Який прогноз на завтра?

Який прогноз на завтра?

Який прогноз на завтра?

Ось хто з вас не думав, що буде завтра? Особливо зараз, коли кожного дня ще до вечора все може змінитися.

Їм довелося і на філософські запитання відповідати, і людство рятувати від власних дурниць, і вирішувати, яку ціну вони готові заплатити за майже вічну юність. І не всі змогли з такими завданнями впоратися.

Поки за договором права на цю книгу належать видавництву, тому її можна читати тільки на папері, але згодом, я так думаю, вона з’явиться і на Букнеті.

 

В іншій моїй книзі «Чорний камінь», з якої починається великий фантастичний цикл, майбутнє виростає з минулого. Тисячі сторінок і сотні годин відео я перечитала і передивилася, щоб той пазл скласти. Тому, хоча цикл і фантастичний, але вигадки там майже немає. Можете у тому самі пересвідчитися.

 

А ще хочу познайомити вас із двома історіями, не такими фантастичними, як може здатися на перший погляд.

Роман «Сміттяр» Мар’яни Долі

Майбутнє не таке вже й далеке, а людство так над собою експерименти наставило, що дожилося до кастової системи. Касти називаються «соціальними класами», мають економічне та ідеологічне підґрунтя, тому перейти до іншого вкрай складно. Люди роз’єднані, живуть окремо, між собою майже не спілкуються, через що заздрити «вищим» можуть, а от боротися з несправедливістю чи навіть реально її усвідомити – то для них майже неможливо. Принаймні, точно не для більшості.

І от двоє героїв різного соціального стану міняються місцями. Так, відома ситуація, але у цьому романі вона аж ніяк не казкова. І ось що станеться з героями далі, то вже дізнаєтеся самі, бо повністю змінювати своє життя хай і на деякий час не так і безпечно. Когось така зміна знівечить і зламає, а комусь дасть досвід, потрібний, щоб змінити світ.

Читаючи книгу, заразом і себе перевірите, відповідаючи на питання, як би вчинили у тій чи іншій ситуації.

Оповідання “Вірус правди” Влади Холод

От люблю я, коли автори намагаються осмислити (або й передбачити), як нас змінять новітні технології. Знаєте, як науковці дізналися, що піраміду Хеопса будували аж ніяк не за часів Хеопса? А досить просто: стрибок у технологіях ніяк не позначився на соціальному житті. Тому якщо щось у наше життя технологічно приходить, то в першу чергу технологія змінює нас. Закон такий.

І от у цьому оповіданні цей закон враховано. Головний герой твору – людина з особливими потребами. От ніяк мені не вдається його інвалідом назвати, бо тут вже важливо, ким ти всередині є, що думаєш і відчуваєш. А Стас має роботу, тестує новітні комп’ютерні ігри, і за своїми особистими якостями може дати фору багатьом цілком «повноцінним» людям.

О так, соціальне під впливом технологій змінюється, а психологічно ми залишаємося тими, ким і зараз є, і тисячу років тому. Ось чому і в цій реальності, описаній у творі, є зрадливі, лицемірні, наївні, користолюбні, безвідповідальні, працьовиті і щирі. Одним словом, цілий букет соціальних портретів, хоча дехто показаний штрихами (так, з цього оповідання цілком може вирости повість, або й роман, і я такі твори з потенціалом люблю).

І коли виявляється, що для того, щоб знайти своє щастя, доведеться зустрітися зі своєю темною половиною, якій сам же й дав волю, ще й наділив інтелектом… Тепер вже важко сказати, хто з тих героїв позитивний – той, хто змушує казати правду, чи той, кому потрібні ілюзії, щоб почуватися щасливим.

Одним словом, фантастика у цьому творі є, і вона має соціальну і психологічну основу, а сюжет закручений іноді так, що не передбачиш. Ще й власних версій можливого розвитку подій можна додати. Але тільки одна буде правдою.

 

Цими творами вирішила з вами сьогодні поділитися. Як вам такий формат відгуків?

А бібліотека буде і надалі поновлюватися новими книгами. Просто у мене зараз час відпустки, тому нових поличок кілька тижнів не буде.

***

Варіанти майбутнього, про яке писала і яке в інших творах зустріла, показала.

А яким ви бачте майбутнє в нашій близькій реальності і в книжках?

Діліться думками!

 

 

Оригінал статті на Букнет: Який прогноз на завтра?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Гра, що затьмарює реальність

Гра “Світ Ельзар”  – це світ, сповнений неймовірних пригод. Він приманює фарбами, монстрами, новими знайомствами. Історії, що він розповідає, переплітаються між собою, даруючи невпинний потік емоцій. А ознайомитися

Культурне медіа Your Art скорочує діяльність через брак фінансування

Медіапроєкт про українське мистецтво Your Art надалі функціонуватиме тільки в режимі новинного медіа. Про це редакторки Анастасія Калита та Аміна Ахмед повідомили в інстаграмі. 
«У трав

У Гельсінкі за п’ять хвилин демонтували радянський пам’ятник

8 серпня у столиці Фінляндії демонтували пам’ятник «Мир у всьому світі», подарований Радянським Союзом у 1989 році, повідомляє «Громадське» з посиланням на фінське видання «Yle«.

Пам’ятник зранку пер

Потрібна допомога

Мені потрібно перевести книгу на іноземну мову. Хтось із авторів стикався з цим? Якщо так, дайте пораду до кого можна звернутися.

лірика для книги

Щоб збагатити свою книгу і передати правильний настрій героя в той момент, я експериментую з лірикою. 

Тут я стикнулась з проблемою- знайти відповідну поезію.

Нажаль, це зробити доволі важко, адже інтернет пропонує

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"