Ювілейний “Книжковий Арсенал” пройде під фокус темою “Оптимісти скептики”
У фокусі десятого “Книжкового Арсеналу”, який відбудеться 23–27 червня 2021 року, тема “Оптимісти скептики“. Куратором фокусної теми став літературознавець, кандидат філологічних наук Ростислав Семків.
Назву організатори взяли торішню, оскільки у 2020 році фестиваль скасували. Однак смислове наповнення фокус теми відрізняється від тогорічної.
“Помітили? Щойно хтось довкола нас висловить оптимістичний прогноз на майбутнє, як одразу знайдуться готові йому заперечити. Ну, який оптимізм? Хіба ми бачимо перед собою добрі перспективи? Постійно сподіватися на краще — це щось наче по-дитячому, наївно. Скептиків зараз точно значно більше, ніж оптимістів. І тенденція також не оптимістична: ряди скептично налаштованих постійно поповнюють ті, хто ще вчора був певен, що вихід з будь-якої ситуації є. Що це?” – ставив питання до обговорення Семіків.
У цьому році все змінилося.
“А все ж останній рік показав, що оптимізм — невиправна штука. Так, мистецтво: вміння бачити світлий бік навіть наперекір логіці та залізним аргументам статистики. Ми чекали на колапс. Ми скептично ставилися до запевнень, що все під контролем, до розробок вакцин і онлайн-експериментів. Ми не вірили, що будуть охочі слухати подкасти, замість спілкуватися наживо, відвідувати онлайн-лекції, замість приходити в аудиторії, купувати книжки в мережі й трепетно фіксувати момент отримання довгожданого пакунка. Така реальність здавалася неймовірною, але вона настала”, – сказано на сайті Арсеналу.
“Оптимісти скептики” – наскрізна тема всіх подій Х Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал”.
Організатори зазначають, що скептичність — ознака розвинутого розуму. Здорового глузду, який застерігає від поспішних висновків і невиправданих кроків. Оптиміст вірить у неймовірне. Каже: “Ми ще побачимо, хто кого”, проте має на увазі, що таки ми – їх. Агресорів, пандемію, економічну кризу та всі інші прикрі обставини.
“Минулого року, формулюючи фокус-тему, ми хотіли підштовхнути до вибору. Писали “оптимісти або / і / також / ніколи / не скептики” й вагалися, який сполучник обрати. Тепер, перейшовши карантин, ізоляцію, непевність і страх, ми розуміємо, що без жодного з цих полюсів не можна”, – сказано на сайті Книжкового Арсеналу.
Починаючи з 2017 Книжковий Арсенал обирає фокус-тему: “Сміх. Страх. Сила” стала першою темою, а її кураторкою – Тетяна Терен. У 2018 році – “Проєкт майбутнього”, в 2019 – “Сусідство: відкрите питання”. Кураторкою фокусних тем обидвох років була Віра Балдинюк.
Що відомо
- “Книжковий Арсенал” заснований Мистецьким Арсеналом у 2011 році. Це щорічна інтелектуальна подія, де взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна галузі.
- За 10 років Книжковий Арсенал відвідали понад пів тисячі письменників, поетів, філософів, дизайнерів, ілюстраторів та експертів видавничої справи з понад пів сотні країн світу.
- На Х Книжковому арсеналі відбудеться 261 подія: програма
Оригінал статті на Читомо: Ювілейний “Книжковий Арсенал” пройде під фокус темою “Оптимісти скептики”
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.