Європарламент закликав уряди ЄС подбати про соцзахист і права культурних діячів

Європарламент закликав уряди ЄС подбати про соцзахист і права культурних діячів

На пленарному засіданні Європарламент закликав Єврокомісію змінити умови праці для культурних діячів у країнах-членах ЄС. Про необхідні зміни йдеться у доповіді про умови роботи в ЄС від митців та працівників культурних секторів для Європарламенту.

Рекомендації для Єврокомісії склали за підсумками дебатів «щодо необхідності покращення умов праці, соціального забезпечення та оподаткування митців шляхом просування запропонованого Європейського статусу митця та працівника культури».

 

Зокрема Європарламент закликає:

 

  • держави-члени — запровадити спеціальний статус для митців для полегшення доступу діячів культури до адекватного соцзахисту;
  • держави-члени — ліквідувати прогалини в доступі до соціального захисту; 
  • держави-члени, які вже мають «статус виконавця», — регулярно контролювати його адекватність і, за необхідності, вдосконалювати його; 
  • зважати на зміни роботи діячів культурних галузей через пандемію та викликану нею диджиталізацію;
  • сприяти покращенню роботи митців і діячів, котрі є самозайнятими;
  • забезпечити функціонування антимонопольних органів у країнах-членах ЄС та сприяти їхній роботі в галузі культури; 
  • Єврокомісію — до сприяння соціальному діалогу для забезпечення рівності, культурного розмаїття, недискримінації та справедливості в системах штучного інтелекту; 
  • Єврокомісію — вжити заходів для забезпечення прозорості та підзвітності систем та алгоритмів штучного інтелекту, уникнення ненавмисної упередженості та дискримінації;
  • Єврокомісію — сприяти забезпеченню рівного ставлення, інклюзивності та найкращого використання цифрових технологій для підтримки гідних умов праці митців, реалізації їхніх прав, зокрема, права на справедливу, адекватну та пропорційну винагороду, згідно з законодавством ЄС про авторське право. 

 

У Європарламенті зазначили, що схвально ставляться до публікації документа «Керівних принципів застосування конкурентного права Союзу до колективних договорів щодо умов праці індивідуальних самозайнятих осіб».

 

На пленарному засіданні Європарламенту в Страсбурзі доповідь  прийняли 433 голосами «за», 100 «проти» і 99 «утрималися».

 

Тепер комісія ЄС має три місяці, щоб відповісти на запит парламенту про те, чи має вона намір (і як саме) слідувати рекомендаціям. Досі комісія запевняла, що не вживає жодних конкретних дій на тему умов праці в культурному та креативному секторах, посилаючись на виняткову відповідальність країн у цьому питанні. 

 

Федерація європейських видавців вважає, що робота над створенням системи для роботи культурної галузі в країнах ЄС повинна залишатися на політичному порядку денному, щоб «переконатися, що наступний склад Європейської Комісії візьме її під свій контроль і досягне певного прогресу в цьому питанні». Федерація наголошує, що нині це питання особливо важливе у зв’язку з європейськими виборами 6-9 червня 2024 року та відсутністю флагманської політичної ініціативи ЄС у сфері культури.

 

Як повідомлялося, Федерація європейських видавців і Європарламент закликали ЄС інвестувати у книговидання.

 

 

Джерело: Federation of European Publishers

 

Чільне фото: Shutterstock

Оригінал статті на Suspilne: Європарламент закликав уряди ЄС подбати про соцзахист і права культурних діячів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"