Юрій Щербак: «Закликаю розпочати кампанію за притягнення диктатора путіна до кримінальної…

Юрій Щербак: «Закликаю розпочати кампанію за притягнення диктатора путіна до кримінальної…

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ РАДИ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОГО НЕЗАЛЕЖНОГО МЕДІА ФОРУМУ, НАДЗВИЧАЙНОГО І ПОВНОВАЖНОГОПОСЛА УКРАЇНИ, ПИСЬМЕННИКА ЮРІЯ ЩЕРБАКА ДО УКРАЇНСЬКОЇ І СВІТОВОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ

Шановні друзі, у своєму інтерв’ю Такеру Карлсону 09.02.2024 кривавий російський диктатор путін остаточно підтвердив свою неофашистську сутність, намагаючись виправдати Гітлера й звинуватити Польщу в розпалюванні Другої світової війни.

Слова путіна про те, що Гітлер був ЗМУШЕНИЙ через поведінку Польщі розпочати світову війну є нічим іншим, як цинічною спробою переглянути підсумки Другої світової війни й судовий вирок Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі (1945-1946), який встановив беззаперечну вину й відповідальність Гітлера та його нацистської кліки за планування, підготовки й здійснення неспровокованої агресії проти Польщі.

Нагадаю деякі положення звинувачувального акту та вироку Міжнародного військового трибуналу: «Усі підсудні уклали між собою договір, розробили детальний план проведення злочинних операцій… Складений злочинцями план став причиною «тотальної війни».

Зазначено, що  вже в 1938 році Гітлер дав директиву німецьким збройним силам щодо підготовки нападу на Данциг (Гданськ).

В іншій директиві збройним силам Гітлер писав: «Якщо Польща займе погрожуючу позицію щодо Німеччини, НЕОБХІДНО БУДЕ ОСТАТОЧНО РОЗРАХУВАТИСЯ З НЕЮ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ІСНУЮЧИЙ ДОГОВІР З ПОЛЬЩЕЮ. Наша мета … –  розтрощити польську воєнну потугу».

23 травня 1939 Гітлер на військовій нараді оголосив про своє рішення напасти на Польщу. Він визнав, що причиною для нападу є не суперечки з Польщею щодо Данцинга (Гданська), а необхідність розширення «життєвого простору» Німеччини й забезпечення постачання продовольства. Гітлер додав: «Тому не може бути мови про жалість до Польщі, й нам залишається лише напасти на неї при першій зручній можливості… Буде війна. Наша задача – ізолювати Польщу».

В якості основного завдання Гітлер ставив «знищення Польщі».

Трибунал наводить численні приклади спроб переконати Гітлера не починати війну проти Польщі: «На адресу Гітлера поступив ряд звернень з тим, аби запобігти перетворенню польського питання на війну, зокрема від президента Рузвельта – 24-25 серпня, від його святості Папи Римського – 24 і 31 серпня й пана Даладьє, прем’єр-міністра Франції, – 26 серпня (1939 р. – Ред). Однак Гітлер залишився глухий до цих закликів».

У вироку в Нюрнберзі зазначено, що «Трибунал вважає повністю доведеним, що війна розпочата Німеччиною проти Польщі 1 вересня 1939 року, була явно агресивною війною, яка не могла згодом не перетворитися на війну, що охопила майже весь світ».

До цього бездоганного юридично-історичного висновку треба лише додати, що напередодні нападу Німеччини на Польщу, Радянський Союз внаслідок пакту Молотова-Ріббентропа (1939) став союзником Гітлера й також несе свою долю  відповідальності за Другу світову війну.

Отож, на підставі наведених фактів – Вироку Міжнародного військового Трибуналу в Нюрнберзі (1946) – який став беззаперечною, загальноприйнятною  істиною історії ХХ-го століття, звертаюсь до громадськості України та міжнародної спільноти із ЗВЕРНЕННЯМ:

Закликаю розпочати широку кампанію за притягнення російського диктатора путіна до кримінальної відповідальності за спробу реабілітації Гітлера й заперечити його злочинну роль у розпалюванні Другої світової війни, за безпідставне звинувачення Польщі – жертви німецької агресії – в провокуванні війни, яка принесла мільйонні жертви полякам та іншим народам, привела єврейський народ на грань винищення, завдала страшних руїн і закарбувалась в пам’яті нечуваними звірствами нацистів.

Сьогодні ми є свідками неспровокованої кривавої агресії росії проти України, жертвами якої є мирне населення, діти, жінки, старі люди; російські загарбники чинять численні звірства, що нагадують злочини німецьких військових злочинців – нацистів.

Керує цієї ордою загарбників путін – міжнародний військовий злочинець, послідовник Гітлера з ядерною зброєю в руках.

Закликаю всіх людей доброї волі затаврувати й засудити путіна – цього новітнього Гітлера, який несе смерть і нещастя українцям, погрожує загладою і рабством усім демократичним народам світу!

Вимагаємо Міжнародного Трибуналу над путіним!

Юрій ЩЕРБАК,

12 лютого 2024

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Юрій Щербак: «Закликаю розпочати кампанію за притягнення диктатора путіна до кримінальної…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"