ЄС погодив нові правила для соцмереж, щоб боротися з нелегальним контентом

ЄС погодив нові правила для соцмереж, щоб боротися з нелегальним контентом

Європейський Союз погодив нові правила для великих онлайн-платформам, зокрема Facebook, Google і Twitter, відповідно до яких їм доведеться слідкувати за незаконним вмістом, швидше його видаляти або отримувати штрафи. Про це повідомляють закордонні ЗМІ. 

Закон про цифрові послуги (DSA) набуде чинності з 2024 року. Зокрема новими правилами є: 

 

  • Заборона реклами, спрямованої на дітей або на основі конфіденційних даних, таких як релігія, стать, раса та політичні погляди;
  • Дозвіл урядам ЄС вимагати видалення незаконного вмісту, зокрема матеріалів, що пропагують тероризм, сексуальне насильство над дітьми, ворожі висловлювання та комерційне шахрайство;
  • Змусити платформи соціальних мереж дозволяти користувачам позначати незаконний вміст «легким та ефективним способом», щоб його можна було швидко видалити.
  • Інтернет-магазинам, таким як Amazon, знадобляться подібні системи для підозрілих товарів, таких як підроблені кросівки або небезпечні іграшки.

 

При недотриманні правил компанію можуть оштрафувати на суму до 6% її світового обсягу за порушення правил, а повторні порушення можуть призвести до заборони вести бізнес в ЄС.

 

Інші пункти в DSA вимагатимуть, щоб великі онлайн-платформи та онлайн-пошукові системи вживали заходи для протидії дезінформації. Вони були включені в документ після повномасштабного вторгнення росії в Україну та з появою фейків на фоні війни.

 

Нагадаємо, що через три тижні після геноциду в Бучі у 20 країнах найбільше поширювали Facebook-дописи з дезінформацією про російські воєнні злочини там. 

 

Крім того, соціальні мережі Instagram і Facebook блокували дописи з хештегами про злочини російських військових у Бучі – #Bucha і #BuchaMassacre. У Meta повідомили, що хештеги звірств у Бучі заблокувалися автоматично, і їх відкрили. 

 

Джерела: Guardian News and Media 2022

Оригінал статті на Suspilne: ЄС погодив нові правила для соцмереж, щоб боротися з нелегальним контентом

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"