ЮНЕСКО готуватиме журналістів до роботи в Україні й надасть їм захисне спорядження

ЮНЕСКО готуватиме журналістів до роботи в Україні й надасть їм захисне спорядження

ЮНЕСКО оголосила надзвичайні заходи щодо захисту журналістів в Україні, які передбачають надання захисного спорядження та запровадження спеціальної підготовки до роботи в умовах війни. Про це повідомляє офіційний сайт організації.

ЮНЕСКО надішле першу партію зі 125 комплектів куленепробивних пресжилетів та касок до України. Їх розповсюдять через організації «Репортери без кордонів», «Центр свободи друку у Львові» та Міжнародну федерацію журналістів (IFJ).

 

Також в організації зазначають, що наразі перекладають українською мовою свій спеціальний посібник для журналістів, які працюють на війні, а спільно з IFJ вони запустили онлайн-курси, присвячені роботі в умовах війни та наданню першої допомоги.

 

Окрім того, ЮНЕСКО спільно IFJ працюють над переведенням відділень двох українських профспілок журналістів до сусідньої Польщі.

 

«Це переміщення дозволить Національній спілці журналістів України (НСЖУ), що налічує понад 4000 членів, та Незалежній медіа-профспілці України (НМПУ), яка має близько 2000 членів, продовжувати надавати практичну підтримку всім журналістам в Україні, а також тим, хто переїхав до сусідніх країн», – зазначається у повідомленні.

 

Організатори закликають держави-члени підтримати програму додатковим фінансуванням, яке потрібне для розширення її діяльності.

 

Як відомо, в Україні від початку повномасштабної війни з Росією задокументовано щонайменше 35 атак на журналістів.

 

Як повідомлялося, Український культурний фонд (УКФ) закликає виключити Російську Федерацію зі складу ЮНЕСКО.

Оригінал статті на Suspilne: ЮНЕСКО готуватиме журналістів до роботи в Україні й надасть їм захисне спорядження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"