ЄС має активніше засуджувати злочини комунізму й нацизму – заява східноєвропейських політиків

ЄС має активніше засуджувати злочини комунізму й нацизму – заява східноєвропейських політиків

Очільники Естонії, Литви, Латвії, Польщі й Румунії просять ЄС приділити більше уваги засудженню злочинів усіх тоталітарних режимів XX століття та вшануванню пам’яті їх жертв. Про це ідеться у спільному-листі зверненні європейських політиків.

«Жорстока неспровокована та невиправдана агресивна війна росії проти України сигналізує про зростання авторитаризму, який нехтує та навіть прагне знищити міжнародний правопорядок. Це тривожне нагадування про не дуже далеке минуле, зокрема про злочини, вчинені двома жорстокими тоталітарними режимами XX століття в Європі — нацизмом і комунізмом», — зауважують у листі.

 

Очільники Естонії, Литви, Латвії, Польщі й Румунії переконані, що коріння ідеології нинішнього кремлівського режиму — відображення попередників нещодавньої росії: СРСР та російської імперії. 

 

«Росія ніколи не засуджувала совєтські злочини, а її нинішнє керівництво відкрито терпить і навіть з ентузіазмом підтримує совєтську спадщину. Необхідно посилити зусилля на рівні ЄС для боротьби зі спробами росії переписати історію та використовувати наративи тоталітарних режимів у контексті війни проти України, використовуючи правові, політичні інструменти та інструменти підвищення обізнаності», — наголосили лідери  держав. Вони додали, що демократичний світ рішуче засудив нацистський режим і притягнув до відповідальності його лідерів і злочинців, однак пам’ять і знання про радянські злочини не знайшли належного місця у свідомості європейців.

 

«Сьогодні, як ніколи, потрібне чітке та далекоглядне керівництво для просування наративів європейської пам’яті в усьому ЄС, які зрештою мають стати частиною національних освітніх програм усіх держав-членів», — вважають підписанти листа. Вони переконані, що такий крок наразі дуже важливий у світлі російської дезінформації.

.

Серед пропозицій — створення загальноєвропейського меморіалу жертв тоталітаризму в Брюсселі. Це, за словами голів держав, допомогло б вшанувати жертв тоталітарних режимів та зупинити злочини в Україні.

 

Підписанти листа:

 

  • Кая Каллас, прем’єр-міністерка Естонської республіки;
  • Кріш’яніс Каріньш, прем’єр-міністр Латвійської республіки;
  • Ґітанас Науседа, президент Литовської республіки;
  • Матеуш Моравецький, прем’єр-міністр республіки Польща;
  • Клаус Йоганніс, президент Румунії.

 

Нагадаємо, понад 150 інтелектуалів ЄС закликали Німеччину рішуче сприяти Україні у боротьбі з агресією росії.

 

 

Джерело: Історична правда

 

Чільна ілюстрація: Threadless

Оригінал статті на Suspilne: ЄС має активніше засуджувати злочини комунізму й нацизму – заява східноєвропейських політиків

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Експерти озвучили 23 істотні проблеми українського книговидання

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, експерти озвучили 23 проблеми сектор

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"