Єврокомісія надасть €5 млн на підтримку українських культурних проєктів

Єврокомісія надасть €5 млн на підтримку українських культурних проєктів

Європейська Комісія оголосила про відкриття конкурсу в межах річної програми «Креативної Європи» для реалізації проєктів із підтримки української культури. Про це повідомили на сайті Європейського Союзу.

На здійснення проєктів виділили пʼять мільйонів.

 

«Можливість культурного висловлювання та доступ для культури — необхідні частини життя. Це допомагає нам переживати травматичні події, формувати індивідуальну та колективну стійкість та дає нам інструменти для взаєморозуміння», — зазначила Марія Ґабрієль, уповноважена з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді.

 

Вона додала, що програма має на меті допомогти українцям, вимушено переміщеним через війну в Україні, та одній із країн-учасниць Креативної Європи отримати доступ до культури.

 

У конкурсі зможуть узяти участь митці й культурні організації з України або інших країн, які беруть участь у програмі «Креативної Європи». У межах конкурсу відберуть три проєкти для фінансування.

 

Подати заявку на участь у конкурсі можна до 29 листопада 2022 року. Умови участі в конкурсі можна знайти за посиланням.

 

Нагадаємо, львівське видавництво Irbis Comics та київське «Видавництво» стали переможцями літературного конкурсу програми ЄС «Креативна Європа».

 

У 2019 році «Креативна Європа» надала трьом українським видавництвам €150 тис. на переклади.

 

Чільне фото: Лукаш Кобус

Оригінал статті на Suspilne: Єврокомісія надасть €5 млн на підтримку українських культурних проєктів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

З’явилася колекція текстилю за квітковими мотивами поезії Лесі Українки

Український бренд Ptashatam підготував лляну колекцію текстилю під назвою «Contra spem spero!» до дня народження Лесі Українки. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Ptashatam.   
Б

Виклали 6 безплатних шрифтів, присвячених київському метро

Українські графічні й шрифтові дизайнери виготовили пак безплатних для українців шрифтів Kyiv Metro Fonts. Про це повідомляється на сайті Kyiv Type Foundry.
Пак шрифтів, кожен з яких на

На підтримку переселенців випустили листівки з орнаментами Харківщини

Благодійний фонд «Культура дії» створив листівки з традиційними орнаментами Харківщини, які можна придбати у київських книгарнях і підтримати переселенців. Про це повідомляється на інст

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"