Як автору прокачувати свій скіл 

Як автору прокачувати свій скіл 

Як автору прокачувати свій скіл 

Кожен автор-початківець прагне писати якомога ліпше. Проте не завжди зрозуміло як саме можна навчитися цьому, адже збоку здається, що “легке перо” мають лишень щасливчики, поціловані Богом. Багатьом авторам часто заважає творити так званий “письменницький блок”.

Правило перше: постійно читай 

Краще за все звісно читати якісну літературу, перевірену часом. Окрім класиків варто цікавитися й новинками сучукрліту, підписуватися на блоги відомих акторів, слідкувати за колонками журналістів. 

Зараз у мене, на жаль, замало часу на читання книжок, тож я частенько нехтую цим правилом. Проте у школі та універі я дуже багато читала. І всім рекомендую, адже це певно найлегший та найцікавіший спосіб прокачати свій письменницький скіл. 

Правило друге: вчися у найкращих

Просунуті автори мають одну дуже гарну і корисну рису — вони люблять ділитися своїм досвідом. Тож не треба нехтувати цими знаннями. Особисто я раджу підписатися в телеграм на Клуб Анонімних Авторів, який створила українська письменниця Таїс Золотковська. Авторка регулярно публікує на своєму каналі корисні матеріали та вправи.

Бери звідусіль ідеї для вправного письма — адже сьогодні багато корисної інформації можна знайти в безкоштовному доступі. 

Правило третє: пиши регулярно

Майстри слова часто наголошують на тому, що дуже важливо постійно писати. Бажано навіть кожного дня влаштовувати собі години free writing. Вільне письмо або фрирайтинг  — це письмова техніка, яка допомагає увійти в творчий стан і поринути у вільний потік слів, мета якого — подолати бар’єри внутрішнього цензора і отримати доступ до прихованих в глибинах нашої душі знань та ідей. Спектр застосування цієї техніки дуже широкий — від розвитку креативності до подолання творчих блоків в літературній праці, і навіть зняття стресу.

Правило четверте: шукай своїх

На щастя, зараз існує багато класних груп за інтересами, і для авторів в тому числі. Пропоную тобі звернути увагу на Клуб Анонімних Авторів (можливо, він проходить у твоєму місті). У дружньому колі однодумців пишеться веселіше і продуктивніше. Випробувано на собі 😉

А які способи подолання письменницького блоку знаєте ви?

Оригінал статті на Букнет: Як автору прокачувати свій скіл 

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"