Який прогноз на завтра?

Який прогноз на завтра?

Який прогноз на завтра?

Ось хто з вас не думав, що буде завтра? Особливо зараз, коли кожного дня ще до вечора все може змінитися.

Їм довелося і на філософські запитання відповідати, і людство рятувати від власних дурниць, і вирішувати, яку ціну вони готові заплатити за майже вічну юність. І не всі змогли з такими завданнями впоратися.

Поки за договором права на цю книгу належать видавництву, тому її можна читати тільки на папері, але згодом, я так думаю, вона з’явиться і на Букнеті.

 

В іншій моїй книзі «Чорний камінь», з якої починається великий фантастичний цикл, майбутнє виростає з минулого. Тисячі сторінок і сотні годин відео я перечитала і передивилася, щоб той пазл скласти. Тому, хоча цикл і фантастичний, але вигадки там майже немає. Можете у тому самі пересвідчитися.

 

А ще хочу познайомити вас із двома історіями, не такими фантастичними, як може здатися на перший погляд.

Роман «Сміттяр» Мар’яни Долі

Майбутнє не таке вже й далеке, а людство так над собою експерименти наставило, що дожилося до кастової системи. Касти називаються «соціальними класами», мають економічне та ідеологічне підґрунтя, тому перейти до іншого вкрай складно. Люди роз’єднані, живуть окремо, між собою майже не спілкуються, через що заздрити «вищим» можуть, а от боротися з несправедливістю чи навіть реально її усвідомити – то для них майже неможливо. Принаймні, точно не для більшості.

І от двоє героїв різного соціального стану міняються місцями. Так, відома ситуація, але у цьому романі вона аж ніяк не казкова. І ось що станеться з героями далі, то вже дізнаєтеся самі, бо повністю змінювати своє життя хай і на деякий час не так і безпечно. Когось така зміна знівечить і зламає, а комусь дасть досвід, потрібний, щоб змінити світ.

Читаючи книгу, заразом і себе перевірите, відповідаючи на питання, як би вчинили у тій чи іншій ситуації.

Оповідання “Вірус правди” Влади Холод

От люблю я, коли автори намагаються осмислити (або й передбачити), як нас змінять новітні технології. Знаєте, як науковці дізналися, що піраміду Хеопса будували аж ніяк не за часів Хеопса? А досить просто: стрибок у технологіях ніяк не позначився на соціальному житті. Тому якщо щось у наше життя технологічно приходить, то в першу чергу технологія змінює нас. Закон такий.

І от у цьому оповіданні цей закон враховано. Головний герой твору – людина з особливими потребами. От ніяк мені не вдається його інвалідом назвати, бо тут вже важливо, ким ти всередині є, що думаєш і відчуваєш. А Стас має роботу, тестує новітні комп’ютерні ігри, і за своїми особистими якостями може дати фору багатьом цілком «повноцінним» людям.

О так, соціальне під впливом технологій змінюється, а психологічно ми залишаємося тими, ким і зараз є, і тисячу років тому. Ось чому і в цій реальності, описаній у творі, є зрадливі, лицемірні, наївні, користолюбні, безвідповідальні, працьовиті і щирі. Одним словом, цілий букет соціальних портретів, хоча дехто показаний штрихами (так, з цього оповідання цілком може вирости повість, або й роман, і я такі твори з потенціалом люблю).

І коли виявляється, що для того, щоб знайти своє щастя, доведеться зустрітися зі своєю темною половиною, якій сам же й дав волю, ще й наділив інтелектом… Тепер вже важко сказати, хто з тих героїв позитивний – той, хто змушує казати правду, чи той, кому потрібні ілюзії, щоб почуватися щасливим.

Одним словом, фантастика у цьому творі є, і вона має соціальну і психологічну основу, а сюжет закручений іноді так, що не передбачиш. Ще й власних версій можливого розвитку подій можна додати. Але тільки одна буде правдою.

 

Цими творами вирішила з вами сьогодні поділитися. Як вам такий формат відгуків?

А бібліотека буде і надалі поновлюватися новими книгами. Просто у мене зараз час відпустки, тому нових поличок кілька тижнів не буде.

***

Варіанти майбутнього, про яке писала і яке в інших творах зустріла, показала.

А яким ви бачте майбутнє в нашій близькій реальності і в книжках?

Діліться думками!

 

 

Оригінал статті на Букнет: Який прогноз на завтра?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"