Ювілейний «Книжковий Арсенал» відбудеться під фокус-темою «Оптимісти скептики»

Ювілейний «Книжковий Арсенал» відбудеться під фокус-темою «Оптимісти скептики»

У фокусі десятого «Книжкового Арсеналу», який відбудеться 23–27 червня 2021 року, тема «Оптимісти скептики«. Куратором фокусної теми став літературознавець, кандидат філологічних наук Ростислав Семків.

Назву організатори взяли торішню, оскільки у 2020 році фестиваль скасували. Однак смислове наповнення фокус-теми відрізняється від тогорічної.

«Помітили? Щойно хтось довкола нас висловить оптимістичний прогноз на майбутнє, як одразу знайдуться готові йому заперечити. Ну, який оптимізм? Хіба ми бачимо перед собою добрі перспективи? Постійно сподіватися на краще — це щось наче по-дитячому, наївно. Скептиків зараз точно значно більше, ніж оптимістів. І тенденція також не оптимістична: ряди скептично налаштованих постійно поповнюють ті, хто ще вчора був певен, що вихід з будь-якої ситуації є. Що це?» — ставив питання до обговорення Семіків.

У цьому році все змінилося.

«А все ж останній рік показав, що оптимізм — невиправна штука. Так, мистецтво: вміння бачити світлий бік навіть наперекір логіці та залізним аргументам статистики. Ми чекали на колапс. Ми скептично ставилися до запевнень, що все під контролем, до розробок вакцин і онлайн-експериментів. Ми не вірили, що будуть охочі слухати подкасти, замість спілкуватися наживо, відвідувати онлайн-лекції, замість приходити в аудиторії, купувати книжки в мережі й трепетно фіксувати момент отримання довгожданого пакунка. Така реальність здавалася неймовірною, але вона настала», — сказано на сайті.

«Оптимісти скептики» — наскрізна тема всіх подій Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Організатори зазначають, що скептичність — ознака розвинутого розуму. Здорового глузду, який застерігає від поспішних висновків і невиправданих кроків. Оптиміст вірить у неймовірне. Каже: «Ми ще побачимо, хто кого», проте має на увазі, що таки ми — їх. Агресорів, пандемію, економічну кризу та всі інші прикрі обставини.

«Минулого року, формулюючи фокус-тему, ми хотіли підштовхнути до вибору. Писали «оптимісти або / і / також / ніколи / не скептики» й вагалися, який сполучник обрати. Тепер, перейшовши карантин, ізоляцію, непевність і страх, ми розуміємо, що без жодного з цих полюсів не можна», — сказано на сайті «Книжкового Арсеналу».

Починаючи з 2017 «Книжковий Арсенал» обирає фокус-тему: «Сміх. Страх. Сила» стала першою темою, а її кураторкою — Тетяна Терен. У 2018 році — «Проєкт майбутнього», в 2019 — «Сусідство: відкрите питання». Кураторкою фокусних тем обидвох років була Віра Балдинюк.

Що відомо

  • «Книжковий Арсенал» заснований Мистецьким Арсеналом у 2011 році. Це щорічна інтелектуальна подія, де взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна галузі.
  • За 10 років «Книжковий Арсенал» відвідали понад пів тисячі письменників, поетів, філософів, дизайнерів, ілюстраторів та експертів видавничої справи з понад пів сотні країн світу.
  • На Х «Книжковому Арсеналі» відбудеться 261 подія: програма.

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Ювілейний «Книжковий Арсенал» відбудеться під фокус-темою «Оптимісти скептики»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Юрій Андрухович — у короткому списку премії Нойштадта-2026

Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст Юрій Андрухович увійшов до короткого списку американської премії Нойштадта 2026 року. Про це повідомляється на сайті організаторів премії —

У кінотеатрах США зʼявився фільм за мотивами повісті Стівена Кінга

У США вийшов у прокат фільм «Життя Чака» за мотивами однойменної повісті американського письменника Стівена Кінга. Про це письменник повідомив на своїй сторінці у мережі Х.
«Це фінальни

Стало відомо, скільки сплатили штрафу порушники мовного закону у бюджет

Порушники мовного законодавства з початку 2025 року сплатили майже 200 тисяч гривень штрафів. Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив в інтервʼю LB.ua.
За словами посадовця, цьо

У Словаччині на фестивалі BraK українки презентували переклади своїх романів

З 29 травня по 1 червня у столиці Словаччини відбувся міжнародний літературний фестиваль BRaK (Bratislavský knižný festival). Про це повідомили у соцмережах Українського інституту.

У п

Володимир Базилевський. «Крик з божевільні»

“Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
 
З НОВОЇ КНИГИ
 
ДО ОКЕАНУ
Планети гучний оргАн,
коморо землі, океан,
кити твої самогубці,
альбатроси по горло в мазуті,
дельфіни підранки.
 
Па

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"