Ющенку вручили медаль Ґарета Джонса за поширення правди про Голодомор

Ющенку вручили медаль Ґарета Джонса за поширення правди про Голодомор

Третього президента України Віктора Ющенка нагородили відзнакою «Медаль Ґарета Джонса. Правда і Честь», яку вручають за висвітлення Голодоморів та сприяння відновленню історичної правди про цей геноцид. Про це повідомила кореспондентка Читомо. 

«Коли ми говоримо про одну із найбільших наших трагедій — голод 20-х, 30-х, 40-х років, треба пам’ятати, що ця тема до 1991 року була повністю закритою. У нас не було навіть студентів, які б захищали реферати про це. Проте через цілу низку національних конференцій крок за кроком ми відкрили цю тему, поставили у статус закону, дали собі завдання зрозуміти масштаб. Якщо правильно науково оцінити масштаб, можна наблизитися до відповіді, чому це сталося», — зазначив Ющенко у своїй промові.

 

Вручення відбулося у стінах Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Відзнакою «Медаль Ґарета Джонса» Віктора Ющенка нагородив директор інституту Володимир Різун.

 

«У 1932-1933 роках діяла заборона для українців покидати свої національні землі, голод торкався тільки етнічних земель України. Це виключеність підходу російської центральної влади, яка за основу своєї політичної матриці взяла диктатуру», — розмірковував Ющенко.

 

 

Також прочитав уривок Тараса Григоровича Шевченка «Осії. Глава XIV»: «Мій любий краю неповинний! За що тебе Господь кара, карає тяжко? За Богдана, та за скаженого Петра». І перефразував ці рядки у сучасну інтерпретацію: «Тарас Григорович іншими словами каже: шановні українці, якщо вас турбує питання, звідки корінь вашого лиха,— з росії».

 

 

У коментарі Читомо Віктор Ющенко розповів, що рекомендує для читання такі книжки про Голодомор, які сам прочитав 2023 року: 

 

  • «Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудових розслідувань» Олександри Петришиної, Миколи Герасименка, Олесі Стасюк, видавництво «Право», 2022 рік;
  • «Механізми творення Голодомору: хлібозаготівельні кампанії 1931–1933 рр. на Дніпропетровщині», упорядниця Наталя Романець, Національний музей Голодомору, 2023 рік;
  • «Масові штучні голоди: пам’ятаємо, вшановуємо. Матеріали міжнародного форуму» Олесі Стасюк і Володимира Сергійчука, видавництво «Право», 2021 рік;
  • «Ціна правди» Ґарета Джонса, видавництво «Жнець», 2019 рік.

 

«Нині порядок денний крутиться навколо теми Голодомору різних років», — Ющенко показав розписані сторінки книжок маркером і олівцем: «Це ще гарний варіант, бо решту я виношу на поля. Тут є розділи, з яких я беру щось цікаве на тему, що треба пропустити через себе».

 

 

Окрім Ющенка, відзнаку також отримали:

 

  • Левко Лук’яненко — правозахисник, почесний голова Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду в Україні (1994 – 2000), автор публікацій про Голодомори в Україні, Герой України (посмертно).
  • Олександр Панченко — журналіст, дослідник, автор журналістських публікацій про Голодомор.
  • Михайло Сидоржевський — журналіст, головний редактор “Української літературної газети”, автор публікацій про трагедію Голодоморів на Житомирщині, голова Національної спілки письменників України.

 

Віктор Ющенко — третій Президент України, ініціатор вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні на державному рівні, автор книжки «Недержавні таємниці» та інших публікацій, де висвітлено тему Голодомору.

 

«Медаль Ґарета Джонса» — відзнака, заснована Інститутом журналістики КНУ імені Тараса Шевченка у 2019 році в пам’ять про відомого валлійського журналіста Ґарета Джонса, який першим розповів світові про геноцид в Україні 1932-1933 років. 

 

У попередні роки нагородою були також відзначені Лариса Івшина, Володимир Сергійчук, Василь Марочко, Джеймс Мейс, Андреа Халупа, Леонід Мужук, Мирослава Прихода та інші.

 

Як повідомлялося, стрічку «Ціна правди» Аґнєшки Голланд про Ґарета Джонса виклали у вільний доступ.

 

 

Фото: Дарина Головань

Оригінал статті на Suspilne: Ющенку вручили медаль Ґарета Джонса за поширення правди про Голодомор

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

З роси і води!

Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю

В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі Балкан

В Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина

Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у Франції

Мальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц

Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотності

Голова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн

Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024

«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"