Як святкуватимуть 300-річчя Сковороди — хочуть відреставрувати музей та запустити сайт

Як святкуватимуть 300-річчя Сковороди — хочуть відреставрувати музей та запустити сайт

Олександр Ткаченко розповів, як Міністерство культури готується до святкування 300-річчя від Дня народження Григорія Сковороди. Ювілей відбудеться у грудні 2022 року, але план заходів формують заздалегідь.

Міністр культури зустрівся із оргкомітетом, який відповідає за святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. ОДА регіонів, освітніх та наукових закладів озвучили такі ідеї: реставрація музею Сковороди в Харківській області, ремонт Лохвицького краєзнавчого музею, видання повного зібрання творів Сковороди та запуск сайту про мандрівного філософа.

За словами міністра, список ще формується, тож це лише попередні пропозиції, які можуть бути включені до плану.

“Григорій Савич Сковорода дійсно видатна особистість для української історії та гуманітаристики. Впевнений, об’єднавши зусилля між залученими територіальними громадами та ОДА та за сприянням місцевої влади вдасться реалізувати відзначення на належному видатного українського поета та філософа рівні”, — написав Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Фейсбук.

Що відомо

Григорій Сковорода — один з найважливіших філософів світу. Він був послідовником однієї з найновіших філософських течій, яка в той час існувала в Європі. Він був тогочасним хіпстером та інноватором. Він, як Бекон і Вольтер, які були бунтівниками й будували світ розуму, а не страждань.

Більше про мандрівного філософа, можна дізнатися з програми:

Хіпстер 18 століття Сковорода у програмі “Культові українці: позначені гривнею”

Оригінал статті на Читомо: Як святкуватимуть 300-річчя Сковороди — хочуть відреставрувати музей та запустити сайт

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"