Як для таких дітей не писати?!.

У Національному музеї літератури України письменник Павло Кущ презентував трикнижжя повістей для дітей середнього шкільного віку «Зі швидкістю літа».
Юні читачі – семикласники Софіївсько-Борщагівського ліцею досить активно та охоче спілкувалися з автором. Їх цікавило все-все-все, а тому запитання сипалися, як горох із мішка. Коли і як з’явилася ідея написати найпершу книжку? Яка з повістей для автора най-найулюбленіша? Котрі із творів писалися швидко і, навпаки, довго? Чи буде продовження повістей? Над чим зараз працює письменник? Чи важко писати світлі та веселі твори у важкий період війни, коли окуповані і сільська мала батьківщина, і місто, де він жив і працював?
А коли почули, що сам Павло Кущ якраз у такому ж віці, як і вони зараз, уже виношував бажання колись написати книгу та вів щоденник, де записував хлоп’ячі походеньки, то окремі з дітей вирішили й собі використати цей досвід. Бо таку ж корисну пораду семикласникам також дав ще й присутній на зустрічі знаний письменник Анатолій Качан, який успішно працює на поприщі літератури для підростаючого покоління.

Трикнижжя «Зі швидкістю літа», що побачило світ у столичному видавництві «Друкарський двір Олега Федорова», має очевидний волонтерський підтекст. Усі виручені за реалізацію книжок кошти перераховують для потреб ЗСУ. Зокрема влітку автор та читачі допомогли бійцям однієї з артилерійський бригад придбати старлінг. Інші кошти напередодні зими вирішено використати для забезпечення захисників України теплою амуніцією.
Ліцеїсти також дружно
взяли участь у цьому проекті: придбали понад чотири десятки примірників «Зі
швидкістю літа». І швиденько вишикувалися у довгу чергу до автора веселих
книжок за автографом.
Знаєте, що вкотре приємно вразило письменника? Як і раніше, він — уже дев’ять років, перебуваючи у статусі внутрішньо переміщеної особи, пропонує дітям-переселенцям свої книжки у подарунок. Однак ті здебільшого відмовляються, бо також хочуть допомогти ЗСУ. Так само трапилося і цього разу: свій внесок у спільну справу зробили хлопчаки із Запоріжжя та Маріуполя… Що досить символічно, адже Павло Кущ народився у Запорізькій області, а тривалий час жив і працював на Донеччині.
Оригінал статті на НСПУ: Як для таких дітей не писати?!.
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.