Як мотивувати себе на творчість?

Як мотивувати себе на творчість?

Як мотивувати себе на творчість?

«Як змусити себе писати?», «Чому я не можу зібратися по півроку написати розділ, а інші пишуть продовження мало не щодня?», «У чому секрет працездатності? »

Бути немотивованими – не дуже приємно. Ви знаєте, що повинні виконати роботу, але у вас просто немає мотивації для цього. Однак і чарівної палички не існує, щоб виконати все за вас.

Секрет працездатності  полягає в організації процесу. 

Перш за все ви повинні кинути собі виклик і почати. Самий важкий крок – це почати. Перспективи щось почати завжди здаються сумнівними. «В мене точно нічого не вийде», «Моя творчість нікому не цікава». Більшість авторів (й не тільки) стикаються з цією проблемою і кидають справу, так і не почавши. Але як тільки ви почнете, діло по-тихеньку буде рухатись. Речення за реченням, слово за словом, одне за одним, поки ви не закінчите писати. Саме в процесі з’являється натхнення.

По-друге: позбудьтеся всього, що може вас відволікати. Сучасне суспільство й дня не проводить без соціальних мереж. Тож набагато простіше заблокувати їх на певний час для роботи, ніж постійно боротися з бажанням поглянути на улюбленого автора кожної миті протягом дня. Вимкніть їх.

Якщо ви працюєте вдома і ваших спокус набагато більше, раджу змінити клімат роботи. Попрацюйте в co-working зоні, в кафе або в бібліотеці. Це вже на ваш розсуд, де вам саме буде зручніше. Таким чином ви забезпечите собі декілька годин безперервної роботи, що дозволить вам справді зосередитись на завданні.

Почніть ставити перед собою цілі. Розбийте їх на частини і по черзі працюйте з кожною з них.

Визначте «норму», яка вас влаштувала б і яку реально можна виконати. Припустимо «1 сторінка тексту». Немає сенсу ставити планку у двадцять сторінок. Це має бути стільки, скільки ви можете написати без особливого напруження за виділений час.

Наприклад, моя «норма» складає дві сторінки тексту, але ця сторінка пишеться 9 шрифтом. Це приблизно 4500 знаків, в залежності від кількості описів чи діалогів.

Можна писати і більше норми, якщо під час роботи до вас прийшло натхнення, але перевтомлюватися все ж таки не варто.

Досить гарно організувати допоможе тайм-менеджмент. Склади план дій на день та максимально його дотримуйся. Коли чітко знаєш та розумієш, який об’єм роботи потрібно виконати протягом дня, ти можеш розрахувати свій час на виконання кожного завдання, а на вечір отримати задоволення від результату.

А розрахувати свій час тобі допоможуть такі методики: Матриця Ейзенхауера, принцип Парето, Timeboxing. В інформаційному просторі їх достатньо, варто лиш обрати свою.

Повір у себе, у свої можливості. Адже впевненість у своїх можливостях дає колосальну кількість енергії, яку можна трансформувати в реальні справи.

А головне, пам’ятай – ти оригінал, а не копія. Будь собою, будь особистістю – твори!

Оригінал статті на Букнет: Як мотивувати себе на творчість?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"