Як для таких дітей не писати?!.

Як для таких дітей не писати?!.

У Національному музеї літератури України письменник Павло Кущ презентував трикнижжя повістей для дітей середнього шкільного віку «Зі швидкістю літа».

Юні читачі – семикласники Софіївсько-Борщагівського ліцею досить активно та охоче спілкувалися з автором. Їх цікавило все-все-все, а тому запитання сипалися, як горох із мішка. Коли і як з’явилася ідея написати найпершу книжку? Яка з повістей для автора най-найулюбленіша? Котрі із творів писалися швидко і, навпаки, довго? Чи буде продовження повістей? Над чим зараз працює письменник? Чи важко писати світлі та веселі твори у важкий період війни, коли окуповані і сільська мала батьківщина, і місто, де він жив і працював?

А коли почули, що сам Павло Кущ якраз у такому ж віці, як і вони зараз, уже виношував бажання колись написати книгу та вів щоденник, де записував хлоп’ячі походеньки, то окремі з дітей вирішили й собі використати цей досвід. Бо таку ж корисну пораду семикласникам також дав ще й присутній на зустрічі знаний письменник Анатолій Качан, який успішно працює на поприщі літератури для підростаючого покоління.

Трикнижжя «Зі швидкістю літа», що побачило світ у столичному видавництві «Друкарський двір Олега Федорова», має очевидний волонтерський підтекст. Усі виручені за реалізацію книжок кошти перераховують для потреб ЗСУ. Зокрема влітку автор та читачі допомогли бійцям однієї з артилерійський бригад придбати старлінг. Інші кошти напередодні зими вирішено використати для забезпечення захисників України теплою амуніцією.

Ліцеїсти також дружно
взяли участь у цьому проекті: придбали понад чотири десятки примірників «Зі
швидкістю літа». І швиденько вишикувалися у довгу чергу до автора веселих
книжок за автографом.

Знаєте, що вкотре приємно вразило письменника? Як і раніше, він — уже дев’ять років, перебуваючи у статусі внутрішньо переміщеної особи, пропонує дітям-переселенцям свої книжки у подарунок. Однак ті здебільшого відмовляються, бо також хочуть допомогти ЗСУ. Так само трапилося і цього разу: свій внесок у спільну справу зробили хлопчаки із Запоріжжя та Маріуполя… Що досить символічно, адже Павло Кущ народився у Запорізькій області, а тривалий час жив і працював на Донеччині.  

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Як для таких дітей не писати?!.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"