Суспільне. Полтава». Оцифрування видань

«Ми маємо унікальний фонд, який потрібно зберегти, який важливий для Полтавщини, багато книг і періодичних видає, на жаль, уже вони є тільки в одному екземплярі», –заступниця директора обласної бібліотеки імені Котляревського розповідає Людмила Власенко.

За словами Людмили Власенко,оцифровують видання у бібліотеці із 2020-го. За цей час відсканували близько одного відсотка від запланованих понад 800 тисяч екземплярів. Цього року в електронний формат планують перевести близько восьми тисяч примірників, сказала Катерина Рижеченко.

"Є тільки в одному екземплярі": у Полтаві планують оцифрувати понад 800 тисяч видань

Фото: Суспільне Полтава. Оцифрування видань

«Для того, щоб аналізувати, яка література є популярною, яка користується попитом, скільки разів кожну з книжок (переглядаю – ред.), які відповідно до законодавства кожного року не менше ніж 5% повинні оновлюватися, щоб ми могли забезпечувати бібліотеку саме тими фондами, які користуються попитом», – каже заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

За словами Катерини Рижеченко, на придбання нової техніки для обласної бібліотеки імені Котляревського, за допомогою якої скануватимуть видання, із бюджету регіону планують спрямувати близько пів мільйона гривень. Ще приблизно 300 тисяч гривень знадобиться на програмне забезпечення для оцифровування.

Вікторія Бондаренко, Тетяна Івах

suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Є тільки в одному екземплярі»: у Полтаві планують оцифрувати понад 800…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"