ЄС погодив нові правила для соцмереж, щоб боротися з нелегальним контентом

Європейський Союз погодив нові правила для великих онлайн-платформам, зокрема Facebook, Google і Twitter, відповідно до яких їм доведеться слідкувати за незаконним вмістом, швидше його видаляти або отримувати штрафи. Про це повідомляють закордонні ЗМІ.
Закон про цифрові послуги (DSA) набуде чинності з 2024 року. Зокрема новими правилами є:
- Заборона реклами, спрямованої на дітей або на основі конфіденційних даних, таких як релігія, стать, раса та політичні погляди;
- Дозвіл урядам ЄС вимагати видалення незаконного вмісту, зокрема матеріалів, що пропагують тероризм, сексуальне насильство над дітьми, ворожі висловлювання та комерційне шахрайство;
- Змусити платформи соціальних мереж дозволяти користувачам позначати незаконний вміст «легким та ефективним способом», щоб його можна було швидко видалити.
- Інтернет-магазинам, таким як Amazon, знадобляться подібні системи для підозрілих товарів, таких як підроблені кросівки або небезпечні іграшки.
При недотриманні правил компанію можуть оштрафувати на суму до 6% її світового обсягу за порушення правил, а повторні порушення можуть призвести до заборони вести бізнес в ЄС.
Інші пункти в DSA вимагатимуть, щоб великі онлайн-платформи та онлайн-пошукові системи вживали заходи для протидії дезінформації. Вони були включені в документ після повномасштабного вторгнення росії в Україну та з появою фейків на фоні війни.
Нагадаємо, що через три тижні після геноциду в Бучі у 20 країнах найбільше поширювали Facebook-дописи з дезінформацією про російські воєнні злочини там.
Крім того, соціальні мережі Instagram і Facebook блокували дописи з хештегами про злочини російських військових у Бучі – #Bucha і #BuchaMassacre. У Meta повідомили, що хештеги звірств у Бучі заблокувалися автоматично, і їх відкрили.
Джерела: Guardian News and Media 2022
Оригінал статті на Suspilne: ЄС погодив нові правила для соцмереж, щоб боротися з нелегальним контентом
Блог
«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної КореїУ бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.
Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп
Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в КримуУкраїнський журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові
Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росіїВолодимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія
Вадим Крищенко. «Щоб жила Україна!»Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
ЩОБ ЖИЛА УКРАЇНА!
Прийшла в нашу хату
тривожна година,
Хай кожен збагне собі
в безлічі справ:
Все мусим зробить,
щоб жила Україна,
Щоб ворог підст
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.