Європарламент закликав уряди ЄС подбати про соцзахист і права культурних діячів
На пленарному засіданні Європарламент закликав Єврокомісію змінити умови праці для культурних діячів у країнах-членах ЄС. Про необхідні зміни йдеться у доповіді про умови роботи в ЄС від митців та працівників культурних секторів для Європарламенту.
Рекомендації для Єврокомісії склали за підсумками дебатів «щодо необхідності покращення умов праці, соціального забезпечення та оподаткування митців шляхом просування запропонованого Європейського статусу митця та працівника культури».
Зокрема Європарламент закликає:
- держави-члени — запровадити спеціальний статус для митців для полегшення доступу діячів культури до адекватного соцзахисту;
- держави-члени — ліквідувати прогалини в доступі до соціального захисту;
- держави-члени, які вже мають «статус виконавця», — регулярно контролювати його адекватність і, за необхідності, вдосконалювати його;
- зважати на зміни роботи діячів культурних галузей через пандемію та викликану нею диджиталізацію;
- сприяти покращенню роботи митців і діячів, котрі є самозайнятими;
- забезпечити функціонування антимонопольних органів у країнах-членах ЄС та сприяти їхній роботі в галузі культури;
- Єврокомісію — до сприяння соціальному діалогу для забезпечення рівності, культурного розмаїття, недискримінації та справедливості в системах штучного інтелекту;
- Єврокомісію — вжити заходів для забезпечення прозорості та підзвітності систем та алгоритмів штучного інтелекту, уникнення ненавмисної упередженості та дискримінації;
- Єврокомісію — сприяти забезпеченню рівного ставлення, інклюзивності та найкращого використання цифрових технологій для підтримки гідних умов праці митців, реалізації їхніх прав, зокрема, права на справедливу, адекватну та пропорційну винагороду, згідно з законодавством ЄС про авторське право.
У Європарламенті зазначили, що схвально ставляться до публікації документа «Керівних принципів застосування конкурентного права Союзу до колективних договорів щодо умов праці індивідуальних самозайнятих осіб».
На пленарному засіданні Європарламенту в Страсбурзі доповідь прийняли 433 голосами «за», 100 «проти» і 99 «утрималися».
Тепер комісія ЄС має три місяці, щоб відповісти на запит парламенту про те, чи має вона намір (і як саме) слідувати рекомендаціям. Досі комісія запевняла, що не вживає жодних конкретних дій на тему умов праці в культурному та креативному секторах, посилаючись на виняткову відповідальність країн у цьому питанні.
Федерація європейських видавців вважає, що робота над створенням системи для роботи культурної галузі в країнах ЄС повинна залишатися на політичному порядку денному, щоб «переконатися, що наступний склад Європейської Комісії візьме її під свій контроль і досягне певного прогресу в цьому питанні». Федерація наголошує, що нині це питання особливо важливе у зв’язку з європейськими виборами 6-9 червня 2024 року та відсутністю флагманської політичної ініціативи ЄС у сфері культури.
Як повідомлялося, Федерація європейських видавців і Європарламент закликали ЄС інвестувати у книговидання.
Джерело: Federation of European Publishers
Чільне фото: Shutterstock
Оригінал статті на Suspilne: Європарламент закликав уряди ЄС подбати про соцзахист і права культурних діячів
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.