Який прогноз на завтра?
Який прогноз на завтра?
Ось хто з вас не думав, що буде завтра? Особливо зараз, коли кожного дня ще до вечора все може змінитися.
Їм довелося і на філософські запитання відповідати, і людство рятувати від власних дурниць, і вирішувати, яку ціну вони готові заплатити за майже вічну юність. І не всі змогли з такими завданнями впоратися.
Поки за договором права на цю книгу належать видавництву, тому її можна читати тільки на папері, але згодом, я так думаю, вона з’явиться і на Букнеті.
В іншій моїй книзі «Чорний камінь», з якої починається великий фантастичний цикл, майбутнє виростає з минулого. Тисячі сторінок і сотні годин відео я перечитала і передивилася, щоб той пазл скласти. Тому, хоча цикл і фантастичний, але вигадки там майже немає. Можете у тому самі пересвідчитися.
А ще хочу познайомити вас із двома історіями, не такими фантастичними, як може здатися на перший погляд.
Роман «Сміттяр» Мар’яни Долі
Майбутнє не таке вже й далеке, а людство так над собою експерименти наставило, що дожилося до кастової системи. Касти називаються «соціальними класами», мають економічне та ідеологічне підґрунтя, тому перейти до іншого вкрай складно. Люди роз’єднані, живуть окремо, між собою майже не спілкуються, через що заздрити «вищим» можуть, а от боротися з несправедливістю чи навіть реально її усвідомити – то для них майже неможливо. Принаймні, точно не для більшості.
І от двоє героїв різного соціального стану міняються місцями. Так, відома ситуація, але у цьому романі вона аж ніяк не казкова. І ось що станеться з героями далі, то вже дізнаєтеся самі, бо повністю змінювати своє життя хай і на деякий час не так і безпечно. Когось така зміна знівечить і зламає, а комусь дасть досвід, потрібний, щоб змінити світ.
Читаючи книгу, заразом і себе перевірите, відповідаючи на питання, як би вчинили у тій чи іншій ситуації.
Оповідання “Вірус правди” Влади Холод
От люблю я, коли автори намагаються осмислити (або й передбачити), як нас змінять новітні технології. Знаєте, як науковці дізналися, що піраміду Хеопса будували аж ніяк не за часів Хеопса? А досить просто: стрибок у технологіях ніяк не позначився на соціальному житті. Тому якщо щось у наше життя технологічно приходить, то в першу чергу технологія змінює нас. Закон такий.
І от у цьому оповіданні цей закон враховано. Головний герой твору – людина з особливими потребами. От ніяк мені не вдається його інвалідом назвати, бо тут вже важливо, ким ти всередині є, що думаєш і відчуваєш. А Стас має роботу, тестує новітні комп’ютерні ігри, і за своїми особистими якостями може дати фору багатьом цілком «повноцінним» людям.
О так, соціальне під впливом технологій змінюється, а психологічно ми залишаємося тими, ким і зараз є, і тисячу років тому. Ось чому і в цій реальності, описаній у творі, є зрадливі, лицемірні, наївні, користолюбні, безвідповідальні, працьовиті і щирі. Одним словом, цілий букет соціальних портретів, хоча дехто показаний штрихами (так, з цього оповідання цілком може вирости повість, або й роман, і я такі твори з потенціалом люблю).
І коли виявляється, що для того, щоб знайти своє щастя, доведеться зустрітися зі своєю темною половиною, якій сам же й дав волю, ще й наділив інтелектом… Тепер вже важко сказати, хто з тих героїв позитивний – той, хто змушує казати правду, чи той, кому потрібні ілюзії, щоб почуватися щасливим.
Одним словом, фантастика у цьому творі є, і вона має соціальну і психологічну основу, а сюжет закручений іноді так, що не передбачиш. Ще й власних версій можливого розвитку подій можна додати. Але тільки одна буде правдою.
Цими творами вирішила з вами сьогодні поділитися. Як вам такий формат відгуків?
А бібліотека буде і надалі поновлюватися новими книгами. Просто у мене зараз час відпустки, тому нових поличок кілька тижнів не буде.
***
Варіанти майбутнього, про яке писала і яке в інших творах зустріла, показала.
А яким ви бачте майбутнє в нашій близькій реальності і в книжках?
Діліться думками!
Оригінал статті на Букнет: Який прогноз на завтра?
Блог
Очолити Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів може Артем БіденкоКолишній держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко ймовірно стане президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це стало відомо з в
Російські письменники принижували українців століттямиЗневажливо висловлювалися про українців у своїх творах Пушкін, Тургенєв, Чехов, Короленко, Ільф і Петров, Булгаков та інші.
Як інформує УМ, про це говориться в досліджені SPRAVDI оприлюдненому в соцмереж
У Львові пропонують перейменувати вулицю Аральську на честь української письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомляється на телеграм-каналі «Деколонізація.Україна».
Команда проєкту
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив про початок приймання літературно-мистецьких творів. Про це повідомили на офіційному сайті Комітету.
Заявки приймают
В Україні створили друкований журнал «Поміж» про Дніпро та навколо від однойменного незалежного онлайнового видання. Про це повідомила команда медіа на інстаграм-сторінці.
Видання присв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.