Як для таких дітей не писати?!.

Як для таких дітей не писати?!.

У Національному музеї літератури України письменник Павло Кущ презентував трикнижжя повістей для дітей середнього шкільного віку «Зі швидкістю літа».

Юні читачі – семикласники Софіївсько-Борщагівського ліцею досить активно та охоче спілкувалися з автором. Їх цікавило все-все-все, а тому запитання сипалися, як горох із мішка. Коли і як з’явилася ідея написати найпершу книжку? Яка з повістей для автора най-найулюбленіша? Котрі із творів писалися швидко і, навпаки, довго? Чи буде продовження повістей? Над чим зараз працює письменник? Чи важко писати світлі та веселі твори у важкий період війни, коли окуповані і сільська мала батьківщина, і місто, де він жив і працював?

А коли почули, що сам Павло Кущ якраз у такому ж віці, як і вони зараз, уже виношував бажання колись написати книгу та вів щоденник, де записував хлоп’ячі походеньки, то окремі з дітей вирішили й собі використати цей досвід. Бо таку ж корисну пораду семикласникам також дав ще й присутній на зустрічі знаний письменник Анатолій Качан, який успішно працює на поприщі літератури для підростаючого покоління.

Трикнижжя «Зі швидкістю літа», що побачило світ у столичному видавництві «Друкарський двір Олега Федорова», має очевидний волонтерський підтекст. Усі виручені за реалізацію книжок кошти перераховують для потреб ЗСУ. Зокрема влітку автор та читачі допомогли бійцям однієї з артилерійський бригад придбати старлінг. Інші кошти напередодні зими вирішено використати для забезпечення захисників України теплою амуніцією.

Ліцеїсти також дружно
взяли участь у цьому проекті: придбали понад чотири десятки примірників «Зі
швидкістю літа». І швиденько вишикувалися у довгу чергу до автора веселих
книжок за автографом.

Знаєте, що вкотре приємно вразило письменника? Як і раніше, він — уже дев’ять років, перебуваючи у статусі внутрішньо переміщеної особи, пропонує дітям-переселенцям свої книжки у подарунок. Однак ті здебільшого відмовляються, бо також хочуть допомогти ЗСУ. Так само трапилося і цього разу: свій внесок у спільну справу зробили хлопчаки із Запоріжжя та Маріуполя… Що досить символічно, адже Павло Кущ народився у Запорізькій області, а тривалий час жив і працював на Донеччині.  

nspu.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Як для таких дітей не писати?!.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"