Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Програма Європейського Союзу «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс «Поширення європейських художніх робіт 2023». Про це повідомило українське бюро організації на своїй офіційній фейсбук-сторінці.

 

Конкурс покликаний підтримувати проєкти з перекладу, видання, розповсюдження та промоції творів художньої літератури. Як зазначено на офіційному сайті програми «Креативна Європа», «зважаючи на обставини війни Росії з Україною, будуть заохочуватись проєкти, спрямовані на надання європейських та українських книг українською мовою біженцям з України та переміщеним особам».

 

Бюджет програми складає 5 млн євро. Заявку на грантову підтримку можна подати до 21 лютого 2023 року.

 

Конкурс відкрито як для організацій, так і для індивідуальних заявників. До участі допускаються проєкти різного масштабу та кількості перекладів:

  • невеликі (до 10 перекладів) – бюджет до 100 000 євро
  • середні (до 20 перекладів) – бюджет до 200 000 євро
  • великі (понад 21 переклад) – бюджет до 300 000 євро

 

Незабаром українське бюро програми ЄС «Креативної Європи» подасть інформацію про конкурс «Поширення європейських художніх робіт 2023» на своєму офіційному сайті.

 

Нагадаємо, у 2022 році два українські видавництва виграли гранти від «Креативної Європи».

 

Єврокомісія оголосила про надання €5 млн на підтримку українських культурних проєктів.

 

Чільне фото: Програми ЄС «Креативна Європа»

Оригінал статті на Suspilne: Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"