«Є тільки в одному екземплярі»: у Полтаві планують оцифрувати понад 800…

«Є тільки в одному екземплярі»: у Полтаві планують оцифрувати понад 800…

В обласній бібліотеці імені Івана Котляревського цьогоріч планують оцифрувати близько восьми тисяч книг та газет. Це 16 відсотків від загальної кількості екземплярів, які у закладі хочуть перевести в електронний формат. Про це «Суспільному» розповіла заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко. Роблять це, каже, зокрема, щоб зберегти старі екземпляри. Знайти їх можна у вільному доступі.

Двічі на тиждень до обласної бібліотеки імені Котляревського у Полтаві приходить історик Олег Скирда. Тут він опрацьовує матеріали для своїх досліджень.

«Я працюю над матеріалами кінця ХІХ – початку ХХ (століття – ред.) – це як «Губернські відомості», «Єпархіальні відомості», переписи», – каже історик Олег Скирда.

"Є тільки в одному екземплярі": у Полтаві планують оцифрувати понад 800 тисяч видань

Фото: «Суспільне. Полтава». Працівниці займаються оцифруванням видань

Нині деякі матеріали з фондів бібліотеки є в електронному форматі.

«Я буду дома займатися краєзнавчою роботою і мені треба будуть якісь газети, ті самі «Губернські відомості», я зможу зайти в інтернет і знайти відповідну газету. Або, якщо я буду у відрядженні по області, наприклад, і мені треба буде якийсь матеріал, я швидко знайду, той матеріал, який мені потрібен, і буду ним користуватися», – додає Олег Скирда.

Книги та газети, які видали понад 70 років тому, оцифровують та завантажують у вільний доступ на сайт бібліотеки. За день в електронний формат переводять близько тисячі сторінок. Роблять це за допомогою спеціального сканера, каже Тетяна Татарко.

«Перед початком роботи сканера, ми фокусуємо камери, для того, щоб було чітке зображення книги. Або розворотом її скануємо, або конкретну сторінку. У процесі роботи під кожну книжку, або під кожну сторінку ми у програмі даній робимо налаштування – десь затемнюємо, десь висвітлюємо», – говорить бібліотекарка Тетяна Татарко.

"Є тільки в одному екземплярі": у Полтаві планують оцифрувати понад 800 тисяч видань

Фото: «Суспільне. Полтава». Оцифрування видань

«Ми маємо унікальний фонд, який потрібно зберегти, який важливий для Полтавщини, багато книг і періодичних видає, на жаль, уже вони є тільки в одному екземплярі», –заступниця директора обласної бібліотеки імені Котляревського розповідає Людмила Власенко.

За словами Людмили Власенко,оцифровують видання у бібліотеці із 2020-го. За цей час відсканували близько одного відсотка від запланованих понад 800 тисяч екземплярів. Цього року в електронний формат планують перевести близько восьми тисяч примірників, сказала Катерина Рижеченко.

"Є тільки в одному екземплярі": у Полтаві планують оцифрувати понад 800 тисяч видань

Фото: Суспільне Полтава. Оцифрування видань

«Для того, щоб аналізувати, яка література є популярною, яка користується попитом, скільки разів кожну з книжок (переглядаю – ред.), які відповідно до законодавства кожного року не менше ніж 5% повинні оновлюватися, щоб ми могли забезпечувати бібліотеку саме тими фондами, які користуються попитом», – каже заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

За словами Катерини Рижеченко, на придбання нової техніки для обласної бібліотеки імені Котляревського, за допомогою якої скануватимуть видання, із бюджету регіону планують спрямувати близько пів мільйона гривень. Ще приблизно 300 тисяч гривень знадобиться на програмне забезпечення для оцифровування.

Вікторія Бондаренко, Тетяна Івах

suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Є тільки в одному екземплярі»: у Полтаві планують оцифрувати понад 800…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"