Як працює секція книг про війну в «Сяйві книги»

Як працює секція книг про війну в «Сяйві книги»

У книгарні «Сяйво книги» відбулося відкриття нової секції «Книга про російсько-українську війну». Про це Читомо повідомили працівники книгарні.

За словами Гліба Малича, директора книгарні «Сяйво книги», до секції книжок про російсько-українську війну увійшло понад 100 видань, зокрема книжки, написані авторами-військовослужбовцями, прикордонниками та працівниками органів системи МВС.

 

«Кількість книжок у секції не така, як була на Книжковому Арсеналі, тому що там були й виставкові екземпляри не для продажу, хтось із видавців був зацікавлений щодо співпраці лише у межах Книжкового Арсеналу, були й ті видання, що мали проблеми із нашими попередниками у книгарні, тому хтось відмовився від подальшої співпраці, а когось переконати вдалося», — розповіла Ася Хазова, прессекретарка книгарні.

 

За словами Малича, ідея виникла ще під час Книжкового Арсеналу, коли після першого дня працівники книгарні побачили, що військова книжка має попит. «Я сам офіцер запасу, волонтер, і розумію, що в нинішніх умовах стенди з книжками про війну повинні бути й розвиватися у нашій країні, тож ми вирішили перенести цей стенд на постійну основу в єдину муніципальну книгарню Києва», — додав він.

 

 

До Книжкового Арсеналу команда книгарні «Сяйво книги» у співпраці з експерткою у військовій літературі Ганною Скоріною готувалися понад 2 місяці. За словами Скоріної, ідея влаштувати секцію належить передовсім книгарні.

 

«Плануємо тільки розширювати цю секцію, щоб вона функціонувала на постійній основі якомога довше, як працює книгарня з 1944 року», — зазначає Гліб Малич.

 

«Велика подяка Ганні Скоріній, оскільки немає людини, яка краще розбирається у літературі про війну. Завдяки її експертності вдалося зібрати максимум книжок для цьогорічного Книжкового Арсеналу за відносно короткий термін», — додала Ася Хазова.

 

Окрім секції з книжками про російсько-українську війну, у книгарні також триває виставка картин на цю ж тематику.

 

«Усе почалося з того, що я виграла грант від PEN America. У виставці є картини художників-переселенців, зокрема з Лисичанська, Херсона тощо. Хочемо також провести аукціон, щоб ці картини не лише надихали, а й допомогали збирати кошти на потреби ЗСУ», — розповіла авторка ідеї Марія Шкурко.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Maria Shkurko (@shai_maria)

 

Муніципальна книгарня «Сяйво книги» є найстарішою книгарнею Києва. Її відкрили в 1944 році, після звільнення Києва від німецької окупації. У книгарні проводили літературні вечори Остап Вишня, Павло Тичина й Максим Рильський. Зараз цю традицію хочуть відродити.

Нагадаємо, раніше книгарня «Сяйво книги» долучилась до збору книжок для шпиталів, а також проводила збір російськомовних книжок, кошти з перероблення яких використали на потреби ЗСУ.

Зображення: Сяйво книги

Оригінал статті на Suspilne: Як працює секція книг про війну в «Сяйві книги»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"