Як святкуватимуть 300-річчя Сковороди — хочуть відреставрувати музей та запустити сайт

Як святкуватимуть 300-річчя Сковороди — хочуть відреставрувати музей та запустити сайт

Олександр Ткаченко розповів, як Міністерство культури готується до святкування 300-річчя від Дня народження Григорія Сковороди. Ювілей відбудеться у грудні 2022 року, але план заходів формують заздалегідь.

Міністр культури зустрівся із оргкомітетом, який відповідає за святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. ОДА регіонів, освітніх та наукових закладів озвучили такі ідеї: реставрація музею Сковороди в Харківській області, ремонт Лохвицького краєзнавчого музею, видання повного зібрання творів Сковороди та запуск сайту про мандрівного філософа.

За словами міністра, список ще формується, тож це лише попередні пропозиції, які можуть бути включені до плану.

“Григорій Савич Сковорода дійсно видатна особистість для української історії та гуманітаристики. Впевнений, об’єднавши зусилля між залученими територіальними громадами та ОДА та за сприянням місцевої влади вдасться реалізувати відзначення на належному видатного українського поета та філософа рівні”, — написав Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Фейсбук.

Що відомо

Григорій Сковорода — один з найважливіших філософів світу. Він був послідовником однієї з найновіших філософських течій, яка в той час існувала в Європі. Він був тогочасним хіпстером та інноватором. Він, як Бекон і Вольтер, які були бунтівниками й будували світ розуму, а не страждань.

Більше про мандрівного філософа, можна дізнатися з програми:

Хіпстер 18 століття Сковорода у програмі “Культові українці: позначені гривнею”

Оригінал статті на Читомо: Як святкуватимуть 300-річчя Сковороди — хочуть відреставрувати музей та запустити сайт

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"