ЮНЕСКО: Ми на зв’язку з Україною щодо культурної спадщини в Одесі

ЮНЕСКО співпрацює з українськими органами компетентними щодо питань збереження національної спадщини, щоб отримати коментарі після заяви понад сотні діячів із проханням відтермінувати деколонізацію міста. Про це йдеться у відповіді ЮНЕСКО на запит медіа LB.
Організація наголошує на тому, що мультикультурна історія Одеси і її тип міського планування з неоднорідними архітектурними стилями — саме ті елементи, які сприяли включенню історичного центру міста до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
«Статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО передбачає відповідальність держави-учасниці за забезпечення ефективного й сталого управління й охорони об’єкта та запобігання будь-яким змінам, які могли б вплинути на засновки, відповідно до яких міжнародне співтовариство взагалі вирішило надати йому цей статус», — ідеться у відповіді.
В ЮНЕСКО зазначили, що виступають за участь усіх громад і зацікавлених сторін, яких стосується об’єкт Всесвітньої спадщини, в обговореннях і процесі прийняття рішень, тому після листа про зміни культурних об’єктів в Одесі організація розпочала співпрацю з відповідними національними органами, щоб отримати детальну інформацію.
Після аналізу експертами інформацію можуть представити Комітету всесвітньої спадщини (керівного органу Конвенції ЮНЕСКО, що складається з 21 обраної держави-члена) під час наступної перевірки стану збереження пам’ятки. Перевірка запланована на липень 2025 року в рамках 47-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини.
Зазначимо, наприкінці жовтня українські й закордонні діячі культури у спільному листі звернулися до генеральної директорки ЮНЕСКО Одрі Азуле з проханням допомогти припинити деколонізацію міста, допоки не закінчиться російсько-українська війна.
Автори звернення переконані, що російсько-українська війна не лише ставить культурну спадщину під загрозу знищення, але й нав’язує «культурну травму», яка, своєю чергою, призводить до того, що колишня голова Комітету всесвітньої спадщини Марія Бемер назвала «культурним чищенням».
Чільне фото: stroyobzor.ua
Оригінал статті на Suspilne: ЮНЕСКО: Ми на зв’язку з Україною щодо культурної спадщини в Одесі
Блог
У PinchukArtCentre відкриється книгарня «Збірка»У міжнародному центрі сучасного мистецтва PinchukArtCentre у Києві відкриється нова книгарня від «Збірки». Про це Читомо повідомила засновниця книгарні «Збірка» Наталя Кузьменко.
«Книжк
У Південній Кореї книжка «Світло і нитка» з лекціями, есеями та поезією нобелівської лавреатки Хан Канг за перший день продажу розійшлася накладом у 10 тисяч примірників. Про це повідом
Виставку фоторобіт загиблої журналістки Алли Пушкарчук відкрили у ЛьвовіФотовиставку «Бетельгейзе. Намисто для Рути» журналістки, редакторки, театрознавиці та військової Алли «Рути» Пушкарчук відкрили у просторі INDEX: Інститут документування і взаємодії. П
Премія книжкових блогерів оголосила переможцівПремія книжкових блогерів, яку заснував фестиваль «Книжкова країна», оголосила переможців. Про це повідомила кореспондентка Читомо з фестивалю.
Переможницею премії стала книжка «Погля
Виставка «Іканича: маріупольська писанка» відкрилась у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» у Києві.
Про це повідомляє Донецька обласна військова адміністрація, передає Укрінформ
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.