Як добре ти пам’ятаєш творчість Остапа Вишні. Кросворд
22 липня 1921 року в газеті “Селянська правда” надрукували фейлетон “Чудака, їй-богу!” під псевдонімом “Остап Вишня”, що стало літературним ім’ям Павла Михайловича Губенка.
Йому судилося жити й працювати у часи ленінських в’язниць та сталінських таборів. Але ім’я Остапа Вишні як за його життя, так і зараз викликає посмішку у тих, хто хоча б раз читав його твори.
Хто найкращий напарник на полюванні та що-куди дівається, коли бублик їдять – перевірте свої знання творчості Остапа Вишні в кросворді.
Історія Остапа Вишні
Народився Павло Губенко 13 жовтня 1889 року на хуторі Черва (тоді Полтавська область) у багатодітній родині. Після закінчення військово-фельдшерської школи в Києві вступив на історико-філологічний факультет Київського університету. Однак навчання так і не закінчив.
З 1918 року мобілізований до Армії УНР у медичні частини. Друкуватися почав 1919 року в газеті “Народна воля” в Кам’янці-Подільському. Перший твір – ”Демократичні реформи Денікіна (Фейлетон. Матеріалом для конституції бути не може)” був за підписом “П. Грунський”.
Восени 1920 року Губенка у статусі начальника медично-санітарного управління міністерств залізниць УНР заарештували і ув’язнили у підвали більшовиків. Розстріл відклали “до закінчення війни”, тому рік письменник провів у тюрмі, перш ніж його визволив головний редактор газети “Вісті ВУЦВК” Василь Еллан-Блакитний.
Саме у Василя Еллан-Блакитного Павло Губенко взяв собі псевдонім “Остап Вишня”. Протягом наступних десяти років одна за одною виходять збірки “усмішок”, які роблять письменника відомим. Крім цього він провадив активну творчу і громадську діяльність, працював у журналі “Перець”.
У 1930 році український письменник Олексій Полторацький опублікував у журналі “Нова генерація” критичну статтю “Що таке Остап Вишня”. Ось цитата звідти: “…я щасливий відзначити… що моя стаття стає епітафією на смітникові, де похована „творчість“ Остапа Вишні”. Вже 25 грудня 1933 року Павло Губенко був заарештований і засуджений до 10 років концтаборів за надуманими звинуваченнями у “терорі проти вождів партії”.
У 1937 році з ізолятора неподалік Воркути Губенко в час масових розстрілів політв’язнів відправили пішим етапом за 800 кілометрів. По дорозі письменник захворів і був покинутий в непритомному стані. Поки Вишня одужував, розстріли в’язнів минули. У 1943 році Олександр Довженко вмовив Хрущова домогтися від Сталіна звільнення Губенка. Його звільняють у 1943 році та повертають до письменницького кабінету – він знов став потрібен владі.
Письменник-гуморист, засновник нового художнього жанру “нарис-усмішка” помер 28 вересня 1956 року.
“Просто не любив я печальних лиць, бо любив сміятися. Не переносив я людського горя. Давило воно мене, плакати хотілося…” – Остап Вишня
Оригінал статті на Читомо: Як добре ти пам’ятаєш творчість Остапа Вишні. Кросворд
Блог
На фронті загинув військовий і оператор Павло ПархоменкоНа фронті загинув військовослужбовець та телеоператор каналу «Прямий» Павло Пархоменко. Про це повідомили в етері телеканалу «Прямий».
«Павло Пархоменко був не лише талановитим медійник
В Ужгороді запрацювала нова книжкова крамниця всеукраїнської мережі книгарень «КнигоЛенд». Про це Читомо повідомили у мережі.
Крамниця розташована за адресою Проспект Свободи, 29.
Книгарня пропонує широк
У 2025 році італійський медіахолдинг Linkiesta у співпраці з Європейським Союзом та Українським ПЕН створять нове видавництво української та італійської літератури під назвою Vika. Про
У США видадуть роман «Хто ти такий» Артема ЧехаВосени 2024 року американське видавництво Seven Stories Press випустить англомовний переклад роману «Хто ти такий» (Rock, Paper, Grenade) українського письменника Артема Чеха. Про ц
США запроваджують імпортні обмеження, щоб захистити культурну спадщину УкраїниЗаступник державного секретаря США Річард Верма оголосив про запровадження Сполученими Штатами надзвичайних імпортних обмежень на культурні цінності з України.
Про це він заявив під час урочистостей до
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.